Jakie są obiajwy uszkodzonej pamięci RAM?

Witam!

Czy jest możliwe uszkodzenie pamięci RAM? Aż tak się nie znam na sprzęcie, dlatego piszę:) Od dłuższego czasu mam problem z PC…a mianowicie wyłącza mi się sam w trakcie pracy - nie można go włączyć przyciskiem później, ani nie działa reset, świeci się jedynie kontrolka zasilania. Aby go włączyć muszę wyciągnąć wtyczkę od zasilania i włożyć ją z powrotem. Zasilacz wymieniłem, kabel też :wink: Może to płyta…(Asus) Zbędne karty ze slotów wyciągnałem. Co ciekawe jak mam uruchomiony program p2p przez parę godzin to nic się nie dzieje, ale jak ostatnio przeglądałem spory plik w Wordzie (zawierający jedynie tekst) to dwukrotnie mi się wyłączył jak chciałem przejrzeć jedną ze stron :smiley: ot ciekawe…:smiley: ale jeszcze ciekawsze jest to, że potrafi się wyłączyć jedynie jak był włączony program dla DOS (mam dwa dyski, na jednym XP, na drugim 98). Jeszcze opiszę jeden z przypadków - przy wyjętym drugim dysku, podczas formatowania dwukrotnie się wyłączył znów.

Sprzęt: Athlon XP 1,4GHz, 256 MB DDR, 2xHDD, DVDRW, CD

Pozdrawiam!

Zrób test pamięci:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

Możliwe uszkodzenie płyty głównej,zobacz na kondensatory elektrolityczne na płycie,czy nie wylane lub wypukłe.

Inne,czyli karta grafiki,pamięć,CPU.

Niestety wygląda na awarię zasilania - zasiłka (sprawdź jeszcze raz) lub mobo. :mrgreen:

kondensatory wyglądają OK, grafika też wygląda OK. Wymiana zasilacza nie pomogła jak już pisałem. Obstawiam płytę główną, bo po zakupie jej kilka razy miałem reset (myślałem, że to trojan), ale ***** sprawę i nie oddałem jej do reklamacji. Test pamięci…jak będę miał więcej czasu, to zrobię. Chciałbym żeby to była pamięć, bo gdyby to płyta była, to wymieniałym płytę, procesor i pamięć, no a wówczas koszty będą większe.