Jakie programy do ochrony antywirusowej etc.?


(Onczylija) #1

Cześć, mam kłopot z komputerem, a dokładniej z zabezpieczeniem anty-wirusowym, trojanowym itp. itd. . Otóż mój pakiet "przeciwogniowy" to Comodo Firewall, Avira Antivir Premium na licencji i darmowe Malware Malwarebytes i RemoveIT Antytrojan. I skany robione tymi programami nie pokazują mi żadnych infekcji. Do tego wspieram się od czasu do czasu Combofixem i Hijackiem, ale też nic nie pokazują. Czyszczę też dyski CCleanerem. Mimo to chyba jednak mam jakąś infekcję, ponieważ czasem ni stąd ni zowąd daje się słyszeć odgłos wyskakującego błędu, chociaż akurat nic w tym momencie nie robiłem na komputerze, a i żadne okienko błędu mi nie wyskoczyło. Ponad to od czasu do czasu same z siebie otwierają mi się okienka np. połączeń sieciowych. Jednym słowem coś chyba jest na rzeczy z infekcją komputera.

Teraz tylko pytanie dlaczego programy skanujące nic nie wykazują? Czy może dlatego, że Malwarebytes i RemoveIT są darmowe? Ale przecież Avira ma bardzo dobry skaner i powinna coś wykryć.. _ Może polecicie mi jakieś inne programy zamiast Malwarebytes i RemoveIT, ale takie, żeby nie pożarły mi się z Avirą? _ Mogą to być programy płatne.

Ok, narazie tyle ode mnie, z góry dzięki za pomoc

.


(Berialsowa123) #2

Pokaż logi z hijacka.


(abc*) #3

Malwarebytes i RemoveIT to świetne programy,też ich uzywam.Polecam Ci jeszcze jeden program o dużej wykrywalności The Cleaner.

Mozna go pobrać z tej strony: http://www.moosoft.com/


(Onczylija) #4

Ten The Cleaner to jest jakiś antywirus? Czyściciel rejestru? I czy nie pożre się z innymi programami?

Logi z Hijacka:

http://www.wklejto.pl/34127

Ok, The Cleaner zainstalowany, tylko nie chce się zaktualizować :frowning:

.


(Berialsowa123) #5

Log wygląda czysto.

Co do cleanera - niestety jest to program płatny, zaledwie 20$, możesz też ewentualnie ściągnąć wersję 5.2.0.1100, która jest darmowa (poniżej link do instalki). - a co do jego zastosowania - wykrywa i usuwa trojany, ale przecież masz już tego typu soft.. Możesz również wypróbować Spy bot search and destroy - ludzie go sobie chwalą i jest darmowy.

I uruchom combo fix + log z tego programu, on może wyłapać coś więcej niż hijack.

http://www.witraze.vista.pl/download/pobierz/the_cleaner_5_2_0_1100_free_edition_1181.html


(deFco247) #6

Menu Start -> Uruchom... -> cmd

Wpisujesz po kolei, każdą linijkę kończysz klikając Enter:


(Onczylija) #7

Ale mówię Ci Berials, że Combo nic nie wykrywa. Zaraz zainstaluję tą wersję 5.2 The Cleanera i zobaczymy co wykaże.

-- Dodane 23.05.2009 (So) 9:01 --

Wpisując powyższe komunikaty wyskakuje mi błąd - _ odmowa dostępu _

-- Dodane 23.05.2009 (So) 9:15 --

No ok, przy aktualizacji produktu wyskakuje mi błąd:

.


(Blotny) #8

Do trojanów świetny Trojan Remover, wersja 30 dniowa niestety.


(Onczylija) #9

Tak, miałem kiedyś Trojan Remover , całkiem dobry był. Ale czy nie pożre mi się z innymi pogramami ANTY.... ? np. innym antytrojanem RemoveIT?


(Chillout) #10

Trojan Remover jest tylko narzędziem do usuwania infekcji. Nie posiada ochrony w czasie rzeczywistym.

RemoveIT jest programem antywirusowym. Posiada on ochronę w czasie rzeczywistym.

Więc nie pogryzą się.


(abc*) #11

@Chillout,jesteś w błędzie ,darmowa wersja RemoveIT nie posiada ochrony w czasie rzeczywistym ,podobnie jak darmowe wersje The Cleaner,Malwarebytes .

To znaczy ,że nie kolidują one z programem antywirusowym.Należy jednak (jeśli program antywirusowy posiada taką możliwość -dodać te programy do wyjątków ,tak żeby antywirus nie skanował folderów z tymi programami-

w Avirze jest taka możliwość.

@onczylija

PS.Nie wiem dlaczego masz problemy z instalacją The Cleaner,być może nie masz SP3-natomiast aktualizacje to sprawa stworzenia reguły w firewalu.

Polecam Ci odinstalowanie Comodo i zastąpienie lepszym,mającym gotowe reguły dla większości znanych programów (zarówno dla firewala jak i bloku HIPS) -nowego Outpost Free.

Zacznij jednak od ściągnięcia filmu poglądowego na temat Outposta :http://hosted.filefront.com/wiekon


(Chillout) #12

Zmylił mnie opis:

Tak czy inaczej nie będą się gryźć.


(Tompyk) #13

A ja mam trochę inną propozycję - może to wcale nie jest wirus - objawy otwierania okien i dziwnego zachowania występują te czasami przy uszkodzonej myszce (niby wszystko może być dobrze ale co jakiś czas może się z nią coś dziać) . Może warto ją sprawdzić i podłączyć inną.