Jakie są najlepsze ustawienia w panelu Nvidia?

Cześć.Zanim zdecydowałem się napisać tu temat,przewałkowałem kilka na google,lecz były to stare tematy sprzed 3-4 lat.Najbardziej mnie dziwi to,że spadki FPS mam tylko i wyłącznie wtedy gdy włączona jest synchronizacja pionowa/MSSA ( Fifa 15/Wiedźmin3/Assassin’s Creed Unity/Far Cry 4 ), w innych grach,tego problemu nie ma, ba! nawet po wyłączeniu tej nieszczęsnej synchronizacji, FPS są niskie.

 

Moja karta graficzna to GTX 650 Ti, procesor Intel Core i3 2,93hz, i 6gb ram.

Jeśli karta już nie wyrabia to jasne że fpsy będą niskie. 

Nie ma uniwersalnej recepty. Każda gra wymaga innych ustawień. Na pewno synchronizacja pionowa i AA wpływają mocno na wydajność. Synchronizacja nieco syntetycznie (opóźnienie wyświetlania, wcale nie jakoś więcej “roboty” dla karty), ale zawsze. Najgorszy jest wpływ synchronizacji na działanie myszki, z tego względu praktycznie zawsze ją wyłączam.

Przy sprzęcie, który masz jednak nie ma co spodziewać się cudów (szczególnie w nowych grach jakie podajesz). GTX650 to już bardzo leciwa karta (i dodatkowo dosyć słaby model), i3 też demonem prędkości nie jest (nie podałeś generacji).

I tą synchronizację wyłączyć w panelu głównym, czy do danej gry ?

 

Poza tym,czytałem ,że po wyłączaniu cieni, w panelu nvidia,można uzyskać przyrost 20-30fps.Tylko nie wiem, jak ta opcja się dokładnie nazywa.

 

Więc ??