Jakie podzespoły wybrać?

Lol nawet na fpc był taki test, ja czytałem w chipie, pcwk i na benchmarku.

http://www.frazpc.pl/artykuly/497/Na/ko … /i/PATRIOT

Ciesze się że nie jesteś fanboyem pioniera i pewnie nie masz wielkiej naklejki “pionier” na tylnej szybie samochodu (żart oczywiście, a może nie? :] )

A co do chiefteca to dostarczana moc napewno wiele konfiguracji zadowoli, a ważne są przecież też stabilne napięcia i tutaj z tymi chieftecami problemów nie ma. Co do głośności to rzeczywiście słyszałem że zdarzają się głośne sztuki (a to piszczące, a to z kiepskim wiatrakiem), ale może to też wynikać z różnicy sprzedaży tych zasilaczy, ludzie w tej samej cenie wolą wziąść chiefteca niż remarkowany zasilacz (chociaż właściwie który zasilacz nie jest teraz remarkowany, chyba tylko fortony…tak więc to ostatnie to nie był żaden argument, ale fakt faktem chieftec ma lepszą markę)

raczej zal.pl

testy w syntetykach, ja na takie nie zwracam uwagi.

LLK max 2,5V i 600 Mhz, długo nie pociągną, napięcie je zabije, nikt na co dzień nie trzyma takich ustawień ramu.

Chieftec DPS produkcja w fabrykach Delta, seria CFT Sirtec.

Chieftec ma lepszą markę, dlaczego? Mam = lepsze?

Zapytaj się 100 osób o to jaka jest dobra marka zasilacza, połowa powie ci tagan i chieftec, a druga połowa codegen(co oznacza że pytanie się tej połowy było raczej bezsensowne).

Testy oc to nie są syntetyki, poprostu pamięci mogą pójść albo nie mogą i tyle, jezu.

A o pioniera to chyba każdy kto tutaj pierwszy raz przyjdzie i poczyta wasze zalecenia będzie miał do was żal, ile można! Może będziecie tez polecać nagrywarki philipsa co? Wiem że ten model nagrywarki pionierowi się udał (pierwszy raz w tym milenium?) ale czepianie się najlepszych modeli lg mija się z celem bo one nie są gorsze i tyle, jeśli chodzi o nagrywarki to w większości różnice są niewielkie, najwyżej niektóre wyróżniają się niekorzystnie i tyle, wystarczy poczytać testy na cdrinfo.pl

Może powiesz teraz że geile są beznadziejne i nie nadają się do oc bo przytrafiło się kilka kiepskich zestawów? Może corsair jest beznadziejny bo ta marka jest zbyt znana? Może mushkin i winbond są też do niczego bo nie mają “A” w nazwie? Obecnie w polsce, szczególnie po wyjściu topowego modelu na dobrą sprawę jedynymi sensownymi pamięciami w każdej klasie są goodramy… (ddr2 oczywiście, bo ddr1 wygląda to innaczej, na korzyść między innymi patriotów).

A i tobi jak jesteś takim specjalistą to czym chcesz testować pamięci jeśli nie benchmarkami? Może powiesz teraz że fpc też sprzedaje testy i tylko twoje zdanie jest jedynym prawdziwym i słusznym? Czemu musicie mieć taki problem z tym że ktoś ma inne zdanie, gdybym chociarz mówił że 8600gt jest lepszy od 8800gts bo ma szybsze ramy… albo że najlepsze zasilacze to codegeny…

A co do zasilacza, jeśli komuś zależy na linniach i dobrej cenie to OCZ GameXStream 600W SLI ma 4 linnie 18amperowe 12v i kosztuje 380zł we wcale nie tanim sklepie komputerowym.

akurat mam chory nawyk pytania o zasialcz

przykładowe odpowiedzi

-nie wiem (większość)

-kupiłem nie było tego na t, zamiast tego kupiłem tukana (tagan) :lol:

-codegen 400W ale w sklepie taki zamontowali i mówili że dobry, jak mówię że lepiej zmienić to osoba kupiła nową płytę, i dalej nie wie dlaczego komp się wiesza

-a to jest te plastikowe z przodu, procesor ma 939 :lol:

teraz? przy amacroxie niby testy były kupione i ja nie pisałem że są opłacane, sam pisałeś o opłacanych testach

Nigdy nie mówiłem że fpc sprzedaje testy, z resztą nie wiem jakie ma powiązania ze sklepami, benchmark.pl jest kupiony przez komputronika więc promowanie własnego asortymentu jest logiczne, ale nieetyczne (testy rzeczywiście, nawet jeśli w miare poprawne to mało uczestników w testach jest).

Za to ty chyba jesteś fanem Chieftec’a i Optiarc’a.

To chyba ty masz taki problem, bo zawsze musisz się czegoś przyczepić i powiedzieć, że “lepiej Chieftec’a” czy “Patrioty”.

Znalazłem test tego zasilacza i oto cytat:

Źródło: ocm.pl

A ty tak czepiasz się tych Amacrox’ów i stajesz za Chieftec’iem.

Polecamy GoodRam’y PRO900, bo są tanie, standardowo taktowane na 900MHz i rewelacyjne w o/c.

http://www.purepc.pl/node/1363?pageNo=ALL

A-daty z CL 4 ddr2 800

http://allegro.pl/item228040272_a_data_ … _4_12.html

chieftec robi dobre zasilacze, solidne obudowy, NEC też robi napędy niczego sobie - polecam.

Złączono Posta : 25.08.2007 (Sob) 12:10

Amacrox jest tańszy i ma mocniejszą linię +12V, dlatego bardziej się opłaca od Chieftec’a.

Ja to wiem, dlatego w zestawach polecam Amacrox’a, a nie Chieftec’a.

Nie mówię, że Chieftec lub NEC to firmy produkujące słaby lub awaryjny sprzęt. Też polecam NEC’a, jak i Pioneer’a, co nie oznacza, że jestem ich fanboyem.