Jakie parametry grafiki wpłynął na zmniejszenie temperatury

Podczas grania w Mass Effect 3 temperatura grafiki (nVidia 540M) wzrasta do ponad 90°C mimo podkładki chłodzącej. Zamierzam pozmieniać coś w parametrach grafiki gry lub sterowników więc interesuje mnie jaki parametr wpłynął by znacząco na temperaturę przy małych zmianach wizualnych. Oczywiście przewiduje że nie będzie kolorowo, jednak ufam że specjaliści z tego forum znajdą jakie zadowalające rozwiązanie :slight_smile: Z góry dzięki za pomoc

Posiadam laptopa RF511-S05PL i 24 calowy monitor podłączony do niego przez HDMI

Czy laptop nie jest nadmiernie zakurzony? Jeżeli tak może warto byłby go wyczyścić?

dzieje ci się coś z obrazem lub z grami kiedy grafika osiągnie taką temperaturę, 90 stopni powinna ona tolerować

niestety oprócz wyczyszczenia laptopa z kurzu nic więcej nie zrobisz, zmniejszenie taktowań karty spowoduje spadek wydajności czyli gorzej będą chodziły gry to samo w sumie uzyskasz jak zmniejszysz ustawienia gier i włączysz synchronizacje pionową

no jak karta się grzeje za bardzo to chłodzenie nie wyrabia;]

@bart86

co synchronizacja ma do rzeczy poczytaj najpierw co to w ogóle jest;]

wyjąłeś mi samą synchronizacje z kontekstu

Nie widać różnicy podczas grania przy temperaturze 90°C. Obawiam się jednak tego, że mogą mi po pewnym czasie takiej eksploatacji ( średnio 3h grania dziennie) laptopa uszkodzić się łączenia lutowane, czy jakieś inne problemy ze zmianą struktury tranzystorów pod wpływem długiego działania temperatury, nie wiem do końca co tam się dzieje. jeżeli przycinanie się gry, lub nawet wyłączenie się laptopa determinuje jakieś negatywne objawy związane z długotrwałym wpływem temperatury na podzespoły laptopa, a sama temperatura bez wymienionych objawów nie, to mogę śmiało się nie przejmować 90°C na grafice, jednak nie wiem czy tak jest. A jeżeli jednak powyższe objawy nie muszą występować, żeby doprowadzić to uszkodzenia laptopa “temperaturą” w przyszłym czasie, to podstawowym pytaniem tego tematu było jakie paramenty najmniej będą wpływały na efekty wizualne tym samym najbardziej odciąża grafikę. Jak już pisałem w 1 poście to dobrze wiem, że nie ma się co spodziewać idealnego rozwiązania, chodzi mi o najlepsze.