Jakiego dostawcę telewizji wybrać?

Witam.

Za 3 dni kończy mi się umowa z TP na neostradę z telewizją (Pakiet L). I chciałbym się dowiedzieć czy warto zmieniać telewizję na cyfrowy polsat, ponieważ dotkliwie brakuje mi kanałów Polsat i Polsat Sport. I czy programy telewizyjne odbierane przez satelitę (dotychczas miałem przez kabel) będą dobrej jakości i czy będą zależne od pogody?

Po kablu powinno Ci wyjść taniej

Sprawdź oferte UPC oraz Aster

Nie chodzi o to że taniej bo już sprawdzałem i wychodzi podobnie. A jedyna telewizja przez kabel jaka wchodzi w grę to TP bo nie jestem w zasięgu innych firm :frowning: Dlatego się pytam czy Polsat jest lepszy i chociaż porównywalny?

Skoro piszesz, że

to chyba wybór jest oczywisty.

Tylko chciałbym wiedzieć jaka jest jakość kanałów odbieranych przez talerz

Jakość powinna być w miarę podobna ;] Telewizja w tpsa to w zasadzie cyfra plus którą oni także biorą z satelity ;] Jedyny plus u nich to rozmiary anten satelitarnych przy normalnych podczas burzy itp… sygnał może nawet zanikać ale to normalne i najlepiej wyposażyć się w antenę minimum 80cm ;] Choć ogólnie myślę że cyfra ma lepszy pakiet kanałów niż polsat no ale kto co lubi ;]

Jeśli masz kase to cyfra+ jak nie masz to cyfrowy polsat.

Jakość jest dobra, opcjonalnie można dokupić dekoder i kanały HD.

Nie piszcie takich “bzdur” że jakość polsatu cyfrowego jest dobra , jest zadawalająca jedynie na telewizorach kineskopowych i lcd/plazma o przkątnej nie więcej jak 32 cale , większe ekrany to totalna porażka nawet kanałów HD, jest to platforma która jedynie myśli że nadaje w HD a praktycznie jest to rozdzielczość niewiele większa od analogu , jedyną telewizją która nadaje w dużej faktycznej rozdzielczość to telewizja “N” której obraz w HD niewiele rózni się od full hd ( blue ray) Nie reklamuje , nie posiadam ani polsatu ani N jest to opinia uzasadniona jedynie tym co widziałem u sąsidów .

ja mam N z dekoderem HD z cyfrowa nagrywarką i sobie chwale nigdy w życiu żadnego Polsatu czy cyfry + , Polsacie nie powiem nic bo szkoda czasu,cyfra mi nie podeszła a N jak w mordę strzelił a teraz jeszcze lepsza oferta od N Full za 99 zł przez 2 lata jak napisał Zbych1 jakość powala

Ok, dzięki wszystkim za pomoc. Prawdopodobnie skończy się na Cyfrowym Polsacie lub nawet Na Cyfra +.

Jakość jest dość dobra. Przy takiej nawałnicy jak wczoraj raczej nie masz szans na odbiór, poza tym jeśli chcesz mieć sygnał przy mniejszej burzy, możesz założyć większą antenę, np. 80 cm zamiast 60 cm.

mam N, ale w tym przypadku nalezy praktycznie idealnie ustawić talerz bo wtedy niektóre kanały nie będą odbierać, co do anteny to przynajmniej 80cm (polecam firmę Corab-> ja antenę kupowałem osobno, taniej mi to wyszło).

Ja tylko dodam ze Cyfra+ Idzie podzielić jeden abonament na kilka dekoderów i tu dla mnie cyfra góruje :smiley: =D> =D>

A POLSAT możesz z naziemnej analog, lub może jesteś już w zasięgu jakiejś DVBT