Jakiego języka programowania warto się uczyć?

Nieraz czytam w internecie a ostatnio słyszę od kolegi, że warto uczyć się tylko języków programowania potrzebnych do budowy stron internetowych, np. JavaScript, PHP, XHTML, CSS. Kiedyś znowu czytałem że najlepiej znać C++, C, C#, Java. To jakiego najlepiej się języka programowania uczyć, żeby najwięcej na nim w przyszłości zarobić i żeby był najbardziej użyteczny?

Od kiedy to CSS jest językiem programowania? Że już nie wspomnę o x(html) czy językach skryptowych.

Programowanie a kodowanie to nie to samo.

Wiecej powiem, temat przerabiany na tym forum ze 100 razy i nie widzę sensu tworzenia nowego.

search.php?keywords=jakiego+j%C4%99zyka+si%C4%99+uczy%C4%87&terms=all&author=&sc=1&sf=all&sr=posts&sk=t&sd=d&st=0&ch=300&t=0&submit=Szukaj

Czysty C sobie odpuść bo spaczysz sobie umysł :stuck_out_tongue_winking_eye:

Lepiej od razu zacząć od C++, C#, Java <- tak na prawdę nie ma dużych różnic między językami. Składnia jest troszeczkę inna, inne biblioteki ale w większości przypadków podejście do programowania podobne. Dlatego jak się pozna jeden łatwo się przesiąść na inny :stuck_out_tongue:

naucz się tego:

BF

Wiem, że HTML i CSS nie są językami programowania, ale chodziło mi ogólnie.

A patrząc na to ze strony opłacalności to lepiej uczyć się języków związanych ze stronami internetowymi, czy jednak C++ i np. WinAPI, czy Qt?

Bo z tego co wiem to żeby napisać jakiś fajny program w C++ trzeba znać większość składni i np. WinAPI.

Podstawy C też warto znać,głównie dobrze uczyć się języków obiektowych C++,C# i Java - te języki robią furrorę w dzisiejszej informatyce,zależy od tego co robisz,jeśli projektujesz i tworzysz strony internetowe,to znajomość HTML,czy xHTML też się przyda

Najłatwiej znaleźć pracę znając C# i Javę. Ale stosunkowo łatwy na początek jest Delphi, choć w obecnych czasach już coraz mniej popularny i pewnie zanikający. Ponoć na Zachodzie popularny jest za to Visual Basic.

A znajomość PHP nie jest już tak bardzo pożądana?

A co do C# jaki jest najlepszy kurs online i po polsku? I czy da się tego języka używać na Linuksie?

No to wychodzi że najlepiej uczyć się C++, ale niestety dobry program można napisać dopiero po pewnym czasie.

^^ ostatnio na rynku pracy jest duże zapotrzebowanie na speców od baz danych ; )

No normalne że trzeba nad tym posiedzieć.

Jeśli wiążesz z tym nadzieje na jakieś zarobki na dłuższą mete to się ucz C++,C#, Java, bo na samym htmlu to daleko nie pojedziesz, ogólnie na samych językach webowych, choć sam w nich dużo pisze (w webowych), to i tak cały czas rozwijam się własnie w C+,QT bo same webowe to coraz więcej osób zna.

A czy to prawda że w C# można pisać zarówno strony internetowe jak i normalne programy? Jaki jest najlepszy kurs online po polsku tego C#? Jak napiszę stronę w C# to czy uruchomię ją pod Linuksem (Ubuntu)?

W C#…zapewne chodzi Ci o ASP.NET, to nie tak do końca jest C#. Oczywiście taką strone uruchomisz pod windowsem i pod linuksem, no po prostu jak normalną strone www, nawet na telefonie komórkowym możesz przeglądać.

Nowy vortal z tego co sie orientuje został właśnie teraz napisany w ASP.NET zamiast php.

A co do dobrej strony o C# to ciężko powiedzieć, chyba prędzej jakąś książke znajdziesz dobrą…

Pod Linuksem istnieje środowisko Mono do pisania w języku C#.