Jakie powinny być pingi?

witam.

Mam wydaje mi się dość proste pytanie , posiadam radiowy internet . Czasami jest bardzo wolny , "przycina się " i “muli”. Jednym słowem bardzo wolno chodzi. Wtedy przeprowadzam test prędkości , jednym z pośród wielu ogólno dostępnych testów prędkości Internetu.

Wynik jest przeważnie w granicach : pobieranie ok. 1200k/s , wysyłanie ok. 350 k/s , ale jeżeli chodzi o pingi to właśnie wtedy gdy tak wolno działa przekraczają 100 ms.

Mój dostawca który dostarcza mi Internet twierdzi że to zupełnie normalne w internecie radiowym.

Moje pytanie czy ma rację ? Czy pingi rzeczywiście mogą być takie wysokie ???

Ja mam radiówkę i mam pingi rzędu 50ms w najlepszym przypadku, czasami się robią większe powiedzmy około 100ms ale generalnie działa (mam 2Mb/s na 256 kbps)

Ważne by nie było strat pingów do 5% ujdzie, powyżej jest niedobrze

strat pakietów chyba jak już:P

A co do pingów w radiówce, to nikt ci nie zagwarantuje że będą niskie. Dużo zależy od pogody, ruchu w sieci i od tego z jakim serwerem się łączysz. PGR ma rację - 50-100ms to norma

:stuck_out_tongue: Skrót myślowy

Pogoda, ruch w sieci ale i wszelkiego rodzaju okoliczne urządzenia (ludzie miewają na dachach przeróżne anteny i ciul wie do czego one służą :D) oraz częstotliwość samej radiówki

Miałem dawniej 2.4GHz to był koszmar, na 5GHz całkiem nieźle ale to zależy jak w danej okolicy to działa -ale z tym związany jest sprzęt nadawczo-odbiorczy a więc i sama firma od internetu

Generalnie to pingi jak się robiły duże to i były straty, a te sugerowały awarię u dostawcy

Rozumiem że pingi sprawdzasz w wierszu polecenia? komenda powiedzmy: ping -t onet.pl

Ja mam radiówkę 5 mb/s pingi do wp 19ms praktycznie nonstop. To co mówi twój dostawca, że na radiówce 100ms to norma jest poniekąd prawdą jak radio jest na 2,4 GHz i jeżeli mieszkasz gdzieś gdzie jest dużo innych radiówek no to cudów nie będzie tym bardziej jeżeli kolejne stacje nadają na tym samym kanale wiem, że kiedyś sąsiad z klatki obok odpalił torrenta, a miał wifi na tym samym kanale co moje to pingi z tych wspomnianych 19 wzrastały do niebotycznych 600 :smiley: . Sprawdzałeś jaki masz sygnał do nadajnika dostawcy ?