Jakie partycje dla Ubuntu 9.04?

W trakcie instalacji kreator pyta o rozmieszczenie partycji ,nie chce puszczać z automatu bo mam wazne pliki na HDD , mam juz przygotowana partycje z tym że … w kreatorze kiedy wybieram partycje są podane jakieś jej rodzaje i nie za bardzo wiem o co chodzi :wink: tj na plik wymiany to chyba wiadomo … ale na system ? która nalezy wybrac ? [i gdzie ma zaczynac /boot ?]

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=34 … ja+systemu

Boot do MBRa, / i swap. Tyle wystarczy :wink:

No, chyba że jesteś pr0, i potrzebujesz rozkładu dla serwera :stuck_out_tongue:

hmmm no dobra a ta partycja na swap to ile powinna miec miejsca ?

swap = jak masz mało RAMu to RAMx2, jak masz dużo (powyżej 1 gB) to swap = ram.

;/ Możesz jaśniej?

Jakbyś się dobrze rozejrzał po forum… :-" :arrow: partycjonowanie-dysku-pod-instalacje-linux-t343058.html

Pozdrawiam!

dobra , fajnie wszystko zrobiłem jak trzeba … i co … błąd przy kopiowaniu plików podczas instalacji - na 2 dyskach [na 1 są badsectory] z 3 CD z instalkami linuxa :confused: … nie wiem o co chodzi chore to jakieś win sie normlanie instaluje :confused:

Tak sie sklada że zamówiłem hurtem kilka[nascie] plytek i sprawdzałem kilka , tzn. z kilku próbowałem instalować , na 1 zrobiłem ten test i nic nie pokazało …

Instalujesz system na dysku z bad sectorami?

Ja mam 1GB RAM. Zawsze jak instaluje Linuxy to daję im 10GB partycji na system (ext3, punkt montowania /) i około 500MB SWAP-u. Chodzi bardzo dobrze.

Ja kiedyś musiałem. Windows nawet nie ruszył a Ubuntu nawet dobrze działało. :slight_smile:

Próbowałem i na 1 i na 2 … jeden dysk mam z 2 badami …

a sprawdzałeś sumę kontrolną, płytkę czy czasem nie jest czasem porysowana, czy źle dane są nagrane itd. ??

instalować próbowałem z 3 , 1 plyte sprawdzalem tym testem co jest w menu po uruchomieniu i nic …

może lepiej zainstaluj przez Wubi, wtedy nie musisz nic partycjonować, bo Ubuntu instaluje sie do pliku :slight_smile: Wybierasz partycje na której ma to być, wielkość wirtualnego dysku, środowisko graficzne, język i się instaluje! możesz zainstalować nawet na partycji z Windowsem :wink:

:arrow: TUTAJ masz linka jak coś :slight_smile:

Tylko wubi jest na płycie z systemem dostępne. antiferno , jaką masz kartę graficzną?

mati75 , przecież dałem linka do niego, można go ściągnąć z neta, czytaj ze zrozumieniem:

A co ma karta graficzna do błędu podczas instalacji?

Pozdro && Poćwicz!

Na starych kartach ati się ubuntu 9.04 się sypie.

Z tym, że Wubi na płycie instaluje paczki z płyty a Wubi z linku pobiera wszystkie pakiety z neta tym się one różnią, więc nie ma sensu pobierać Wubi z neta, który znowu będzie ciągnął całą dystrybucję, którą już ma na płycie i zapewne to miał na myśli mati :slight_smile:

Pozdrawiam!

Radeon HD 4850 ;]