Jakie ramy?

Witam, chcę załadować w komp nowe kostki. Chcę kupić Kingston’a, GeIL’a lub TwinMOS’a! Najlepiej w dualu po 512MB. Cena nie ma dla mnie znaczenia, również overclocking mnie nie interesuje. Chce żeby były nieziemsko szybkie! Doradźcie mi jakie kupić! Pozdr.

Jaką masz płytę główną. To wszystko zależy. Wklej może screena/loga z Everesta.

http://www.amnezja.org/pl/html/modules. … e&sid=2467

Do czego potrzebujesz tych ram-ow do gier czy do programow??

Do komputera :hahaha:

Joke :wink:

Kolega napisał że cena nie gra roli więc możesz śmiało mu polecić najlepsze, najszybsze.

dlugi666 napisz jaką masz płytę główną.

bez mozliwosci OC to raczej beda co najwyzej srednie pamiatki hehe

jak chcesz jedne z najlepszych to tylko OCZ 466DDR+ 500/533

Platinum Gold 2x256 Dual Chann.

spokojnie jada jako 500DDR i wiecej

:smiley: :smiley:

a tak naprawde jesli niebedziesz dzialac na FSB wyzszym niz 233/466

to spokojnie starcza TwinMos 400DDR 2,5CL (Mtec)

w Dualu i jeszcze zostanie troche mocy

po dolozeniu radiatorow jada na 433/466 spokojnie

przy CL 2,5 nadal

:smiley: :smiley:

to ramy już też sie optymalizuje pod rózne zastosowania? :shock: Wydawało mi sie że wszedzie chodzi z grubsza o to samo - rzędy, kolumny, zera, jedynki…

dlugi666 - proponuje wybrac te z najniższymi timingami. Jeśli “cena nie gra roli” to mogą być przy okazji najdroższe jakie znajdziesz :smiley: W testach jakie przeglądałem najlepiej wypadały Geile

Nie wiem jak Wy ale ja mialem mozliwosc przetestowania pamieci GeIL’a i Kingstona przed zakupem.

Pamiec testowalem Virtual Dub-em i photoshopem ze stoperem w rece:)

A w doomie 3 i nfsu2 z programem do miezenia FPS

Roznica przynajmniej na mojej konfiguracji (barton 2600 k7n2 delta 400) byla nie zuwarzalna wiec wybralem pamiec kingstona bo po co przeplacac:P

:smiley: :smiley: bo tak jesli sa te same CL, timingi i MHz to wynik jest idnetyczny

wiec co w tym dziwnego

:smiley: :smiley:

i znow pewna rozbierznosc

U mnie w biosie jak bylo ustawione na (SPD) kosci GeIL’a mialy ciut nizsze wartosci CL niz kingston.

Stad moje zdziwienie ze nie widac roznicy.

Moja płyta główna to MSI 845PE Max (MS-6580). Mam dwa sloty DDR bez dwukanałowej obsługi, max speed to 333 mhz!

No spoczko ale 333 to są średnie pamięci a nie nieziemsko szybkie. Zmień płyte i wtedy se kupisz jakieś DDR2 lol.