Jakie wybrać konto oszczędnościowe?

Tyle teraz jest prze różnych banków proponujących założenie sobie konta oszczędnościowego jednak cały szkopuł w tym, że zawsze na początku przy zakładaniu konta jest oprocentowanie wysokie, a potem po jakimś czasie to oprocentowanie wraca do swojego normalnego stanu.
Chciałbym sobie zacząć oszczędzać gotówkę tylko nie wiem jakie jest obecnie dobre konto oszczędnościowe. Czy ktoś z Was może mi polecić coś dobrego i rozsądnego z czego będę naprawdę zadowolony ? Proszę o pomoc w tej sprawie.

Oferty banków są bardzo zróżnicowane i najczęściej zależą od kwoty startowej, którą masz zamiar wpłacić. Im większa kwota, tym oprocentowanie lepsze. Oczywiście zyski zależne są także od takich czynników, jak czas na który zamrozisz tam swoje środki, czy posiadasz rachunek rozliczeniowy, itp. Ja mam konto w PKO. Nie polecam.

Ja też posiadam konto w banku PKO i dlatego rozglądam się za czymś lepszym. Chciałbym zacząć od kwoty kilkuset złotych czyli przykładowo np. 350 zł miesięcznie. Czy ktoś może mi coś polecić dobrego i rozsądnego ?

Przy takich małych kwotach nie nazbierasz żadnych profitów wynikających z oferty banku. Zyski będą dosłownie groszowe. Znajdź chwilę czasu, przejdź się po bankach (wytypuj 5) i zapytaj o ofertę.

Czy na chwilę obecną może mi ktoś coś polecić godnego mojego zadowolenia ?

Konta zwane nie wiadomo dlaczego oszczędnościowymi czy rozmaite lokaty nie przyniosą Ci żadnych profitów. Są marnie oprocentowane i nie pokrywają nawet inflacji.

Jeśli chcesz oszczędzać długofalowo to czas pomyśleć o funduszach inwestycyjnych. Jest teraz dobra koniunktura. Polecam fundusze zrównoważone np. Arki. W fundusze akcji nie wchodź, bo to zbyt ryzykowne.
Ps . Jedna święta zasada i jej pilnuj: Jednostki funduszu kupuje się na dołku, a sprzedaje na górce.

Zobacz stopy zwrotu jak wyglądają dla Arki Zrównoważonego:

Polecam Arkę.

Poczytaj o inwestycjach na stronie BZWBK i udaj się do BZWBK …

zbigg47 czyli Ty proponujesz mi zakup akcji tak ? I tyle akcji ile kupię i po jakiej cenie one będą stały w dniu ich sprzedaży to po tyle je kupię tak ? oczywiście teraz mogą być za kilka groszy a jutro czy za tydzień mogą być za 32 złote. I wtedy jak np. będę miał 100 takich akcji to mnożę to razy 32 złote to wyjdzie mi tyle ile otrzymam za te akcje czyli przykładowo 3200 Tak ?
Czy dobrze to rozumuje ?

Poczta 24h ma dobre konto ale ma i haczyk , każdy przelew kosztuje 5 zł . Natomiast BZ WBK jest spoko

Mniej więcej tak…

Nie proponuję Ci zakupu akcji, proponuję Ci zakup jednostek uczestnictwa w funduszu Arka BZ WBK Zrównoważony.
Udaj się - jak pisałem - do BZWBK.
Wszystko Ci wytłumaczą.

Do dzieła jutro…

Tylko że w w WBK wpłaty gotówkowe w placówce to 5pln prowizji, ponadto jakieś pół roku temu zmieniłem nr. telefonu podczas rozmowy z konsultantem jednak nadal kody do przelewów przychodziły na stary numer. A kiedy zgłosiłem to w banku powiedzieli że to niemożliwe. Jednak pokazałem te sms-y i bank miał to wyjaśnić. Owszem wyjaśnia już pół roku.

Arka BZ WBK Akcji Środkowej i Wschodniej Europy FIZ w likwidacji: Informacja o umorzonych certyfikatach inwestycyjnych (20-02-2018) A jak to się ma do tej propozycji ?

załóż darmowe konto oszczędnościowe ale bez karty BZWBK oferuje takie bez minimalnej wpłaty miesięcznej najprostsza forma konta. Jeśli chcesz możesz osobiście wypłacić kasę w siedzibie banku. Z procentu nie pożyjesz w Polskich Bankach raczej jest odwrotnie. Chyba ze wygrałeś w lotka wtedy możesz negocjować z Bankiem stopę oprocentowania

Czy ty Jaziko umiesz posty czytać ze zrozumieniem?

Napisałem do Bartosza82 wyraźnie i jednoznacznie:

https://arka.pl/fundusze/arka-bz-wbk-fio/arka-bz-wbk-zrownowazony.html

Rozumiem , przepraszam

Jeśli chcesz dobre konto oszczędnościowe to ja polecam wybrać Getinbank, z tych które ja testowałem to to jest moim zdaniem najlepsze - https://www.getinbank.pl/klienci-indywidualni/oferta/konta-osobiste/konto-oszczednosciowe-na-nowe-srodki

kryspin69 jeśli faktycznie jest dobre to skorzystam. Dziękuje bardzo.

Polecam Nest Bank i u nich założenie konta bankowego: https://www.nestbank.pl/indywidualny/konta.html
Nowym klientom oferują oprocentowanie 2,25 % w skali roku dla środków do 50 tysięcy. 2,25%. Teraz banki oferują niecałe 1 % a zazwyczaj jest to 0,7% na kilkumiesięcznych lokatach. Oprocentowanie oferowane przez Nest Bank jest więc ponad dwukrotnie wyższe więc się chyba opłaca. Podobnie jak w innych bankach mamy stały dostęp do naszych środków, w każdej chwili możemy je wypłacić bez utraty odsetek, prowadzenie rachunku wynosi 0 złoty i pierwszy przelew w miesiącu na rachunek w Nest Banku jest bezpłatny.

Konto oszczędnościowe w nest banku nie jest takie złe w porównaniu do innych kont oszczędnościowych, ale nie jest również takie super jak tutaj piszesz. Oprocentowanie 2,25 % w skali roku odejmujac podatek Belki jest niskie. O wiele lepiej ejst odkładać na lokatach. Nawet na tych niżej oprocentowanych ( na 3 miesiące jeśli nie chcemy kisić kapitału).
Na tym forum jest cały dział o inwestowaniu: http://www.forum-kredytowe.pl