Jakie Xubuntu? wersja i róznice | Edit

Witam!

Aktualnie mam zainstalowanego Ubuntu 7.04 i ściągam już najnowszą bete 7.10. W internecie zobaczyłem Debiana i jakoś zaczął mnie kusić. Tylko jest masa wersji pod różne architektury([alpha] [amd64] [arm] [hppa] [i386] [ia64] [mips] [mipsel] [powerpc] [sparc] [s390] [source] [multi-arch]) i nie wiem którą wybrać. Jest też wersja na DVD i czym ona się różni od wersji na CD?

Na debianie chciałbym zainstalowac Compiz Fusion, miec dostęp do internetu, czasamy zagralbym sobie w jakąs gierkę na linuxa (AA lub ET) + CS przez Wine

Mój procek: Intel Celeron D 2.80Ghz,

Ram: 512MB DDR (2x256),

Grafika: Radeon 9550 128mb/128bit,

Dysk: SATA 80 Gb w tym około 7gb na linuxa (mogę zwiększyc) + 256 MB SWAPu,

Karta sieci bezprzewodowej (wi-fi),

OS: Wndows XP(ojciec) + Ubuntu 7.04(ja)


Witam doszedłem do wniosku ze Debian nie. Weznę sie za jakieś Xubuntu

Jeśli chcesz pomóc czytaj ostatnie posty

Architektura do Intela to będzie najpewniej i386. A jeśli pytasz którą dystrybucję, to stabilną - czyli Etch’a. Jeśli jednak masz już trochę obeznania się z linuksem, a pewnie masz skoro używasz Ubuntu, możesz spróbować z dystrybucją testową/niestabilną (Lenny/Sid).

Wersja DVD po prostu zawiera więcej dodatków - ja mam szybkie łącze, więc ściągam netinstalkę (ok 150 MB) a w trakcie instalacji system ściąga z repozytoriów tylko to, co potrzebne. Oczywiście instalacja jest wtedy dłuższa, więc jeśli masz wolne łącze, ściągnij obraz płyty CD, a aktualne pakiety dociągnij z repozytoriów debian.org.

Compiz lub Beryl - powinny zadziałać na radku 9550, ale stuprocentowej pewności nie mam - musisz sam spróbować.

Proszę zmienić tytuł tematu na konkretny, inaczej temat powędruje do kosza.

A co do Debiana, to zobacz:

:arrow: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=532

:arrow: http://debian.linux.pl/viewtopic.php?t=819

Zainstalować umiem bo tak samo instalowałem Ubuntu Studio więc nie bedzie problemu :smiley:

Teraz pozostaje mi tylko dylemat: Gnome vs. Xfce.

Bardzo zależy mi na szybkiej pracy i stabilności + ładne efekty w berylu/compizie. KDE nie przypadł mi do gustu. Xfce jest chyba szybsze od Gnome a Gnome lepiej idzie upiekaszac (przynajmniej mi się tak wydaje), a może jakieś inne środowisko graficzne, takie, takie hmmm… inne? Takie które będzie lekkie, będzie posiadało wiele funkcji. Gdzieś mi się o uszy obiło, że twórcy FireFox’a zrobili gdzie wygląd się ustawia w CSS tylko nie pamiętam nazwy

P.S

Wiem na pewno, że pobiorę wersję Lenny, ale jakie środowisko…?

ale to jest na razie alpha i nie da się używac :slight_smile:

wg mnie wybierz xfce… naprawde fajne środowisko… potrafi wyglądać bardzo ładnie i schludnie przy czym jest b.szybkie

ok. Na razie ściągnę wypróbuje i potem się wypowiem :smiley: chyba że macie jeszcze podpowiedzi co do wersji dla mnie :]

Więc tak…

XFCe jest bardzo stabilnym oraz szybkim środowiskiem… Jego możliwości dostosowywania są równie bogate jak Gnome…, a wyglądem wcale od “Wielkiej Łapy” nie odstępuję… Polecam XFCe, ale ostateczny wybór należy do Ciebie.

no raczej zostanę przy XFCE tylko.jutro wam powiem czy jest ok bo nie miałem przedtem internetu więc pobiorę przez noc

P.S ładny avatar s zrobiłem. taki prosty a taki piękny

ja pobrałem debiana testing (gnome) i dopiero się za niego zabiorę, zastanawialem się nad KDe gdyż jest szybsze od gnoma, ale może się wam wydawać głupie - nie chcę aby linux przypominał mi windowsa. A Gnome jest naprawdę spoko

Właśnie wypalam płytkę :slight_smile:

edit//

płytka wypalona > restart


Już zainstalowany i trochę się zawiodłem. Mało opcji konfiguracyjnych systemu. Nawet nie znalazłem opcji żeby skonfigurować moją kartę wi-fi do internetu. Menu z prawego klika, trochę dziwne.

Zmieniam nazwę tematu. Chyba zostane przy Ubuntu i teraz znowu mam dylemat:

Xubuntu 7.04 czy najnowsza beta Xubuntu 7.10 Tribe 5

Złączono Posta : 29.08.2007 (Sro) 11:42

Xubuntu 7.04 gdzieś mam na płytce a najnowsza beta Xubuntu 7.10 Tribe 5 się ściąga

Złączono Posta : 29.08.2007 (Sro) 12:20

Właśnie z Xubuntu :smiley: chyba przy nim zostanę :smiley:

Zostań przy stabilnej wersji, z testową jest jeszcze dużo problemów - radzę poczekać do października.

Pozdrawiam.

Raczej tak zrobię. Właśnie ściągam aktualizacje :slight_smile: Xubuntu 7.04 już kiedyś instalowałem ino nie wykrywało mojej karty wi-fi ale potem zmieniłem providera internetu wraz z karta wi-fi którą Xubuntu bezproblemowo wykrywa :smiley: