Jakie są najbardziej zawodne elementy w komputerze

Cześć wszystkim :slight_smile: Ciekawi mnie jakie elementy komputera są najbardziej zawodne, które najszybciej i najczęściej się niszczą i z jakich powodów. Mam nadzieję że ktoś mi odpowie na to pytanie.

Dysk twardy <- wirusy

Nie chodzi mi o wirusy… chodzi o awarie na wirusa antywir lub format :smiley:

To jeśli o awarie to mi się wydaje że napędy, no chyba że przetaktujesz procka i go spalisz :smiley:

Karta graficzna sie spali jak za bardzo ja podkręcisz :wink:

No z pewnością a tak przy normalnym użytkowaniu to pewnie, dysk najbardziej się marnuje… bo mi już dwa razy poszedł.

Według statystyk zasilacz. Dlaczego? Bo wsadza do kompa byle co… sprzedadzą biednemu uzytkownikowi który sie na tym nie zna… a potem problemy… :?

najbardziej to mysz, później (niby) dysk (ale dziwne mój ma 4 lata i jest bezgłośny i 100% sprawny), potem zasilacz

  1. Myszki (kulkowe)

  2. Klawiatury (częściej tanie USB)

  3. Zasilacze kiepskiej jakości

  4. Napędy (CD-ROM, CDRW itp)

  5. Dyski (z przepracowania)

  6. Karty dzwiękowe jeśli często zmieniamy włonczone głośniki na słuchawki np.

Zesztą wszystko może się popsuć ;D Szczegulnie jeśli to coś podkręcamy :slight_smile:

A częste formaty instalowanie programów/ odinstalowywanie bardzo zutzywa dysk?

CD-romki i DVD-romki sie pszuja szybko :twisted: :lol:

A zaraz po nim oczy (które oczywiście nie są wyposażeniem komputera, ale niszczą się :? )

Może tylko u mnie, ale na pierwszej lini ognia są karty graficzne, a dokładniej to mi wentylatorki przestają pracować, i płonie…(karta graficzna oczywiście)

Następne są DVD firmy msi (przestają odtwarzać płyty DVD- nie ściemniam!!)

Złączono Posta : 13.10.2006 (Pią) 18:56

Zapomniałem dodać, że te karty graf. to GeForce 4 (spaliłem dwie w ciągu 6mies- grałem tylko, nie podkręcałem :smiley: )