Jakie sterowniki do karty dzwiękowej po formacie notebooka?

(Mody83) #1

Witam Poszukuje sterowników do Microsoft Windows XP Professional 5.1.2600 (WinXP Retail) Dodatek Service Pack 3 Mobile Intel Celeron M ULV 353J, 900 MHz (9 x 100) Karta dźwiękowa Intel 82801FBM ICH6-M - High Definition Audio Controller [b-2] Notebook Asus 1000HD.Pomocy :frowning:

-- Dodane 18.10.2009 (N) 10:13 --

Dodam ze gdy podepnę słuchawki lub inne głosniki to wszystko działa a te wbudowane w notebook nie chcą działac :frowning:

(Dimatheus) #2

Hej,

Czyli wszystko wskazuje na fakt, że karta dźwiękowa zainstalowana jest poprawnie. :slight_smile: Obstawiam, że po prostu głośniki są wyłączone. Poszukaj jakiegoś skrótu klawiszowego - kombinacja klawisza Fn i jakiegoś funkcyjnego - który odpowiada za wyłączenie głośników wbudowanych.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mody83) #3

Jeżeli to prawda to super w końcu miał bym dzwięk .Przyznam sie ze sam bym na to nie wpadł :)Ajuz chcialem wywalic stery i sciągac inne .Dzieki wielkie za info :smiley:

-- Dodane 18.10.2009 (N) 11:14 --

Niestety to nie działa głosniki są włączone na maksa wcisnąłem Fn i ikone głosnika i ustawiłem na maks nie działa :frowning:

(Dimatheus) #4

Hej,

Nie chodzi o samą głośność głośników, ale o ich włączenie. Sprawdziłem - skrót Fn + F10. Sprawdź też skrót Fn + F9. Jeśli to nie zadziała spróbuj poszperać w menadżerze dźwięku - może w nim wyłączone są głośniki wbudowane.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mody83) #5

Dimatheus niestety szukałem w menedzerze dzwieku nic tam nie ma o wbudowanych głosnikach wszystko mam powłączane juz ostatnio nawet probowalem odinstalowac sterownik i zainstalowac ponownie poprzez ponowne przywrócenie sterownika nic to nie dalo :frowning:

'' nie ma to jak sie urodzic informatykiem ''

-- Dodane 18.10.2009 (N) 12:35 --

Dimatheus niestety szukałem w menedzerze dzwieku nic tam nie ma o wbudowanych głosnikach wszystko mam powłączane juz ostatnio nawet probowalem odinstalowac sterownik i zainstalowac ponownie poprzez ponowne przywrócenie sterownika nic to nie dalo :frowning:

'' nie ma to jak sie urodzic informatykiem ''

(Dimatheus) #6

Hej,

Zgadza się - nie mogło nic dać, bo sterownik działa poprawnie, czego dowodem są działające słuchawki i kolumny podłączone pod wyjście audio. Na 99% chodzi o ustawienia audio...

Dobrym pomysłem jest natomiast przeinstalowanie sterowników do dźwiękówki - oczywiście warunkiem niezbędnym jest wcześniejsze zainstalowanie sterowników do chipset'u, ale zakładam, że już to zrobiłeś. Ściągasz zatem odpowiedni sterownik ze strony Asus'a Audio Driver for WIN XP, wypakowujesz je i instalujesz. Jako że są to sterowniki Realtek'a, odinstalują one automatycznie starsze sterowniki. Po udanej instalacji i restarcie komputera uruchom menadżera Audio Realtek - znajdziesz go w zasobniku systemowym przy zegarze albo w panelu sterowania - i sprawdź, czy któryś z suwaków nie jest wyciszony.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mody83) #7

Dimatheus wielkie dzięki za pomoc Głosniki działają :slight_smile: =D> Chociaz mam wrażenie że grały głosniej :slight_smile: Ale i tak dużo ze mam wkońcu dzwięk Który naprawde był potrzebny Bo do tej pory chodziłem z głosniczkiem którym kiedyś dawali do telefonow N....(nie robiąc reklamy :wink: Jeszcze raz wielkie dzięki Pozdrawiam

(Dimatheus) #8

Hej,

Nie ma sprawy!! :slight_smile: Cieszę się bardzo, że jest OK!! :slight_smile:

A co w końcu pomogło uruchomić głośniki w netbooku??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mody83) #9

Tak i bardzo sie z tego cieszę :slight_smile: Pozdrawiam i dziękuje :slight_smile: :smiley: