Jakie ramy?

(Dlugi666) #1

Witam, chcę załadować w komp nowe kostki. Chcę kupić Kingston'a, GeIL'a lub TwinMOS'a! Najlepiej w dualu po 512MB. Cena nie ma dla mnie znaczenia, również overclocking mnie nie interesuje. Chce żeby były nieziemsko szybkie! Doradźcie mi jakie kupić! Pozdr.

(boczi) #2

Jaką masz płytę główną. To wszystko zależy. Wklej może screena/loga z Everesta.

http://www.amnezja.org/pl/html/modules. ... e&sid=2467

(Kriss1999) #3

Do czego potrzebujesz tych ram-ow do gier czy do programow??

(fiesta) #4

Do komputera :hahaha:

Joke :wink:

Kolega napisał że cena nie gra roli więc możesz śmiało mu polecić najlepsze, najszybsze.

dlugi666 napisz jaką masz płytę główną.

(Xiao19) #5

bez mozliwosci OC to raczej beda co najwyzej srednie pamiatki hehe

jak chcesz jedne z najlepszych to tylko OCZ 466DDR+ 500/533

Platinum Gold 2x256 Dual Chann.

spokojnie jada jako 500DDR i wiecej

:smiley: :smiley:

a tak naprawde jesli niebedziesz dzialac na FSB wyzszym niz 233/466

to spokojnie starcza TwinMos 400DDR 2,5CL (Mtec)

w Dualu i jeszcze zostanie troche mocy

po dolozeniu radiatorow jada na 433/466 spokojnie

przy CL 2,5 nadal

(Farall) #6

to ramy już też sie optymalizuje pod rózne zastosowania? :shock: Wydawało mi sie że wszedzie chodzi z grubsza o to samo - rzędy, kolumny, zera, jedynki...

dlugi666 - proponuje wybrac te z najniższymi timingami. Jeśli "cena nie gra roli" to mogą być przy okazji najdroższe jakie znajdziesz :smiley: W testach jakie przeglądałem najlepiej wypadały Geile

(Kriss1999) #7

Nie wiem jak Wy ale ja mialem mozliwosc przetestowania pamieci GeIL'a i Kingstona przed zakupem.

Pamiec testowalem Virtual Dub-em i photoshopem ze stoperem w rece:)

A w doomie 3 i nfsu2 z programem do miezenia FPS

Roznica przynajmniej na mojej konfiguracji (barton 2600 k7n2 delta 400) byla nie zuwarzalna wiec wybralem pamiec kingstona bo po co przeplacac:P

(Xiao19) #8

:smiley: :smiley: bo tak jesli sa te same CL, timingi i MHz to wynik jest idnetyczny

wiec co w tym dziwnego

(Kriss1999) #9

i znow pewna rozbierznosc

U mnie w biosie jak bylo ustawione na (SPD) kosci GeIL'a mialy ciut nizsze wartosci CL niz kingston.

Stad moje zdziwienie ze nie widac roznicy.

(Dlugi666) #10

Moja płyta główna to MSI 845PE Max (MS-6580). Mam dwa sloty DDR bez dwukanałowej obsługi, max speed to 333 mhz!

(Zolciak) #11

No spoczko ale 333 to są średnie pamięci a nie nieziemsko szybkie. Zmień płyte i wtedy se kupisz jakieś DDR2 lol.