Jakie zakrzywione szkło hartowane wybrać?

Niestety z powodu idiotycznej mody na zakrzywione ekrany, zaraz po premierze miałem spore problemy z doborem czegoś do swojej Xperii XA2. Udało mi się dostać szkło “5d” firmy ROAR. Sprawdza się przeciętnie (dotyk bardzo topornie łapie jeśli telefonu nie trzymamy w ręce - trzeba dotykać metalowej obudowy, ponadto szkło nie dochodzi do krawędzi ekranu (tzn. nie pokrywa go w całości) więc na styku zbiera się kurz i brud który wchodzi pod szkło co wygląda tragicznie), no i po paru upadkach które od początku marca zaliczył telefon szkło jest już pęknięte (przez środek) i ukruszone (na rogu).

Szukam jakiejś alternatywy - i chciałbym posłuchać osób które mają to nieszczęście posiadania takiego telefonu, czy są jacyś producenci którzy oferują produkt o wyższej jakości, przede wszystkim w kwestii dopasowania?

Niestety wszyscy producenci robię ekrany 2,5D i stąd nie ma szkła które idealnie pokryje ekran-te 5D to tylko zabiegi marketingowe by przyciągnąć klientów.Można jeszcze kupić etui silikonowe które chroni telefon przed uszkodzeniem lub trzymać telefon w futerale ale nie każdy tak lubi.Dawniej były folie ochronne(teraz też są)które idealnie dopasowywały się do ekranu ale nie chroniły go przed rozbiciem.

To 5D dopisałem (z premedytacją w cudzysłowie) żeby było wiadomo o który produkt chodzi. I ogólnie to jest zakrzywione hartowane szkło, tylko ta wygięta część jest zbyt krótka. Stąd moje pytanie czy produkty innych firm są w jakikolwiek sposób lepsze i zakrywają większą jej część.
Odnośnie pozostałych rad - telefon mam w oryginalnym etui, a na zabezpieczeniu przed rysowaniem mi nie zależy, bo w XA2 jest Gorilla Glass. Potrzebuję tylko ochrony przed rozbiciem a to zapewnia wyłącznie szkło hartowane i takiego produktu szukam :slight_smile:

Na tą chwilę nie znajdziesz takiego szkła by w 100% pokryło cały ekran telefonu właśnie przez to 2,5D na rogach telefonu,nie można tak wygiąć szkła by pokryło cały ekran.

Moim zdaniem, nie powinno być tym większego problemu. Wchodzisz na odpowiedni dział na allegro lub bez pośrednictwa portali aukcyjnych, czyli bezpośrednio na strony sklepów internetowych…
Proponuję jeszcze sprawdzić w iziGSM mają tam duży wybór akcesoriów telefonicznych, w tym szkła hartowane do większości typów smartfonów.

Znaleźć szkło nie jest problemem. Znaleźć szkło które spełnia wymagania przedstawione w pierwszym poście bez kupowania i sprawdzania każdego dostępnego już tak. Dlatego pytałem czy ktoś ma coś sprawdzonego, niekoniecznie do xa2 bo jeśli jakiś producent zrobi super dopasowane do Galaxy Edge to prawdopodobnie do innych modeli również się postara

Nowe szkło które kupiłem to Eiger 3D, mam je już od miesiąca. Zdaje się, że lepiej przylega do krawędzi niż poprzednie, ale zobaczymy po czasie. Koszt: 40 zł, więc akceptowalny.

Od siebie polecam szkła od PURO. Miałem nawet droższe wcześniej które pękały i wręcz wykruszały się na krawędziach, a na tym nie widać nawet rysek od kluczy.

Z ciekawości zerknąłem ale chyba do XA2 szkła nie produkują… Widziałem za to do Samsunga Edge więc jakieś zakrzywione robią. Ciekawe z czego to wynika.

Faktycznie widzę, że mają do modelu XA, ale XA2 nie znalazłem.