Jakie tanie dobre DVD z Divx i Xvidem

(lukaszintel86) #1

Witam mam do was takie małe pytanko, kupiłem sobie z żoną ostatnio telewizor LCD do sypialni marki LG Model

LCD LG 32 LG 3000

LG%2032%20LG%203000_dodatkowy1.jpg

Specyfikacja modelu dostępna jest na tej stronie internetowej:

http://www.topmarket.pl/telewizory_lcd/ ... G_3000.php

Mam do was takie małe pytanie, jaki polecacie zakupić do tego odtwarzacz DVD, bardzo nam zależy na oglądaniu filmów z Pen drive USB lub karty pamięci (będziemy głównie oglądać filmy DIVX oraz XVID), na allegro widziałem masę sprzętu, ale nie wiem dokładnie co najlepiej jest zakupić, słyszałem że niektóre playery oferują aktualizację kodeków, czy to jest prawda ? Jak najlepiej jest to podłączyć do telewizora chyba najlepsze będzie HDMI prawda ? Cena tutaj w sumie nie gra roli ale nie chciałbym aby była wygórowana, proszę mi tarze doradzić jak to jest z napisami w playerach, czy można powiększać czcionkę ?

Co będzie najlepsze jakaś MANTA ? A może coś innego ?

(skrzek) #2

mam mante - smiaga ponad rok, nie narzekam... ale chyba wolałbym coś bellwooda z tego segmentu cenowego - lepsza jakość wykonania,

i tutaj często polecany jest ferguson

(lukaszintel86) #3

a jaka posiadasz mante ? znaczy tutaj o jakość wykonania akurat się nie martwię bo nie będzie to za specjalnie niszczone a filmy tylko chce aby były czytane z USB tak naprawdę

(grand) #4

Posiadam playera :arrow: Wiwa HD-280U

i jestem z niego zadowolony.

Po aktualizacji oprogramowania działa dużo lepiej :lol:

P.S. Do Manty zraziłem się jakieś 4 lata temu. Musiałem kupić do prowadzenia zajęć tanie DVD i wybór padł na MANTĘ. Działała dobrze - ale dopiero czwarta (była to ostatnia w sklepie).

Dodam, że Bellwood, Korr i Wiwa to ta sama firma tylko różne marki.

(Unga Unga) #5

DVD PHILIPS DVP 3260

Pioneer DV410

Oba DVD z USB 2.0

(skrzek) #6

oczywiście, że ta sama z tym, że Bellwood wychodzi najdrożej porównując modele tych marek, więc wydaje mi się, że o czymś to powinno świadczyć, no i bawiłem się trochę z Bellwoodem, wypadał lepiej od Manty

(Ghost02) #7

a taki Bellwood byłby dobry? divix,usb,hdmi,polskie znaki itd. Tam jest cos napisane ze ma "skaler obrazu do 720p/1080i" i tutaj jest moje pytanie czy taki zwykly film dvdrip avi 700mb będzie ładnie wyglądał wlasnie na tv 32 calowym z hd ready i czy ogolnie dobry odtwarzacz? taki odtwarzacz odpali z płytki filmy .mkv lub .rmvb?

http://www.allegro.pl/item579229629_bel ... wrotu.html

(grand) #8

Nie.

Wystarczy przeczytać opis przedmiotu:

(Ghost02) #9

a czy ten model Bellwooda.który podalem to ktos go uzywa/uzywał? Jak sie sprawuje? ma jakies zacinki przy obrazie? I z tego co czytalem to ten model ma USB 1.1 tak?

(neo10) #10

Bellwood to dokładnie to samo co wiwa tylko w innym pudełku ;] Ogólnie są to całkiem przyzwoite odtwarzacze może nie genialne ale jak na swoją cenę są ok ;] choć i tak polecam fergusona d880 ale to już inna skala cenowa :confused:

Apropo mkv żaden odtwarzacz go nie odtwarza ;]

Apropo usb 1.0 tak wiwa, bellwood itp mają usb 1.0 manty itp także choć je akurat odradzam i na usb 1.0 zapomnij o oglądaniu filmów ;] co innego w fergusonie d880 jest usb 2.0 i wszystkie filmy da się oglądać np z pendriva ;]

A jakbyś kupował wiwe albo bellwooda najlepiej przetestuj na miejscu w sklepie czy działa ;]

Apropo podłączenia najlepiej będzie oczywiście przez hdmi ;]

(Ghost02) #11

czyli polecasz brać fergusona d880 i nie bawic sie tym "niby" hd z tym nowszym. Mi głownie chodzi o to aby odpalać filmy z płytek cd rw i najczęsciej pendriva, zywkle filmy w .avi i o to zeby to jakos w miare ładnie wyglądalo na tv ( bez jakiejs pikselozy ale do tego sluzy chyba ten skaler, tak? ). A jak sie prezentuje ten ferguson d880 z napisami ? Czy da rade ustawić tak zeby nie byly w polowie ekranu czy cos :stuck_out_tongue: acha i jeszcze takie pytanie mam czy jak bede mial jakis odcinek serialu w hd 720p w mkv i jak go przerobie na avi to pójdzie na tym D880 ?

(skrzek) #12

jesli najczęsciej będziesz uzywał pendriva, to jednak radzę kupić cos z usb 2.0, ja mam 1.1 i niestety filmy (dwupłytowe) potrafią się przyciąć na dynamicznych scenach (dużo danych musi odczytać i się dławi) za to na płytce nawet -rw jest ok.

(Ghost02) #13

no tak a teraz takie pytanie co do zestawu 5.1 przez chincze...model fergusona D880 nie ma tylu wyjsc aby podłaczyc taki zestaw 5.1 ;/

a jesli bym uzywal tylko na plytki to co powiedziec na model odtwarzacza Bellwood 311U ?? USB on ma chyba 1.1 ale nie jestem pewien ale ma za to wejscia analogowe na 5.1

(skrzek) #14

tak ferguson ma wyjście optyczne wiec potrzebny odpowiedni amplituner i głośniki do niego, przez w. analogowe zostają tylko stereo.

co do opinie o bellwoodzie to może to:

(Ghost02) #15

w fergusonie są na audnio chyba tylko 2 wyjscia wiec z 5.1 nie da rady wiec zostaje sam telewizor co w sumie mi az tak nie przeszkadza, raczej zalezy mi na dobrej jakosci obrazu po hdmi oraz dobry odczyt plyt i usb z divxami/xvidami .

a co do opini na temat tego bellwooda to mnie zmartwil ten pilot xd ale i tak nie wiadomo bo 1 posty to wszyscy chwala a reszta to juz kazdemu co innego nie dziala ;/

(neo10) #16

Apropo Bellwooda 311 to dokładnie to samo co wiwa 280u różni się tylko opakowaniem ;] Ogólnie są to całkiem niezłe odtwarzacze ale główna ich wada to właśnie brak usb 2.0 :frowning:

Apropo wyjścia 5.1 po cinchach fakt w fergusonie d880 ich nie ma :frowning:

Za to są w fergusonie dvp 868hd który ma gorsze menu itp.. ale w sumie ma usb 2.0 i lepszy procesor od wiwy także wypada dużo lepiej ale i kosztuje lepiej :confused: Także jeżeli te usb 2.0 nie jest konieczne to myślę że wystarczy ci bellwood lub wiwa ;] Tylko najlepiej sprawdż w sklepie egzemplarz który kupujesz gdyż kiedyś normalnym było że 1/3 odtwarzaczy w sklepach z miejsca była niesprawna ;] nie wiem jak jest teraz ;] Ale dla porównania w mantach 2/3 albo i więcej wracało do serwisu ;]

---------edit

Jakość po hdmi tak jak pisałem jest bardzo dobra ;] Odczyt płyt praktycznie bezgłośny i bezproblemowy ;] Menu bardzo łatwe praktycznie podobne do komputera pilotem przelatuje się między katalogami itp.. i wybiera co ma odtwarzać ;]

Apropo usb 2.0 w fergusonie... oglądam divixy i xvidy tylko z pendrive-a i ani razu nie trafiło mi się aby jakiś nie działał ;]

Apropo usb 1.0 jakie jest w wiwach bellwodach itp... działają po nim praktycznie tylko filmy w bardzo słabych jakościach jak kinówki itp... inne jednopłytowe działają do chwili kiedy pojawia się akcja kiedy to wszystko się przycina wiesza itp... ;]

(Ghost02) #17

Dzięki za wypowiedzi, teraz przynajmniej wiem co i jak sie prezentuje tak więc przemyśle temat i coś wybiore. Dzięki wszystkim :slight_smile:

-- Dodane 26.07.2009 (N) 16:15 --

ostatnio przeglądająć allegro natkałem sie na Bellwooda 311U z ubs 2.0 http://allegro.pl/item692673233_bellwoo ... urier.html ten model ma tez analogowe 5.1 i w koncu te usb 2.0 tylko teraz zastanawiam sie czy nie lepszy będzie ferguson D880 w takie samej cenie..;/ Który ma lepsze częsci, budowe i jak z tymi wszystkimi funkcjami ? Głownie chodzi mi o wyświetlanie napisów. A i jak z jakością filmów?