Jakie ściągnąć kodeki

(Kyrneh1) #1

Witam.Ściągnąłem sobie BestPlayera 2.131(beta).Mam na komputerze filmik w formacie AVI,i chciałbym go odtworzyć w tym formacie w BestPlayer 2.131.Jakie kodeki muszę pobrać do BestPlayera?

(scripter1) #2

Napiszę ci w ten sposób, ja osobiście mam ALLPlayera i pobrałem jego kodeki z liveupdate premium z opcją rejestrowania ich w systemie żeby mogły z nich korzystać inne programy i na nich śmigają mi wszystkie filmy we wszystkich programach jakie mam (a mam kilka różnych programów).

Z tego co słyszałem to innym dobrym zestawem kodeków jest klite mega (koniecznie wersja mega).

A tak w ogóle to jeśli wybierzesz jakiś gotowy zestaw (jakiś codecpack) to zawsze trzymaj się jednego bo inaczej zrobi ci się bajzel.

(dmag) #3

Dokładnie tak, jak mówi przedmówca - trzymaj się jednego zestawu kodeków, bo zrobi się bałagan. Polecam do Windows XP: K-Lite Codec Pack Full. Windows 7 ma moim zdaniem wystarczające kodeki w systemie.

Jeśli nie chcesz instalować kodeków, to możesz skorzystać z odtwarzacza, który odtworzy wszystko bez instalowania dodatkowych rzeczy: VLC media player.

(scripter1) #4

Z posiadanych przeze mnie informacji wynika że wersja full (na pewno brak mu kodeka Real Alternative) nie wystarcza i niektóre filmy nie idą na tym dlatego napisałem że jeśli już k-lite to tylko wersję mega (K-Lite Mega Codec Pack 6.3.0).

W razie problemów z plikami rmvb polecam zapoznać się z tym poradnikiem: viewtopic.php?f=7&t=395555

(Kyrneh1) #5

Ściągnąłem K-Lite Codec Pack Full,VLC media player,i nic z tego,w dalszym ciągu nie idzie ten filmik.To w formacie AVI jest ten filmik.Jak odinstalować stare kodeki,by zainstalować nowe.Posiadam Windows XP Professional.

(scripter1) #6

Poprzez Panel sterowania -> Dodaj usuń programy.

Sprawdź jak kodowany jest ten plik, użyj programu MediaInfo.

(Juhacz) #7

Daj sobie spokój z kodekami. Zainstaluj KMPlayera odtworzy Ci wszystko co się rusza i na drzewo nie ucieka. Doinstaluj tylko do niego Real Player Alternative do odtwarzania filmów RMVB i Quick Time Alterative do filmów Quick Time