Jakie podzespoły do mojej płyty głównej

Witam. Mam kompa z przed roku z płytą główna Intel G33. Chce wymienic Ram z 800mhz na 1066mhz, grafike z GF 8600GT na nie wiem co(moze ktos mi doradzi z was), dysk mam samsunga 320GB i nie wiem czy jest sens wymieniac chociaz czasem brakowalo mi miejsca i nie wiem czy mozna dorzucic jeszcze raz tyle bo mam wolna kieszen, no i jaki zasilacz? Interesowalo by mnie z 600W. i czy to wszystko pójdzie na tej płycie?

A jakie masz fundusze?

Około 1.500zl

no ten zestaw to za cudny nie jest …

samsung f1 640gb

redeon hd4850

zasilacz http://www.apollo.pl/store/show_detail/37615

ramy zostaw chyba ze ci nie szkoda kasy

wszystko jakies 850-900 zl

ostatecznie hd4870 to jakies 300 stowy wiecej

Tzn Ramy chcialem ze 4GB 1066MHz po Viste, a teraz mam Patrioty 800mhz. Chce jeszcze z nastepne 2 lata dobrze na nim pograc i popracowac :slight_smile:

Ale bez sensu jest wymieniać te RAM-y.

No jak uważasz a chciaz dołożyc ze 2GB takich samych? A odnośnie grafy jeżeli mówisz ze nie oplaca sie sie ramów brac to lepiej wzisc HD 4870 przecież nie? jest wydajniejsza od HD 4850

a najlepiej bys zrobil gdybys przedal jeszcze procek i kupil e8400 chyba ze bawisz sie w grafike 3d

Ty to jesteś jednak zwykły banan :slight_smile:

E5200 mu w zupełności wystarczy. E8400 ma najtańszy na allegro za 400zł. e5200 znalazłem za 236zł, za resztę może kupić Karakorum i podkręcić trochę.

Trochę? :stuck_out_tongue: . 4GHz to dla ciebie trochę? :lol:

ale ja procka nie wymieniam panowie

No jak tam chcesz, ale jeśli nie przerabiasz filmów w HD, nie pracujesz z programami graficznymi to ten Q6600 ci nie jest potrzebny. Sprzedałbyś go za taką cenę, że by Ci starczyło na e5200 i chłodzenie :slight_smile:

Oj ale bez sensu jest sprzedaż quada i kupno Pentium DC.

Jak grafe mi radzicie w koncu HD 4850 czy HD 4870?

przemek8423 ,

sprzedaj płytę głowną, bo jest co najwyżej przeciętna (słaba)

kup MSI P45 Neo2-FR

sprzedaj Q6600, bo do gier i codziennego użytku jest ot procesor średni (grzeje się, duży pobór prądu, słabe OC, słaba wydajność w grach)

i kup E5200 za 250zł i Pentagram Karakorum za 80zł i podkręć go na 4GhZ lub więcej

8600GT sprzedaj i kup HD4850 za 450zł (zrób fanfix’a)

ramy masz Patriot LLK?

i zapewne 2x1GB?

jeśli tak to dokup jeszcze 2x1GB i będzie wszystko ok :wink:

Co do dysku to możesz sobie dokupić drugie 320GB.

Co do RAMów to weż tak jak mówi gruchacz.

Procesor sobie zostaw (bo proponują Ci na zasadzie: sprzedaj audi, kup golfa i stuninguj, bo i tak całej prędkości tego audi w polsce nie wykorzystasz…)

Płyta głowna: ASUS P5Q

ta LLk Patriot 2x1GB 800mhz. i jaka karte w koncu zadalem pytanie powyzej? chyba 4870 jest lepsza mam chajs takze cena nie gra roli, chociaz zaoszczedzic tez mozna:) jezeli nie jest az tak duzo wydajna

przemek8423 , jak masz kase to bierz :slight_smile: Hd4870, by nie raz dwa.

powiedzmy, że HD4870 jest o jakieś ~20/25% lepsza, ale z innej strony każda jest guru w porównaniu do 8600?? :smiley:

Andrew34 , 1/4 to już COŚ.