Jakie urządzenie wielofunkcyjne wybrać?

Witam.

Przymierzam się do kupna urządzenia wielofunkcyjnego. Mogę na ten cel przeznaczyć 300zł - 350 zł. Czy możecie coś polecić dla tego przedziału cenowego? Za jaką marką się rozglądać? HP, Lexmark?

Prosze o pomoc

Lexmarka bym sobie odpuścił, natomiast mogę polecić urządzenia Brothera.

HP unikaj. Za te pieniądze co prawda kupisz urządzenie, ale z bardzo drogą eksploatacją. Podobna sytuacja jest z Epsonem (tutaj dostępne są zamienniki, ale używając ich tracisz gwarancję). Na Twoim miejscu poszukałbym czegoś z Canona albo Brothera, ewentualnie Lexmarka (jeżeli dobrze poszukasz, to znajdziesz w necie opisy jak na Lexmarkach drukować za grosze na oryginalnych tuszach).

Bo? Ponieważ? Dlaczego?

Kiedyś miałem urządzenie w/w firmy i nie mam najlepszych wspomnień…

Obiło mi się coś o uszy, że sprzęt Brothera nieźle się spisuje. Mógłby ktoś polecić jakiś model tego producenta?

Dobry jest model DCP-395CN

@adrian2

Posiadam Brothera MFC-295CN jest to urządzenie wielofunkcyjne oczywiście na tusz.

Posiada wbudowany faks, ma złącze Ethernet (LAN), oraz automatyczny podajnik do Kserowania (niestety tylko jedno strony), a także czytnik kart. Jest tania w eksploatacji - zamienniki ActivJeta kosztują ~20zł, pojemnik 29ml czarnego wystarcza mi na ~1500 kartek. Urządzenie nie lubi gdy je się wyłącza - 2 dni bez zasilania kosztuje trochę tuszu na przeczyszczenie, które może dłuższą chwilę potrwać. Koszt najtańsza oferta na skąpcu to 349zł + przesyłka. Także polecam wielofunkcyjki Brothera (wcześniej posiadłem DCP-150C, popsuło się miesiąc po zakończeniu gwarancji po wydrukowaniu prawie 30tyś kartek).

Pozwolę się nie zgodzić z tezą, że HP za te pieniądze będzie drogie w eksploatacji. W tej chwili w ofercie HP jest model DeskJet Ink Advantage K209a. Na Allegro jego ceny zaczynają się właśnie od 349 zł a np. w Vobis jest za 399 zł. To proste, nieskomplikowane urządzenie z bardzo niskimi kosztami eksploatacji i to na ORYGINALNYCH tuszach! Do urządzenia pasują tusze z serii 703 (czarny i trójkolorowy). Ceny na Allegro za te tusze zaczynają się od około 25 zł (w Vobis są po 37 zł). Wydajność czarnego tuszu to 600 stron a kolorowego 250 stron. Łatwo policzyć, że na oryginalnym zasobniku można drukować za grosze. Wydajność tuszów jest realna - sprawdzone osobiście na kliku egzemplarzach. Dostępne są też zamienniki w podobnej cenie o jeszcze większej wydajności.

Tyle tylko, że to urządzenie nie nadaje się do większych ilości wydruków, ale jeżeli ktoś mało drukuje, to fakt, jest tanie w eksploatacji. Jego jedynym plusem są tanie tusze, tylko że wydruki nie są najlepszej jakości (dla niewtajemniczonych - tusze 703 to regenerowane tusze 300 - informacja przekazana przez podpitego pracownika HP).

  1. Moderator ma zawsze rację.

  2. Jeśli moderator nie ma racji - patrz punkt 1.

:shock:

Co do większej ilości wydruków - nie będę polemizował. Do zastosowań domowych albo w małej firmie wystarczy. Eksploatuję to urządzenie i w domu i w firmie. Drukarka w firmie drukuje codziennie po kilkadziesiąt kartek w czerni i w kolorze. Zero problemów.

Co do jakości wydruków to ciekawe co piszesz. Ja mam możliwość organoleptycznego porównania wydruków z tej drukarki do innych modeli HP i drukarek innych producentów. Nie widzę specjalnej różnicy w wydrukach tekstu czy kolorowej grafiki.

Co do regenerowania tuszów. Nawet jeśli to prawda to w czym problem skoro dzięki temu mogę tanio drukować na oryginalnych tuszach a jakość wydruku jest w pełni zadowalająca?

:roll:

P.S.

Ten post nie powstał po to, by Ci coś udowodnić ale by obiektywnie ocenić jedno z urządzeń HP, które nie tylko moim zdaniem jest godne uwagi. Autor wątku niech sam zdecyduje co będzie mu bardziej odpowiadać.