Jakie są najbardziej zawodne elementy w komputerze

(Kwisnia 1990) #1

Cześć wszystkim :slight_smile: Ciekawi mnie jakie elementy komputera są najbardziej zawodne, które najszybciej i najczęściej się niszczą i z jakich powodów. Mam nadzieję że ktoś mi odpowie na to pytanie.

(Krzys92) #2

Dysk twardy <- wirusy

(Kwisnia 1990) #3

Nie chodzi mi o wirusy... chodzi o awarie na wirusa antywir lub format :smiley:

(Drojek15) #4

To jeśli o awarie to mi się wydaje że napędy, no chyba że przetaktujesz procka i go spalisz :smiley:

(Dudas bad boy) #5

Karta graficzna sie spali jak za bardzo ja podkręcisz :wink:

(Kwisnia 1990) #6

No z pewnością a tak przy normalnym użytkowaniu to pewnie, dysk najbardziej się marnuje... bo mi już dwa razy poszedł.

(McDracullo) #7

Według statystyk zasilacz. Dlaczego? Bo wsadza do kompa byle co.. sprzedadzą biednemu uzytkownikowi który sie na tym nie zna.. a potem problemy.. :?

(Danielm86) #8

najbardziej to mysz, później (niby) dysk (ale dziwne mój ma 4 lata i jest bezgłośny i 100% sprawny), potem zasilacz

(FXJ) #9
  1. Myszki (kulkowe)

2. Klawiatury (częściej tanie USB)

3. Zasilacze kiepskiej jakości

4. Napędy (CD-ROM, CDRW itp)

5. Dyski (z przepracowania)

6. Karty dzwiękowe jeśli często zmieniamy włonczone głośniki na słuchawki np.

Zesztą wszystko może się popsuć ;D Szczegulnie jeśli to coś podkręcamy :slight_smile:

(Kwisnia 1990) #10

A częste formaty instalowanie programów/ odinstalowywanie bardzo zutzywa dysk?

(:: MARIO ::) #11

CD-romki i DVD-romki sie pszuja szybko :twisted: :lol:

(zciwo) #12

A zaraz po nim oczy (które oczywiście nie są wyposażeniem komputera, ale niszczą się :? )

(Biker91) #13

Może tylko u mnie, ale na pierwszej lini ognia są karty graficzne, a dokładniej to mi wentylatorki przestają pracować, i płonie....(karta graficzna oczywiście)

Następne są DVD firmy msi (przestają odtwarzać płyty DVD- nie ściemniam!!)

Złączono Posta : 13.10.2006 (Pią) 18:56

Zapomniałem dodać, że te karty graf. to GeForce 4 (spaliłem dwie w ciągu 6mies- grałem tylko, nie podkręcałem :smiley: )