Jakie słuchawki nauszne wybrać?

Stoję przed wyborem dobrych słuchawek, zależy mi na jakości wykonania i przede wszystkim dźwięku. Powiedzmy do 400zł, ale może wystarczą jakieś za 200zł? Nie znam się, proszę więc o sprawdzone porady. Mile widziany dłuższy kabel.

Stałem przed takim samym wyborem kilka miesięcy temu,

Po konsultacjach zakupiłem Sennheisery hd518

Cena 399 zł

Kabel 3m

Odkąd je kupiłem, rzadko kiedy nie mam ich na głowie.

A jakiej muzyki słuchasz ?

Słuchawki legenda - Creative Aurvana Live! W cenie ok. 200 zł. Było pisane często na ich temat tu na forum, a jeśli poszukać u wujka G, to można by książkę na ich temat napisać.

Sam posiadam i jeśli w przyszłości zmieniałbym słuchawki, to tylko na ten model.

Szukałem oczywiście w googlach, ale było zbyt wiele modeli, opinii, a ja się najzwyczajniej w świecei nie znam. Nie chcę kupic jakiegoś szajsu więc pytam na forum.

Jakiej słucham muzyki - elektronicznej, jazz, z elemantami mocnego, głębokiego basu, różnej, ciężko powiedzieć - na pewno unikam ciężkich brzmień typu metal.

Tak, natknąłem się na kilka pozytywnych opinii o proponowanych przez Ciebie pakeroso słuchawkach. W czym są dobre?

Moim zdaniem powinieneś zapytać się na forum, na którym siedzą ludzie obeznani w temacie. Oczywiście nie obrażając tych, którzy piszą tutaj :wink:

Dlaczego nie pytać tutaj ? Pytając na jakimś forum specjalistycznym trafisz na jednego z wielu pseudo audiofili, którzy napiszą Ci, że

i co z tego wynika ? Ja nie wiem i jakoś mnie to nie interesuje.

A w czym według mnie są dobre ? Głównie w basie. Słucham klubowej muzyki, trance (Armin van Buuren, Tiesto itp.) więc lubię delektować się dobrym basem dźwięku bez charczenia słuchawek. Wysokie tony też wydają mi się być ok. Przewód 1,2m + 1,5m przedłużacza jest wystarczająco długi.

Ja nie jestem ekspertem, ale tak, jak wszyscy twierdzę, że za 200 zł. nie ma na rynku lepszych słuchawek. Być może w budżecie 400 zł. można by kupić coś lepszego - tego nie wiem, bo te Creativy spełniają moje oczekiwania :slight_smile:

Opinie przeciętnego Kowalskiego można znaleźć też choćby tutaj

Ja podałem w budżecie właśnie do 400zł, też myślałem nad tymi creativami, ale wybór jaki padł taki padł, a też właśnie chciałem przeznaczyć maksymalnie do 350, skusiłem się o te 49 zł więcej.

Dodatkowo wspomnę, że planuję w przyszłości zakupić wzmacniacz z wyjściem słuchawkowym, i chciałem być pewny, że w tym co kupię, będzie drzemać jeszcze moc, którą dopiero wykorzystam.

Co do tych sennheiserów to wiem jedno, grają super.

Chociaż pewnie jakbym ubrał te Creativy, to nie słyszał bym różnicy

http://www.proline.pl/?p=SHR+HD+518

http://www.proline.pl/?p=CT+AURVANA+LIVE

Muzyki słucham dosyć dużo, wg tej strony 51 utworów dziennie, a słuchawki nie męczą głowy.

http://www.lastfm.pl/user/zulowski

Dziękuję za pomoc - wybrałem CAL! (Creative Aurvana Live!). Sądzę, że spełnią swoją rolę znakomicie. Przeczytałem bardzo wiele rozmaitych opinii na ich temat i ludzie zachwalają je - i to bardzo. :smiley: