Jakie urządzenie wielofunkcyjne- drukarka, kopiarka, skaner?


(deX(ter)) #1

Który z tak zwanych "kombajnów" mi polecicie (do zastosowań domowych)? Zależy mi, aby cena nie była zbyt duża. tusz łatwo (i tanio) dostępny, pewna firma oraz jak największa kompatybilność (lub przynajmniej nadzieja na wolne/niewolne sterowniki) z Linuksem. Proszę o krótki opis polecanego produktu.


(Agatonster) #2

deX(ter)

Poczytaj - Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post.

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

W tym celu proszę użyć przycisku ac7a4cd89050aa6e.gifprzy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.


(Goodprogram) #3

ja polcam HP

dobra firma

pojemniki dosyć duże


(Damian963) #4

Ja polecam hp1315


(Tomulus2) #5

a ja polecam HP C3180, sprawuje mi sie bardzo dobrze, pozdrawiam :wink:


(Jakub Poniatowski) #6

http://www.komputronik.pl/Drukarki/Hewl ... ,id,41805/

http://www.komputronik.pl/Drukarki/Epso ... ,id,41787/

Myślę , że te są dobre jak na warunki domowe :smiley:

Jednak brałbym HP, bo mam inna drukarkę i jestem zadowolony...


(deX(ter)) #7

Mmm.. Dziękuję bardzo ;]. Patrzę, że HP króluje :D. Tak więc, o ile znajdę w mojej małej mieścinie :wink:, to zdecyduję się na HP, pewnie C3180, może któryś model z F.


(Homjam) #8

Może jeszcze przemyślisz sprawę i zastanowisz się nad jakością i ekonomią wydruku HP... HP to głównie dobra reklama. Kupując np F4180 dostajesz drukarke drukującą z dwóch osobnych pojemników (3 kolory w jednym pojemniku co oznacza że jak kończy Ci się jeden kolor to trzeba wymienić komplet). Do tego żeby wydrukować zdjęcie musisz zakupić nowy tusz do tego przeznaczony. Co do samej jakości to można mieć też dużo uwag... Ogólnie to technika przestarzała i wyjątkowo nieekonomiczna. Sam miałem kiedyś psc1315 i naprawdę nie rozumiem jak to w ogóle można polecac, a jak patrze to od tego czasu nic oprócz nazw się w HP nie zmieniło.

Osobiście w tej cenie polecam Epsona DX7450 lub 8450. Tu masz 4 osobne pojemniki z tuszami. Zdjęcia drukujesz z tych samych tuszy co dokumenty. Koszt jednego tuszu to ok 30 zł. Dodatkowo jeśli drukujesz więcej w czerni to można dokupić tusz czarny o większej pojemnosci. Do tego całkiem niezły skaner i czytnik kart pamięci a w DX8450 spory wyświetlacz LCD. To o nibo lepsze rozwiązanie niż tanie na początku ale drogie w utrzymaniu HP-ki.

P.S. HP wcale nie króluje - starczy poczytać wątki na różnych forach poświęconych drukowaniu. Ani to jakość ani ekonomia...