Jakie Wybrać imię na Bierzmowanie ? :D

może Ksawery lub Kornel ( jeśli chodzi o żadkie )

ale jakies ciekawe … sktorych mozna sie posmiac ale nie do przesady … nie chce miec dziewnego i glupiego imienia … :slight_smile:

Złączono Posta : 20.04.2007 (Pią) 19:21

Nie no zgodze sie na glupie … :smiley: trzeba sobie jakosś urozmaicić życie …

Może Ziemowit czy jakoś tak?

Może Kai, Erwin, Rudolf, Apoloniusz, Adolf, Anzelm.

:x :x :x

Jak rzadkie to Nabuchodonozor

rzadkie ale ciekawe z ktorego mozna sie posmiac ale nie Nabuchodonozor :smiley: no i najwazniejsze żeby było to świete imie …

Nie wybieraj se głupiego imienia, bo potem będzie Ci wstyd przed biskupem. Wybierz sobie świętego po jego czynach a nie po imieniu (kochasz zwierzęta to św. Franciszek, gubisz często rzeczy to wybierz imię Antoni itp). Jeśli idziesz do bierzmowania, bo rodzice każą albo idziesz dla jaj to proponuje zmień wiarę np na Wiarę Rycerzów Jedi i zamiast być bierzmowanym , zostań powołany na rycerza Jedi.

P.S. Z tą wiarą to nie są żarty - istnieje takowa.

Może Łukasz. Ja mam tak na imię :mrgreen: Do bierzmowania też idę, ale za rok, myślę nad Krzysztofem, albo jakimiś innym “świętym” imieniem. :slight_smile:

Święte imie i śmieszne, to będzie trudne :slight_smile:

Może PIO

a może Judasz :smiley:

możesz wziąźć Michał, Jakub, mi się osobiście Alkesander podoba też biorę bierzmowanie w tym roku i też nie wiem jakiego imienia wybrać ;p ja tam zastanawiam się nad Marek, Jakub, Aleksander a mam na imię Paweł

Gyavira chyba najbardziej oryginalne, znajomy wybrał takie, biskup prosił by powiedzieć mu jak to się wymawia…

? a jak to sie wymawia … ?

Kevin,Nikodem(Nikoś) :mrgreen: :mrgreen:

Jasne, że można. Błogosławionych.

Temat > :x autor powinien poczytać sobie te książki, o których wacek4 napisał.

jeżeli macie dylemat z wybraniem imienia, które usłyszycie raz w życiu i więcej wam się do niczego nie przyda, to gratuluje nadmiaru czasu…

:o

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Jeżeli nie jesteś prawdziwym katolikiem (nie praktykujesz nauczań) to rzeczywiście do niczego się to imię nie przyda i ważne by wybrać śmieszne imię żeby pochwalić się kolegom jaki to z ciebie żartowniś z genialnym poczuciem humoru. Jeśli jednak jesteś praktykujący to jest to ważny wybór i wymaga czasu. Wybór swojego patrona, którego będziesz naśladować całe życie (starać się naśladować).

P.S. Jeśli nie jesteś katolikiem to po co idziesz do bierzmowania? To nie jest przymus!

Wojtano to chyba nie jest całkiem tak z tym naśladowaniem, bo ja bylem bierzmowany w 2005r i z przymusu każdy musiał brać takie imie jakie sam nosi, a jak nie było takiego świętego to drugie imię się brało.