Jakie polecacie przydatne programy do internetu mobilnego?

Od niedawna mam internet mobilny (orange free). Już na tym forum obiło mi się o uszy (oczy) o operze turbo. Jestem świeżakiem w tym temacie i jak są jakieś przydatne programy związane z internetem mobilnym to dajcie info.

Jakie polecacie przydatne programy do internetu mobilnego?

Opera Turbo?

Prawie nic nie daje, chyba, że mówisz o Operze Mini na telefon.

Zainstaluj NetWorx.

Tam będziesz kontrolował transfer.

Polecam Google Chrome.

Czyli “Orange Free na kartę”. Jaki masz system operacyjny i sprzęt?

Jeżeli nie masz obsługi kodów USSD to polecam zainstalować Mobile Partner pod warunkiem,że masz WindowsXP/Vista/7.

Podejrzewam jednak,że Twój program do obsługi modemu posiada taką funkcję,dawniej to były z tym kłopoty.

dz za odpowiedzi

Opera turbo nic nie daje? Podobno miała zmiejszać transfer? NetWorx już mam.

Orange free to teraz nazwa nowej promocji :slight_smile: Mam modem i internet mobilny 8GB w orange.

Mam netboka acer aspire one d255 (1GB, intel atom N450, 1,66 GHZ) i laptopa Toshiba satellite lcośtam-1d4.

8 GB powinno wystarczyć do normalnego użytkowania na miesiąc.

Można używać mobilnych odpowiedników popularnych stron.Dzięki temu szybciej się otwierają i mniej pobierają.

U mnie w PlayOnline na Kartę mam ok. 3 GB na miesiąc + darmowy transfer w godz. 0-9.Większe pliki zostawiam sobie na wczesny poranek.

Kody USSD o których wcześniej wspomniałem pozwalają na włączenie jakiejś usługi lub np. sprawdzenie stanu konta.Kody najczęściej zaczynają się od gwiazdki.

Jeżeli program nie obsługuje tych kodów to trzeba kartę przełożyć do telefonu albo logować się na swoje konto w sieci.

Przydatnym dodatkiem do przeglądarki internetowej jest “NoScript”, który blokuje zasobożerne animacje flashowe.

Mialem “NoScript”,ale czasem za dużo elementów blokowało i pozostałem tylko przy “AdBlockPlus”,który wyłączam przy wiarygodnych stronach.