Jakie wrażenia 7 RC?

Witam.

I jak wam działa Win7? Nie wiem czy dlaczego, może to umysł masowy, ale przekonuję się do 7:) Coś mi się wydaje, że do czasy Win7 SP1, Vistę będzie używało tyle osób co teraz Win 98. Powiedzmy sobie szczerze, może Win7 ma podobna wydajność na szybkim kompie co Vista, ale wszystkie udogodnienia w interface przyspieszają pracę o co najmniej 25%. Byłem zwolennikiem Visty, ale to co się teraz dzieje z Win7 to… :slight_smile:

Nie ma możliwości zainstalowania sterowników do mojej karty graficznej… Ani przez sterowniki ze strony nvidii ani przez menedżer urządzeń ani przez nic innego ;/ nie są niby kompatybilne z seven i tyle ;/

Też mam ten problem, siedzę bez sterowników póki co. Nawet te co były do Visty nie chodzą, a ponoć powinny…

Ja powiem tak. Może na nowoczesnym sprzęcie różnicy w szybkości pracy pomiędzy Vistą a 7 nie będzie się w stanie odczuć, to jeżeli zainstalować by obydwa systemy na kilkuletnim komputerze, różnica będzie widoczna gołym okiem. Po pierwsze 7 lepiej organizuje sobie RAM i mniej go pożera. Po drugie i bardzo ważne, mniej odwołuje się do dysku, już nie majstruje przy nim co chwile. Szczerze powiem, że nawet na jednordzeniowym procesorze i tym 1GB pamięci operacyjnej pracuje się dość komfortowo, tzn. przy wykonywaniu rutynowych czynności. Nie sprawdzałem jeszcze jak zachowują się bardziej wymagające programy. Jestem na tak.

ja również jestem bardzo zadowolony, ale mam mały problem. Mam zintegrowaną kartę dźwiękową Realtek HD Audio ALC883. Na XP podczas pracy kompa, przy żadnych dźwiękach, w słuchawkach, bądź głośnikach było cicho jak makiem zasiał. Zato na siódemce mam podczas pracy dysku taki dziwne trzaski, króciutkie, o dość wysokiej częstotliwości. Co na to poradzić?

P.S.- menadżer dźwięku w XP jest taki niebieski, fajny z wyglądu, ten na 7 jest zupełnie inny, zagmatwany itp.

Jeśli chodzi wygląd to Windows 7 wygląda gorzej niż Windows Vista

Myślę, że te króciutkie trzaski są spowodowane indeksowaniem plików, ale tak będzie tylko na początku. Wyłącz indeksowanie (na dysku prawy->properties->podajże pierwszy ptaszek od dołu) i sprawdź czy nadal masz trzaski.

Trzaski mam nie ważne co robiąc na dysku, czy to mi sie coś kopiuje, czy program włącza, czy cokolwiek innego. :confused:

Więc prawie na pewno jest to spowodowane małymi obrotami talerzy w dysku. U mnie trzaski były jak miałem powolny dysk, wymieniłem i śmiga:) Spróbuj go też z defragmentować.

to dlaczego to wystepuje na 7 a na XP jest ok? Dysk nie jest pofragmentowany, defragmentowałem przedwczoraj :wink:

Ja powiem tak. Jak bym miał teraz wybierać miedzy win vista a win 7 to szczerze bym wybrał win 7 bo to jest system u mnie wszystko śmiga, szybsza jest od win visty, lepiej się uruchamia żadnych zwisów itp, chodzi po prostu bardzo dobrze, nie muszę żadnych kodeku jak na razie instalować bo jak film włączę w pliku VOB to bez problemowo śmiga , a co do gier, narazie tylko włączyłem fife 2009 i chodzi tak jak w xp nie zauważyłem rużnicy między xp a 7, a na viscie to tragedja była  miedzy win vista a win 7 to win 7 wygrywa, fifa fajnie śmiga, jak włączyłem 3DMark 06 to wynik mam identyczny taki jak i win xp, fajnie mi się pracuje na win 7 problemów nie mam z sterownikami bo 7 sama zainstalowała, a co do programów demon itp to się instalują i działają dobrze, jak instaluje gry to procesor mi pracuje od 0% do 2%. Vista to ciężki gniot, a win 7 to leciutki system i przyjemny interfejs itp ładna grafika. Umnie WIN SEVEN jest pierwszym systemem który zainstaluje jak wyjdzie już pewna i pełna polska wersja, pujde do sklepu i sobie kupie tylko ciekawe jakie ceny będą, ale na pewno u mnie win 7 będzie królować. seven wygrywa 

Na razie testuje na dysku 40gb pretkosc 5400 jak się nie myle i na 7 nie widze żeby był wolny, a na viscie to tragedja :wink:

spinacz200

Wyłącz indeksowanie i zobacz po kilku dniach czy nadal masz ten problem.

rafal_033

Tyle, że Vista ma już 3 lata… dwa SP i sterowniki, to jak Win7 będzie 3 lata na rynku i będzie mieć choć jeden SP to będzie marzenie. Bo np do mojej karty graficznej nie ma sterowników na Win 7, a grafika jest renderowana szybciej przez 7 :wink:

Sumek ja mam grafike radeon hd4850 512 i 7 sobie sama nowe zainstalowała :smiley: :smiley: problemu nie mam z grafiką bo jak i tak wejde na strone producenta tam jest sterownik pod 7 :smiley: i nie tylko pod grafika po pod inne podzespoluw mam stery, działąm na tym systemie i szybciej mi pokuje pliki niz teraz vista… rużnica jest kolosalna jak narzie tostaje na 7 agnielską :wink:

Buaaaahahahahahaha - ta wypowiedź rzuciła mną o ścianę :wink:

ps. Zablokuj wejście analogowe i mikrofon :wink:

Podoba mi się, wygląda ładnie jednakże mam jeszcze Ubuntu i XP i podczas rozruchu gruba nie widzę możliwości wyboru Win7 ktoś wie co z tym zrobić?

W Grubie musisz widocznie wpisać ręcznie lokalizacje systemu Win7. Z tego co pamiętam o Grubie wystarczyło skopiować te same linijki co ma XP, z edytować nazwę z XP na Win7 i lokalizacje systemu zmienić.

ja jak narazie wrażeń nie mam bo ściągam i mam 94%

Pamiętasz może co musiałbym dokładnie zrobić? Byłbym wdzięczny. Gdzie wpisać i co o to mi chodzi.

wrzuć do pliku .txt GRUBA i umieść na forum. Na jakiej partycji zainstalowałeś 7? I ile masz dysków?

Mam 2 dyski. Mogę pokazać coś takiego jednak nie mogę się połapać która partcja to ta z Win7 wiem że miała 102gb na początku

Jeśli coś mam jeszcze dodać prosze napisz co :slight_smile: