Jakie pamięci na TEJ płycie?

Witam.

Mam płytę główną Gigabyte GA-K8U-939 (ULi M1689 chipset). Wiem, że płyta porażka. Na niej Athlon 3500+ 64. Są na niej 4 wejścia na pamięci DDR 400. Dwa koloru czarnego, czyli “zwykłe”, mam tam po 512ddr/400 w każdej. Zostają 2 sloty niebieskie, czyli działające w dualu. Pytanko :

Czy jeśli dokupię 2 x 256 DDR/400 pracujące w dualu i dołożę do tego co mam, komp będzie działał poprawnie?

Pytam, bo mimo najnowszego Biosu płyty, zapewnień producenta i instrukcji, powinny działać kości nawet 1 GB DDR/400. Ostatnio włożyłem w “zwykły” slot 1GB i działa, dokładam swoje 512 też “zwykłe” - już kicha. Oczywiście w sloty czarne.

Wymiana płyty raczej odpada, bo…pod Athlona 3500+ chipset 939 i koniecznie AGP (świetna grafa, ale AGP) ciężko o coś na rynku. Proszę o rady, pomysły i Wasze zdanie. Pozdrawiam

Kup tej samej firmy, i o tych samych opóźnieniach. Na 100% nie ma pewności.

Może płyta obsługuje 1, 2, 4 sloty na ram, przy 3 kościach nie idzie, zajrzyj do manuala.

AGP i 939

http://www.eltris.pl/szczegoly-plyty_gl … r-857.html

kup identyczne pamięci takie jak masz te 512 i powinno działać

Mam starszą płytę Gigabyte’a i kości do duala wkładam w co drugi bank. Kiedyś próbowałem i po włożeniu we wszystkie 4 banki komp nie wstał. Tak więc siedzi 2x512 i 1x 256

Mam 1 kość Kingmaxa i 1 Goodram, nawet gdy włożyłem jedną kość 1GB Goodram do “zwykłego” slota a obok też do czarnego moje 512 Goodram, kicha…restarty, zwiechy, cuda.

Jakim programikiem sprawdzić jakie opóźnienia mają moje obecne pamięci?

CPU-Z

W tym programiku CPU-Z w zakładce MEMORY, na dole w TIMINGS mam “podświetlonych” 9 mini tabelek, które 4 (chyba) z nich to te opóżnienia?

Tu jest zaznaczone opóźnienie:

4b711c9b63967117m.jpg

Uhm…czyli chodziło o tzw. CL…aaa to wiem, że obie kości mam CL 3.

Niestety ta kość 1GB Goodram też była CL3 i nie współpracowała z kościa 512 Goodram CL3 :frowning:

Czyli co…mam dwe kości różnych firm (Kingmax i Goodram) ale CL3, więc OK (działają stabilnie). Zostają mi 2 wolne sloty “dual”, niebieskie, kupując tam 2 x 256 DDR/400 CL 3 Goodram w dualu powinno chodzić?