Jakie są najlepsze formaty filmów?

(Pinio150) #1

Witam tak jak w temacie chciałbym sie dowiedziec jakies są najlepsze formaty filmów. Słyszałem ze formatem filmu ktory ma bardzo dobra jakoś jest DVDrip. Prawda to? Czy sa jakies podobne formaty filmów które maja bardzo dobra jakoś obrazu. Czekam na wasze sugestie a zarazem propozycje.

(Clubbasse207) #2

:hahaha:

dvdrip to film dvd zgrany do jednego pliku może być zapisany w avi wmv itp ... oznacza to tylko tyle że kopie została zrobiona z płyty dvd

tvrip oznacza że zgrane z tv vhsrip że z taśmy vhs :lol:

(Pinio150) #3

a ja tam tylko słyszałem to dlatego sie pytam jakie sa formaty? inne jeszcze? dobre?

(system) #4

popularne to :

XviD / DivX

DVD

RMVB

x264

(S)VCD

(walker123) #5

DVD RIP to poprostu płyta DVD zrippowana tak, żeby mieściła się na 1/2 płytkach CD, usuwane są też dodatki filmowe, żeby zmniejszyć wielkość pliku. np. różne wywiady, jak tworzyli itp...

Pytał się najbardziej wydajne formaty...

Z pewnością RMVB i jeśli chodzi o filmy High Definitions, to .mov które odtworzysz Quick Timem. Chyba najlepszy program do konwersji filmów to VideoZilla, niestety ShareWare... :confused:

(Pinio150) #6

nie .rmvb mnie nie interesuje jest dobrym małym formatem ale niestety nie odtwarza go moje DVD i dlatego odpada. dzieki za pomoc juz wiem troche wiecej. dzieki wszystkim.