Jakie wrażenia 7 RC?

dobra, problem zażegnany, zainstalowałem najnowsze sterowniki pod viste, już ok :smiley:

Dodane 05.05.2009 (Wt) 20:11

A prędkość jest ok? Ludzie pisali, że serwery M$ najprawdopodbniej nie wyrobią.

klemensior15

Rozumiem, że wpisałeś fdisk -l, wpisz w konsoli vim /boot/grub/menu.lst i zapodaj do txt na PM

Microsoft, jak zwykle, przy okazji nowego systemu, musi coś użytkownikom końcowym utrudnić, lub nawet uniemożliwić. Otóż, na niektórych komputerach, nie można zainstalować “7” na dyskach połączonych w macierz “rajd0”. To, co z powodzeniem, sprawdziło się w Windows xp, oraz Viście, tu zostało dokładnie przemeblowane, udziwnione, obwarowane restrykcjami, (sterowniki raid i certyfikaty). Nawet jeśli komuś uda się instalacja “siódemki”, na raid0, to wydajność podsystemu dysków jest żenująca. Nie piszę tego na podstawie tylko moich doświadczeń. Przewertowałem dokładnie google, i wiem, że ten problem dotyka wielu użytkowników. Wiem, że to jest tylko wersja RC Windows 7, ale dziwi mnie polityka korporacji, która zmienia sprawdzone i dobrze funkcjonujące rozwiązania, na takie, które dla wielu “userów”, jest nie do “przeskoczenia”.

:smiley: Ja z 7 nie mam żadnych problemów śmiga galancie odpaliłem crysis chodzi bardzo dobrze niż na viście, vista to się chowa, czekam kiedy się pojawi w sklepach 7, leprze mam wyniki na 7 niż na viście i tylko jest rc a co będzie jak wyjdzie już pewna pełna polska wersja, 7 szybciej mi kopiuje pliki niż vista z sp1, szok :wink:

Na moim sprzęcie 7 działa tak jak xp a momentami szybciej i stabilnie dziala 7, bosko :):):slight_smile:

7 jest żywsza, do porównania do visty

Jak na razie jestem pod ogromnym wrażeniem :slight_smile: Zainstalowałem na laptopie (wirtualna maszyna) i jestem miło zaskoczony prędkością działania systemu :slight_smile: Wieczorem zainstaluje na Sempronie 2800+ (s.754) :slight_smile:

Po pierwszych pozytywnych wrażeniach zaczynają się pojawiać inne…Nie wiedzieć czemu programy pocztowe (ściągane jak i Live) mimo identyko ustawień jak w Viście uparcie odrzucają hasła dostępu do kąt.

Unispiker jeszcze nie działa prawidłowo no ale to kwestia czasu.

Windows Seven chodzi miodzio :):slight_smile: palce lizać :), tylko nie mogę znaleść poczty e-mail :):slight_smile:

Seven kolejnego plusa ode mnie ma że po instalacji nie muszę instalować żadnych kodeków  obojętnie jaki film włączam i idzie nawet pliki vob,

wszystko robie na tym systemie i chodzi elegancko, oglądałem film dvd i od 1% do 2% procesor pracował żadnych za muleń

Ja mam wrażenia pozytywne jak najbardziej. Choć jakieś drobne zgrzyty “miedzy nami” były, ale to drobnostki kosmetyczne lub po prostu nieporozumienia wynikające z moich wcześniejszych przyzwyczajeń. Dziwią mnie bardzo opinie osób twierdzących, że w działaniu siódemki nie ma różnicy do Visty (aczkolwiek szanuje ich :wink: ) Moim zdaniem są i to kolosalne, choć sam za dużo na Viście nie miałem “przyjemności” działać właśnie ze względu na jej “mułowate” działanie. Co prawda od premiery Visty do najnowszego SP nastąpiła znaczna poprawa jednak mimo to nie umywa się do 7, widać że chłopaki doświadczeni po Viście mocno popracowali w siódemce nad szybkością i zasobożernością systemu. Windows Seven jest moim jedynym systemem na komputerze od bety 7057, później uaktualnienia do 7068 i 7077, a teraz postawione na czysto RC i jest tylko coraz lepiej :smiley:

=D> =D> =D> dla 7 :wink:

Hmmm, no to chyba pokuszę się o ściągnięcie wersji RC. Jak do tej pory przez jakiś miesiąc korzystałem z Bety i byłem zadowolony. MS podniósł się po Viście :smiley:

spinacz200 , prędkość była maks łącz pobrałem zainstalowałem 7 i jeszcze zainstalowałem spolszczenie od chyba scobiego z forum windows7 bardzo dobrze działa spolszczone jest to we właściwościach systemu o ekranach dotykowych ogólnie RC 7 jest dobra

Ja mam tą samą grafe (tyle że BFG) i stery poszły bez problemu. A gdybym ich nie zainstalować to 7 samo by je ściągnęło

U mnie na wirtualnej maszynie też były problemy ze sterownikami do karty dźwiękowej ale po kolejnym uruchomieniu już było wszystko ok. Jak się okazało system sam bez mojej wiedzy zainstalował sobie poprawne sterowniki :slight_smile: Jestem pod wrażeniem :slight_smile:

Wrażenia, jak najbardziej pozytywne. W 7 jest szybki, miły dla oka i niezbyt upierdliwy przy zabawie. Sam system. Ze sprzętu otrzymałem ocenę 6,1, ze względu na dość starą, chociaż i tak “podrasowaną” kartę graficzną. Jednak próby instalacji sześciu urządzeń, w tym trzech zewnętrznych, (drukarka, kamerka i skaner) zakończyły się porażką. Tylko w jednym przypadku.(karta dzwiękowa), instalacja sterowników przebiegła w miarę bezproblemowo. Ani tuner tv, ani karta DVB Sat, ani tym bardziej pozostałe urządzenia nie uzyskały akceptacji systemu. Zastanawiam się, co jest dla kogo. Czy system dla urządzeń, czy może odwrotnie? Puki co, zainstalowany W-7, traktuję jako ciekawostkę. Pozostanę przy XP, dotąd, aż nie upewnię się, że cały ten majdan będzie mógł pracować w systemie najlepszym z najlepszych…

powiem tak, działa a co. Ale nie podoba mi się nowy pasek(może to kwestia przyzwyczajenia), oraz brak Movie Maker, brak Windows Calendar, brak Windows Gallery, brak klienta poczty(wszystko to jest Live, ale jest porażką w stosunku do pierwowzoru). Działa wszystko sprawniej niż w Vista, takie drobiazgi jak gadżet pogoda > Win 7 działa w Vista nie. Dziwne. Śmieszą mnie zaś opnie, że Win 7 jest mega szybki, a Vista to kobyła, bo testy kłamią?

http://www.idg.pl/news/344895/Windows.7 … Visty.html

Różnice jak widać są niewielkie. Mam również(miałem zainstalowaną) Vista x64 Business i również nie zauważam jakieś drastycznej przewagi Win 7 nad Vistą, może Win7 szybciej startuje, ale ogólnie może być. Jednak w/w braków nie mogę odżałować [-X

xpingus ja powiem tak =P~ u mnie na moim sprzęcie znacznie przyśpieszył win seven niż win vista, win seven szybko działa nie ma problemu jest stabilny, a vista to muł zawieszający sie i cały czas dysk mieli i mieli, a na win seven nie wchodzi win w czytuje szybko programy startowe i cisza, tak powinno być, wynik wydajności mam leprzy niż na vin vista, gry znacznie lepiej działają niż na viście, programy szybciej się błyskawicznie uruchamiają niż na viście, robie kilkanaście prac na win seven dużo okienek po otwierane i bez problemowo jeszcze mogę gre za rzucić i będzie dobrze działać, mniej porzera ramu i procesor, jak cos robie i mam jeszcze instalatora wlączonego np gry to z urzycie procka mam 5%, i momentalnie pamięć spada jak wszystko po wyłączam :wink: a vista trzyma i mieli mieli . Ja powiem ze jest lepszy seven od visty, bo to widzę na moim sprzęcie, ja powiem ze vista to jest wielki muł =P~ =P~ =P~

ja powiem tak.

wczesniej dzialalem na viscie 32bitowej. w indeksie wydajnosci mialem ocene 5.0

po zainstalowaniu siodemki 64bitowej ocena spadla mi na 4.8

pozycje CPU, RAM i hard disk zdecydowanie mi wzrosly ( CPU poprzednio mialem 5.0 teraz 5.9) ale grafika spadla o te 0.2. znaczaco sie tym nie przejmuje bo sterowniki to oczywiscie jeszcze wersje beta takze sytuacja jest jasna ;p

ogolnie bardzo mi sie podoba nowy pasek, interfejs. intuycyjny, latwy, przyjemny. piekna sprawa.

ale przed chwila wlasnie zauwazylem znaczace spowolnienie komputera kiedy zainstalowalem naped wirtualny za pomoca PowerIso. teraz kiedy nie mam go wlaczonego wykorzystanie ramu jest na poziomie 20 %, ale kiedy naped byl zamonotwany jego wykoprzystanie wzroslo do 96% !!

ale tak jak powiedzialem wczesniej. bardzo mi sie podoba, choc jest jeszcze troche niestabilny, no ale to tylko wersja RC :wink:

Czekam do jesieni, oby wtedy byl juz w 100% dopracowany ;d

powiem jeszcze tyle ze najprawdopodobniej na stale przesiade sie na siodemke tylko ze wzgledu na nowy pasek, bo jako takiej roznicy w wydajnosci nie widze ;p

pozdro

PS. moze wy cos na to poradzicie. macie rożne “wtyki” xD zawsze dreczylo mnie to ze np kiedy mam w folderze 50 plikow, widok ustawiony jako “Szczegóły”, i np skopiowalem sobie cos do schowka i chcialem wkleic wlasnie w ten folder, nigdy nie mialem miejsca zeby kliknac prawym i nacisnac na wklej :wink: wiecie o co mi chodzi;p taki maly dyskomfort bo zawsze sie denerwowalem, musialem przwinac w dol i takie tam pierdoly :wink: niby szczegol a potrafi wyporwadzic z rownowagi. moze moglby ktos szepnac jakies slowko do microsoftu z jakas sugestia zeby to poprawili, poki nowego windowsa nie ma na polkach? :smiley:

u mnie wydajność win vista miałem procek 4.8 ram 4.5 grafika obydwa po 5.9 i dysk 5.9, a win seven procek 5.9 ram 5.5 grafika obydwa 6.9 dysk 7.0