Jakie podzespoły do 3D?

tak super duper ale w tym zestawie karty graficznej brakuje i patrząc na te komponenty to 400 w może nie wystarczyć,nic więcej do tego komputera nie włożysz z takim zasilaczem,no i brak karty ,chyba że do grafiki 3d będziecie robić na zintegrowanej karcie :o ,życze szczęścia i cierpliwości

Graficzna jest zintegrowana, do 3D bez gier wystarczy, bo 3D potrzebuje mocnego procesora, a nie grafiki.

http://pclab.pl/art36063-17.html HD4890 z kręconym quadem w stresie pobiera z gniazdka (więc trzeba “odliczyć” jeszcze prąd na sprawność zasilacza) niecałe 300W, a Ty piszesz, że 400W z silną linią +12V (maksymalnie 360W) nie wystarczy do tego zestawu? http://pclab.pl/art37884-11.html płyta z zestawu z Phenomem II x2 pobiera w stresie 112W.

gural777, zanim coś napiszesz, poczytaj najpierw o temacie w którym piszesz…

400 w wystarczy ale jeśli będzie chciał coś dołożyć to odrazu zasilacz do wymiany,i się mówi że lepiej by był ten zapas mocy niż było na styk,500 gb na grafike 3d to raczej mało,sam robiłem w blenderze i powiem że troche pużniej tekstury i projekty zajmują,moim zdaniem 500 W to zapas na lata,można grafike dowalić,dysk kolejny itp

U góry udowodniłem Ci, że cztery rdzenie CPU i jeden silny GPU pobiera 300W z gniazdka (czyli zapas ponad 100W na wspomnianym zasilaczu Corsaira, o ile może maksymalnie dostarczyć właśnie te 400W, a nie jak Corsair 450W potrafi dostarczać 100W więcej niż w specyfikacji), a Ty dalej twierdzisz, że zaproponowany zasilacz nie starczy na przyszłą rozbudowę bo będzie “na styk”? Nie bądź śmieszny…

Co do dysku to ok, różne ludzie mają potrzeby (nawet do 3d, nie każdy trzyma wszystkie swoje wcześniejsze prace), ale autor sam napisał “dysk nie musi być duży, ok 300 spokojnie wystarczy”, a ja zaproponowałem kupno drugiego dysku i spięcie ich w RAID, ale gzor chyba najlepiej wie co mu się przyda.

nie no ja rozumiem jesli ten komputer ma byc aby być już w tym stanie to 400 w styka ,będzie śmigać,ale o kupnie karty graficznej na tym zasilaczu trzeba zapomnieć,a tak to wszystko jest ok

Właśnie nie rozumiesz…

Jeżeli nie łapiesz zwyczajnego stwierdzenia, że cały komputer z czterordzeniowym procesorem i silną kartą graficzną pobiera z gniazdka 300W i zasilacz z ponad 100W rezerwy to nie “na styk”, to nie ma o czym dyskutować…

nie pobiera ,człowieku mam ten sprzęt jaki widać w opisie i mi na zasilaczu 400 w nie zawsze karta startowała,a ty tu chcesz mi wmówić że przy phenom x2 ,hd 4890 ,wystarczy 400 W,no bez jaj,kup se miernik i zacznij się w to bawić,a jeśli nie rozrózniasz poboru mocy jakie jest pokazane w testach a w realiach to lepiej się wogle nie udzielać

A może pochwalisz się jaki to dokładnie był zasilacz (a zapewne produkt zasilaczopodobny)? I skąd wiesz, że to jego wina?

I może oświecisz wszystkich jak w testach mierzą pobór prądu z gniazdka i czym się on różni od realiów?

zasilaczopodobny był to chieftec 400 w,teraz mam 450 w i jest w pożądku,w tym momencie,a to że jak w testach pisze że w stresie jest 340 W a zasilacz ma 400 W ,to wystarczy,istnieje też takie coś jak obciążenie na liniach,każda linia posiada inną moc,jeśli nie wiesz o czym mowa zobacz sobie obrazek na zasilaczu :D,zasilacz rozdziela moc dość równo ,już wiesz o co kaman,a jeśli nie wiesz to zobacz w tych testach jaki był zasilacz ! ,650 W,jak myślisz po co taki zasilacz,tak o sobie,czy żeby się pochwalić że mają taki. [-X

Dość równo? To Ty chyba nie widziałeś zbyt wielu tabliczek znamionowych zasilaczy komputerowych…

Przecież pisałem na samym początku o liniach. “400W z silną linią +12V (maksymalnie 360W)” - tyle ma Corsair i nie pisz, że 360W na +12V nie starczy na nowoczesny procesor i kartę graficzną…

W testach nie zmieniają zasilaczy, by móc porównywać wyniki z różnych testów, a że czasami testują multiGPU, to muszą wziąć mocniejszy zasilacz.

no to wow ,powiem tak najpierw spróbuj sam na żywo podłączyć komputer taki pod taki zasilacz ,ciekawe czy do takiego sprzętu kupisz zasilacz 400 W,yhym

A te Chiefteci, to pewnie GPS? Może pochwalisz się ile w sumie mogą dostarczyć prądu na linię +12V?

360 W

trochę to trwało ale w końcu podzespoły zamówione :lol:

wybrałem płytę Asus M4A785TD-M EVO - 299zł - kupione w proline bo taniej

dysk Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 175 zł - również proline bo taniej

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Quad-Core /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3 - 669zł - esc.pl

RAM: Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 LLK AMD PGS - 390zł - esc.pl

zasilacz: Chieftec 450W [CTP-450-12G] Green Angel - 215zł - esc.pl

razem: 1748zł czyli nieźle(budżet mam bardzo skromny)

w proline byłem osobiście więc płytę główną i dysk już mam a na resztę jeszcze czekam

dzięki za pomoc! !!

Jak poskładasz sprzęt i będzie Ci się nudziło zrobiłbyś test w CINEBENCH Maxona? Można by porównać z innymi w przyszłości i na przyszłość :wink: