Jakie sterowniki do radeon 9800xl

Witam.

Poszukuję sterowników do ww. karty graficznej i mam nadzieje, że mi pomożecie.

-Radeon Omega Drivers 4.8.442 (Catalyst 7.12)

-Catalst 7.12

Znalazłem takie dwa sterowniki, Omegi i Catalyst. Stego co się dowiedziałem, to catalyst to oryginalne sterowniki, a Omega tylko je modyfikuje. Które są lepsze ? I czy ta wersja jest dobra jak na moja kartę ?

Pozdrawaiam,

Segnis.

najlepiej będzie jak wypróbujesz obu.

Niestety nie mam tak dużo czasu, żeby je obie wypróbować (nawet nie wiem w jaki sposób miałbym je testować) a potem usuwać sterowniki z rejestru.

I jeszcze mam pytanie co do usuwania starych sterowników. Rozumiem, że robi się to za pomocą Driver Cleanera, ale co zrobić krok po kroku, żeby pozbyć się sterowników do GeForce’a, które aktualnie mam zainstalowane na moim komputerze (mam chyba nawet zainstalowane dwa różne sterowniki do dwóch różnych kart typu GF).

Pozdrawiam.

omegi - maja wbudowany tool do podkrecania, wiec jak najdzie ochota i czas… :slight_smile:

DC - ptaszkujesz pole, z listy wybierasz stery nvidii - jest ich kilka i czyscisz

ps. z panelu kontrolnego, wczesniej odinstaluj control panel nvidii itp. potem czysc DC i dla pewnosci jv16PT na koniec :smiley:

mam 3 stery do wyboru:

-nVidia

-nVidia stereo

-nVidia WDM

Rozumiem, że mam zaznaczyć to pierwsze ? Czy może zaznaczyć wszystko ?

/Edit: a przy usuwaniu w dodaj/usuń programy usunać “nVidia driviers” tak ? Sorry, że zadaje takie pytania, ale nie chcę kompa zepsuć.

A Driver Cleanera użyć w trybie awaryjnym ?

Odpowiedzcie szybko pls, bo mam mało czasu :stuck_out_tongue:

Zaznacz wszystko.

Usuń w trybie awaryjnym.

Ze swojej strony polecam ATI CATALYST 5.8

Stary nic nie zepsujesz … najwyżej sterowniki nie będą działać.

Ja usuwam zawsze stare sterownik poprzez panel sterwania -> dodaj lub usuń programy.