Jakie procesory obsługuje moja płyta główna?

Witam mam pytanie dotyczące mojej płyty głównej, pobrałem taki program " EVEREST Ultimate Edition 2006" i nie wiem dlaczego program nie pokazuje nazwy płyty głównej pisze że nieznane, ale Mikroukład płyty głównej pokazuje że jest taki: " INTEL82440LX/EX" a więc posiadam aktualnie Procesor Pentium 2, 266MHz wiem że to bardzo mało i dlatego chciałbym wymienić procka. Procesor jest na " Slot 1" nie wiem teraz jakie procesory ta płyta główna obsługuje, moge dodać że typ BIOS’u to " Award Modular ( 02/17/98 )" może to info jeszcze cos da.

Bede bardzo wdzięczny za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam :slight_smile:

Podaj model płyty gł i rev (pcb).

Pod taką płyte to pewnie już nieznajdziesz procesorów. zainwestuj 500zł i bedziesz miał o niebo lepszy komp od tego co masz teraz…

Ten chipset maksymaknie obsługuje chyba Pentium II.

Procesory to jeszcze może i znajde Pentium 2 ale na allegro tylko że 400MHz Maxymalnie^^

A modelu mojej płyty głównej jak nie znałem tak nie znam :?

LiQid masz racje za 500 zł to już na allegro można Pentium 4 wyrwać z 256 ram i z 40 gb dyskiem a nawet w miare dobrą kartą graficzną jakiś Geforce 4 itp. :slight_smile:

Ten komputer “mój złomek” służy mi jedynie do internetu, komunikatory i słuchania muzyki. Filmy jeszcze ida ale zależy o jakiej rozdzielczości:(

Ale nawet dobrze sobie radzi z Windowsem XP co się bardzo dziwie :o

Aida, lub Everest płyta główna, lub odczytaj z płyty powinno pisać.

Lub zmiana na Pentiuma 3 z płytą np. Abitem.

XP jak masz w miare dużo ramu to będzie chodzić, wyłączyć mu wszystkie zbędne efekty (mój wygląda jak 98), lub Linux.

Zobacze dziś popołudniu co to za model płyty głównej, otworze obudowe i oblukam co to jest.

A kości ram mam takie:

64MB

128MB

256MB

powinno być 448 MB SDRAM

ale nie wiem dlaczego wyświetla tylko 320MB SDRAM:(

może wiecie dlaczego? :?

może coś jest nie tak z kością 128, inna częstotliwość albo uszkodzenie

Włóż tylko kość 256 i zobacz czy wykryje całą pojemność. Kość nie jest dwustronna (oznaczenie BX), lub masz zintegrowaną grafikę, ale wątpię czy grafa pobiera tyle, w starych płytach można było ustawić chyba od 2 do 32 Mb.

Karte graficzną mam Geforce2 mx 100/200 32MB. Zobacze z tymi kościami pamięci, włoże tylko 256 i zobaczymy ile wykryje i zaraz napisze jak by co.

Złączono Posta : 28.03.2007 (Sro) 17:13

No włożyłem tylko jedną kość o pojemności 256MB RAM i wykrywa tylko 128MB :frowning: Dlaczego tylko 128MB wykrywa? :? dziwna sprawa… :?

Może napisze troszkę wiecej to co program EVEREST wykrył:

Pole Wartość

Właściwości modułu pamięci

Nazwa modułu Hyundai 72V32636BT8R-H

Numer seryjny Brak

Data produkcji Tydzień 2 / 2039

Rozmiar modułu 256 MB (1 rank, 4 banks)

Typ modułu Unbuffered

Typ pamięci SDRAM

Szybkość pamięci PC133 (133 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

Napięcie modułu LVTTL

Metoda detekcji błędów Brak

Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh

Taktowanie pamięci

@ 133 MHz 3.0-3-3-6 (CL-RCD-RP-RAS)

@ 100 MHz 2.0-2-2-5 (CL-RCD-RP-RAS)

Masz kość jedno stroną (chyba). Dwustronne BX są dla starszych płyt. Zobacz czy na kości jest oznaczenie BX, może nowy bios wykryje kość, albo płyta obsługuje max 128 Mb ma slot.

Okej a jak wgrać nowy bios? i czy po wgraniu nowego biosu nic się nie stanie? bo nie chciałbym czegoś rozwalić i nie wiem czy to jest bezpieczne.

A wiesz w ogóle jaką masz płytę i rev płyty? Bez tego nic nie zrobisz i sprawdź czy masz Bx i jakie pojemności obsługuje płyta. W razie nie powodzenia płyta do kosza, lub może da się naprawić, ale nowa pewnie wyjdzie taniej.

dobra to ja se dam spokój ze zmianą biosu bo niechciałbym czegoś rozwalić :slight_smile:

dziś lookałem na płyte główno to nic na niej nie pisze jaka to płyta itp. ale ściągnełem inną wersje EVEREST “EVEREST Home Edition” i ta wersja pokazała mi o płycie głównej tyle:

Pole Wartość

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 02/17/98-i440LX-W977TF-2A69JNMFC-00

Nazwa płyty głównej Nieznane

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel GTL+

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 66 MHz

Efektywna częstotliwość taktowania 66 MHz

Przepustowość 532 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali SDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 66 MHz

Efektywna częstotliwość taktowania 66 MHz

Przepustowość 532 MB/sek

wejdz na allegro.pl, tam poszukaj …

czego mam poszukać na allegro? :?

Wejdz na allegro i poszukaj w komputerach opcje procesory tam wybierz slot1 i masz :wink:

FSB procesora musi być na 66 MHz.

Płyta + P3 i Matrox 57 zł

http://allegro.pl/item179425104_super_p … gw_fv.html

aha ja właśnie kiedyś kupiłem procesor na allegro pentium 3, 500MHz i po włożeniu do płyty głównej nie chciał odpalić komp, raczej w biosie pokazywało 100MHz i dalej nic :? więc ten procesor sprzedałem bo po co miał leżeć. chyba kupie procka ale klasy Penium 2, maxymalnie 400MHz i ciekawe czy pójdzie. Mam nadzieje że tak :slight_smile:

tylko musze pamiętać o FSB procesora że musi być na 66MHz.

“Tobi” dzięki że mi pomagasz, może jakoś z tej płyty głównej coś jeszcze wyciągne :slight_smile:

Jak opisy chipsetu nie kłamią, obsługuje FSB 66, jak masz stary bios to może nie wykryć proca, lepiej poszukaj info o płycie.