Jakiego mam zainstalować linuksa na moim starym kompie?

Witam! Planuję zakup nowego komputera a w miejsce starego kompa chciałbym zainstalować Linuksa (Celeron 433 mhz 192 mb ram) jaką dystrybucję byście mi zaproponowali ?? ja znalazłem na płycie entera z lipca 2004 roku Mandrake Linux Official 10.0 czy ten system mi wejdzie na tego kompa i czy on jest dobry dla początkującego linuksowca takiego jak ja ??

Prosze o fachową poradę

Dziękuję i pozdrawiam :slight_smile:

Looknij w ten temat

A ze swojej strony polecam spróbować Puppylinux , jeśli ma być lekki to będzie w sam raz.

ja polecam najnowsze ubuntu…rewelacja…i ściągasz je na 1 płytkę, reszte co ci potrzeba pobierasz z neta zaznaczając co ci potrzebne w programie synaptic i samo sę ściąga i instaluje… działa bez zarzutów, nic sie nie wiesza, nawet karta bezprzewodowa i skaner działaly bez dodatkowych kombinacji z mojej strony… http://www.ubuntu.pl

Na starego kompa to raczej Xubuntu :roll: jeśli już

Xubuntu bedzie i tak dośc mocno z powlaniał. XFC to dośc lekki system okienkowy, i powienien się tutaj sprawdzić. Chociaż bez rewelacji…

Cały temat wyjasnił juz _nikt_.

Siema!

Ja też mam tego linux.a I też na starszym kompie. I dziala.

A czemu miałby nie działac ?? :roll:

pamiętaj żeby nie instalować starych wersji Linuksów - mogą już nie być wspierane (brak poprawek bezpieczeństwa), a zajmują mniej więcej tyle samo miejsca

Franki na twoim kompie wystartuje praktycznie każdy linux, ale pod warunkiem, że zmienisz srodowisko graficzna na XFce, lub IceMW (lub jakis inny lekki menager okien), a żeby instalacja nie zjadała duzo ramu, to nie instaluj w trybie graczinym tylko tekstowym. I na tym kończe.

I nie instaluj tego starego Mandraka z płyty. Mi Mandriva na P3 450MHz na 190MB RAM (podobna konfiguracja jak twoja) ładnie chodziła, wprawdzie po kilku dniach padło KDE ale to było chyba spowodowane brakiem miejsca na dysku. Spróbuj wgrać Ubuntu bo więcej osób go poleca.

Zgadza się mozesz wgrac ubunyu, al pod warunkiem, ze pierwsze co zrobisz to zainstalujesz lżejszego menagera okien bo na GNOM’ie to bedzie masakra :slight_smile: Ja ze swojej strony polecam jako srodowisko graficzne fluxbox’a ładny i wogóle fajny :slight_smile: