Jakie partycję zrobić na dysku 250 gb

juro śmigam do sklepu po 250gb seagate 16mb cache ncq

chcę zrobić na nim partycję systemową 10 gb i nie wiem jak podzielić go dalej a nie chce robić też zbyt wielu partycji bo w kieszeni mam jeszcze 80gb (na razie są tam 2 partycje ale zrobię jedną)

250gb to ile to będzie w rzeczywistości?

Koło 230, o ile dobrze licze.

hmm 10 GB na system nie za mało ?? :> ja bym proponował np 30 GB na system no a resztę jako 2 partycję… ja tak mam i działa bardzo dobrze

Wystarczająco dużo.

Na tej partycji ma być tylko system.

Wszystkie programy i dokumenty najlepiej instalować na osobnej.

Dzięki temu w razie awarii tracimy w zasadzie tylko windowsa.

Witam!

Po co 30GB na system? Jak sama nazwa wskazuje - NA SYSTEM - 10GB w zupełności wystarczy.

Ja bym podzielił tak:

10GB - System

15GB - Programy

25GB - Gry

90GB - Dane I

90GB - Dane II

Oczywiście partycja Gry - jeśli takowe posiadasz… ja najczęściej mam zainstalowane w jednym czasie maks 3 gry, więc 25GB starcza - nawet na najbardziej wymagające miejsca gry.

Ja mam na systemową 17,5 GB (mam tam tylko system, sterowniki, antywirusa i przeglądarkę). Normalnie dałbym 10GB, ale pomyślałem już o ewentualnej przesiadce na Vistę :slight_smile:

na D:\ mam 100 GB i tam mam wszystko czego nie chce stracić w razie formatu czyli: wszelkie dokumenty, muzykę, filmy i instalki (różne małe programy pobierane m.in z vortalu)

na E:\ mam 115 GB i tam mam, że tak to nazwę “wszystko co się instaluje” czyli gry i programy

Dokładnie ten dysk miałem przyjemność dzielić klientowi wczoraj :wink: Tak więc mamy 230 GB do podziału. Ja zawsze proponuję 10 GB na partycję systemową, bo sam tyle z powodzeniem używam, no ale rzadko klienci na to przystają. Ostatecznie wybór padł na 30GB na partycję C. Następnie pozostałe 200GB podzieliłem na dwie części z jednego, prostego powodu: partycje sieciowe większe od 100GB mają spory czas dostępu, jeśli nie pracują jako dedykowana macierz dyskowa. Tak więc 30+100+100, takie moje doświadczenie, 25+5(FAT16 na plik stronnicowania)+100+100, taka moja propozycja.

chyba systemowa zrobię 10 gb bo teraz mam 40gb na wd 8 cachu i po pewnym czasie muli sie komp strasznie

Złączono Posty : 14.01.2007 (Nie) 22:29

chyba systemowa zrobię 10 gb bo teraz mam 40gb na wd 8 cachu i po pewnym czasie muli sie komp strasznie

programy i tak sa stracone chyba po przeinstalowaniu windy i trzeba je instalowac jeszcze raz

Ja tam mam 30GB na system - wsyztskio instaluje też na tej partycji, ponieważ w przypadku reinstalki Windy, to i tak większość softu się nie odpala. Więc i tak trzeba usunąć. A tak przy formacie i tak wsyztsko idźie… na spacer… :slight_smile:

Witam!

To wtedy robisz format partycji systemowej i tej z programami.

Tak na marginesie… łatwiej jest utrzymać w porządku partycję systemową 10GB, na której jest tylko system i sterowniki - defragmentacja trwa krócej i nie jest tak często wymagana, partycja taka tez nie zaśmieca się tak szybko.

Programy instalujesz, wywalasz i tak w kółko, a to jak wiadomo prowadzi do fragmentacji partycji.

Każdy ma inny przepis i może robić co chce, ale pewne jest to, że partycja systemowa 10GB to optymalne i sprawdzone rozwiązanie.

no ja myślałem żeby na tej partycji 10gb mieć system i programy zainstalowane naraz

No to niedużo możesz tego zmieścić… :wink:

Witam!

To raczej słaby pomysł… po to robisz partycje 10GB na sam system, żeby już tam programów nie pakować. Jak chcesz zrobić jak piszesz, to rzeczywiście 30GB będzie lepszą opcją.

Oczywiście.

Ale część programów trzyma ustawienia w swoim folderze.

Najlepszym tego przykładem jest komunikator Tlen.

Po formacie wystarczy zainstalować go do starego folderu i tym samym mamy całe archiwum, wszystkie kontakty etc.

Ja miałem 10GB i nawet programy tam po instalowane i wciąż miałem 4GB wolnego miejsca… Był tam Office, przeglądarki, antywirusy i reszta :slight_smile:

ja mam dyks 40GB podzielony na 3-partycje

1- 6.GB -(4.05 zajęte ) (1.80 wolne ) - sam system +aktualizacje (skompresowany)

2- 18.GB - przekierowane programy żeby się tu wszystko instalowało

3- 16.GB - miejsce na ściągane pliki (skompresowany)

To zawsze kopiuje :stuck_out_tongue:

Mam to samo :stuck_out_tongue: Tylko ja mam dysk 40gb ,2 partycje 30gb i 10gb, razem z windowsem mam wszystko co sie instaluje a cala partycja D:/ jest z rzeczami osobistymi i cala reszta instalek :smiley:

Ale jeżeli masz do dyspozycji 230gb to proponuje 10gb na windowsa , i po 110 na programy i resztę nieinstalujących się plików :slight_smile:

ja też tak mam, choć wprawdzie tylko 20GB i się wszystko mieści, porządki trzeba tak samo robić jakby to była 10GB z samym systemem, zresztą po zainstalowaniu wszystkich programów mam jeszcze ponad 9GB wolnego i tego staram się trzymać…