Jakie warunki muszą być spełnione by Internet ADSL działał szybciej niż 10Mb/s?

Jakie warunki muszą być spełnione by Internet ADSL działał szybciej niż 10Mb/s? Mam od centrali 1km. Wg. Orange/Netii 10Mb/s to max (kilka lat temu wyceniali na max 2.5Mb, więc to sukces że jest to 10.50Mb). Jaka odległość od centrali gwarantuje większy speed niż 10Mb? Te większe prędkości: 20,40,80Mb są dostępne tylko dla klientów, którzy mieszkają obok centrali lub mają sieć światłowodową (która obecna jest mało gdzie)?

 

Wydaje się, że 1km to blisko.

 

 

Nowa centrala ? U mnie pokazuje max 20Mbit/s i tyle , więcej nie da się , mogę płacić za 100Mbit a będę miał 20 bo na tyle pozwala centrala , nic z tym nie zrobisz.

 

W przypadku ADSL odległość to tylko 1 z parametrów ograniczających.

Dlatego jakiś czas temu powiedzieli Ci, że 2,5Mbit to max a dziś mogą 10Mbit. Widocznie polepszyło im się w sprzęcie.

Tu masz opis:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Asymmetric_Digital_Subscriber_Line

Tak jak Ci napisał…

Ograniczeniem nie muszą być parametry linii ale możliwości techniczne centrali.

Tak, wykupię 20Mb, a dalej będę mieć 10Mb, bo linia nie wyrobi, interes życia.

 

To było dawno temu, w momencie podpisywania umowy Orange twierdziło że pójdzie 6Mb, w praktyce działa 10Mb. Ale nadal wychodzi że większe prędkości Orange to jakaś nierealna bajka dostępna dla wybranych.

Ja sobie z ciekawości sprawdziłem osobę z rodziny na temat usług.

Osoba ta ma internet (neostrada) i telefon.

Popatrz jaki komunikat dostałem :stuck_out_tongue:

 

W przedostatnim telefonie z DUK obiecywali że pójdzie 20Mb i to właśnie pewnie to było to obiecywanie coś czego nie ma.

 

Jak się skontaktować z takim technikiem?