Jakie temperatury na procku i grafie?

Tak jak w temacie, jakie temperatury ma miec procek i grafa w spoczynku a jakie w stresie?

Zależy o jaki typ/model ci chodzi.

Podaj nam twoją konfigurację.

Moja grafa w stresie ma 80 celcjusza także może mieć sporo.

core 2 duo e6400

260 gtx

Proc 30-55

Grafa 35-60-65

A jakie masz aktualnie

temp procesora sprawdź programem Real Temp, a temp. Karty graficznej GPU-Z

ciekawe jak na gtx260 osiągnąc w idle 30stop nie bawiąc sie w WC

Gpu mam w spoczynku 45

CPu w granicach 40 stopni a jak je “męcze” to 50-52 chyba trzeba go krecić… ale nie umiem ;(

Wg mnie temperatury są OK

A w akcji? Bo tak, to ok.

W akcji pewnie nie przekracza 65

Bioshock Wszystko full.

GPU 55

CPU 43

To wszystko w porządku temperatura jest niższa niż być powinna.

To doświadczenie wnioskuje że everything is okey :stuck_out_tongue:

a czy to doświadczenie mówi tez ze powinienem to kręcić?

To czy chcesz kręcić, czy nie zależy tylko od Ciebie i nikt na forum nie weźmie odpowiedzialności za efekty takiego zabiegu, jeżeli czujesz, że potrzeba Ci większej wydajności oraz posiadasz przyzwoite chłodzenie to możesz kręcić.

To zależy.

W jakim celu chcesz kręcić.

Większość ludzi podkręca dlatego że nie stać ich na mocniejsze podzespoły a mocy zaczyna brakować.

Więc jeśli gry ci kratkują podkręcasz grafikę.

Jeśli masz mało wydajny procesor na przykład obróbka skomplikowanych obliczeń podkręcasz proca.

Jeśli stać cię na coś lepszego kupuj lepsze nie podkręcaj nie ryzykuj nie przejmuj się sprzętem tylko z niego korzystaj.

Jeśli to co masz ci wystarcza nie baw się w podkręcane bo każde podkręcenie skraca żywotność podzespołu gdyż nie jest to jego nominalna praca.

Wszystko zależy od ciebie.

Większość podkręca bo dzięki wiedzy (zamiast przepłacać na sprzęcie i nabijać portfele i tak bogatym firmom woli zostawić pieniądze dla siebie a sprzęt) kupując sporo taniej otrzymają po chwili procesor, pamięć Ram która wydajnościom dorównuje dużo droższym komponentom.