Jakiego laptopa kupic?

(Malinka18 1987) #1

Witajcie zwracam się do was z ogromną prośba gdyż chce kupić laptopa i w ogóle się na tym nie znam...a jak to na blondynkę przystało :lol: zwracam uwagę na ładny wygląd.Interesowałby mnie laptop do ok.2000 zł, pamięć ram nie jest mi za bardzo potrzebna bo nie gram w gry, raczej jest mi potrzebny do napisania pracy magisterskiej( mysle ze Windows 7 bedzie oki?? !!

Z góry dziękuje za pomoc

Blondynka :smiley:

(kamil_w) #2

Jeśli ma to być laptop do

• prac biurowych

• przeglądania internetu

• oglądania filmów

...

i ma być ładny i porządny, to wybór ograniczyłbym do trzech modeli: HP 5320m, Acer 3820tg oraz Asus U31JG. Są to małe (13-calowe, standard na rynku to 15,6 cala przekątnej), lekkie, eleganckie i dobrze wykonane laptopy.

HP 5320m

ceny

recenzja

Acer 3820tg

ceny

recenzja

Asus U31JG

ceny

recenzja

(lith) #3

Ładne nie musi oznaczał małe :3

(kamil_w) #4

W przypadku wymienionych przeze mnie laptopów małe = poręczne i wygodne. Uważam, że w/w HP to jeden z najładniejszych laptopów na rynku w rozsądnej cenie. I co najważniejsze - laptop ten ma matową matrycę, a to niestety rzadkość.

Jeśli chodzi o laptopy, które w ogóle uważam za najładniejsze, to są to:

Asus U36JC

Lenovo U300

Samsung 900X3A

MacBook Air

Lubię prostotę i elegancję, natomiast kompletnie nie przemawiają do mnie np kolorowe Sony Vaio - choćby TEN MODEL.

Jednak jakby tak z drugie strony pomyśleć... Tak - to jest produkt dla blondynek i japońskiego pokolenia pokemonów.

(djosdanielos) #5

HP Pavilion fajnie wyglądają , Toshiba , Sony Vaio jak znajdziesz tanio

(system) #6

Dla różnorodności dodałbym :

http://www.ceneo.pl/10858174s

(kamil_w) #7

No co ty. Strasznie bije po oczach ten tandetny plastik.

(sla17) #8

Jeśli chodzi o jakość, to jak dla mnie tylko Dell, Toshiba, chociaż Sony Vaio też są przyjemne. Żadne Fujitsu, Asusy, Acery - zależy od modelu, ale w większości kojarzą mi się z tandetą i brakiem dopasowania. To moje subiektywne opinie, cenię sobie jakość nawet kosztem gorszych parametrów samego komputera, ale znowu bez przesady :wink:

(system) #9

Naprawdę? Przekątna ekranu: 13,3'' jest po prostu pisząc, bardzo śmieszna :slight_smile: jeżeli już zwracamy uwagę na szczegóły

(sla17) #10

Po co brać i się męczyć z jakimiś 13", skoro to ma służyć m. in do pisania pracy magisterskiej i znając życie przeglądania internetu, to męczenie się na takim lilipucie nie ma sensu. Osobiście uważam, że 15" to jest minimum :wink:

(kamil_w) #11

Najlepiej iść do jakiegoś sklepu i pooglądać sprzęt w rzeczywistości. Osobiście pracowałem na 13-calowym laptopie i niejedną pracę napisałem na nim. Każdy ma inne preferencje i tak jak napisałem wyżej - mi się podobają stylowe modele - metalowe i kanciaste, ale znajdą się i tacy, co kochają obłe kształty i różowe plastiki.

(djosdanielos) #12

Myślę że Sony Vaio będzie w sam raz np. w Media Markt można oblukać, w każdym sklepie nie można obojętnie przejść koło nich są proste smukłe i bardzo lekkie i w różnych kolorach stylistycznie podobne do Mackbook Aple ,niestety na połyskliwej obudowie zostają odciski palców ,w porównaniu z HP które są ciężkie głośne i gorące chyba lepiej Sony wypada za ok 2200zł moża dostać w dość mocnej konfiguracji z procesorem intel i3 i dedykowaną grafiką ATI5650 ,matryce jedni wolą matową inni błyszczącą najlepiej przejść sie po sklepach i pooglądać może coś wpadnie w oko

(lith) #13

A tak mi się skojarzyło, bo właśnie wysyłałem fotki do pomocy technicznej mojego nowego ultradopracowanego i spasowanego cuda :stuck_out_tongue:

dsc00147o.th.jpg

dsc00146yy.th.jpg

dsc00148yk.th.jpg

:lol:

(kamil_w) #14

@up

Czasem mam wrażenie, że na temat wykonania sprzętu wypowiadają się ludzie, którzy nigdy nie mieli w rękach egzemplarzy, na które ujadają.

yyyy. że co? Najlżejszy Vaio jest o 400g cięższy od mojego Acera.

Ciężkie? #-o Zwłaszcza wspomniany przeze mnie HP.

(system) #15

Rozumiem, że miałeś większość sprzętu wymienionego tutaj i uznajesz siebie za obeznanego, pisząc wymieniony wyżej cytat :slight_smile: ? Co do wagi to nie przesadzajmy, nie jest to w przypadku notebook'ów aż takie straszne :slight_smile:

(djosdanielos) #16

też zależy od modelu mój HP ważył 2.99 kg obudowa pręzętuję się masywnie ,a samsung którego mam teraz 2,6kg ,sony ok 2.7kg to tak po środku

ale trzymając czuć różnicę do Acera nic nie mam kumpel ma eMachines i sobie chwali i wszystko jest dobrze spasowane nic nie trzeszczy i nie ugina

(sla17) #17

Macając kilka rzeczy z każdej firmy jest w stanie mniej więcej jakoś określić :wink: A że chodzę po sklepach i macam to jakieś tam małe pojęcie mam :wink:

(djosdanielos) #18

teraz jest tego tyle do wyboru że głowa mała

(kamil_w) #19

Swojego czasu szukałem dla siebie "trzynastki" i udało mi się "pomacać" m.in. wymienione przeze mnie modele HP, Acera i Asusa. (tej0 z House'a niestety nie było dostępnej w sklepach z elektroniką :twisted: - wielka szkoda). Z laptopami Sony spotykam się od czasu do czasu, a najnowszymi modelami miałem okazję pobawić się na ostatnim HotZlocie. Swojego czasu pod moim dachem zalegał Dell Inspiron. Zalegał, bo wiecznie się coś w nim psuło, a od nowości były problemy z domknięciem tacki napędu optycznego.

Prawda jest taka, że ze sprzętem jest jak z kobietą - jak się nie zobaczy na własne oczy, to się nie zakocha. :wink:

(system) #20

@kamil_w

Mimo wszystko twoje modele są dość drogie, a tym bardziej razi mnie matryca. Za podobną cenę można dostać względny sprzęt z większą matrycą i o podobnych wartościach sprzętowych, a tutaj rozchodzi się tylko i wyłącznie o prace typowo użytkową. Zwracasz uwagę, że zaproponowane przez Ciebie modele są lżejsze, oczywiście, że są lżejsze tylko należy sobie zadać pytanie, czy wolimy mniejszy ciężar z zazwyczaj mniejszą matrycą, czy trochę cięższy ciężar z większą matrycą.