Jakiego producenta DDR?

(Pyrtol) #1

Nosze sie z zamiarem zakupu pamieci RAM od Hynix ale nie wiem czy to dobra firma i pordukt.

Ogolnie, czy jakos RAMU zalezy od producenta??

(Bażant) #2

Tak, najlepsze firmy to kingston, oraz geil. Co do hynix;a to nie wiem. Nie złe też goodramy :wink:

(system) #3

O Hynixie tu możesz poczytać

(McDracullo) #4

A moim zdaniem Kingostny już nie są takie dobre...

Lepsze są PDP Patriot, no i oczywiście Geile.

Jaki konkretnie i ile masz kasy?

(Pyrtol) #5

Mysle kupic soebie 512 albo 1GB

Z kasa nie ma problemow ale nie wiem jakiego porducenta wybrac,bo jak wezme jakas lipe to sie wk... bo to jest troche kasy te 200 zl :mrgreen:

(Wigrus1) #6

hyniźy też będą dobre, z tego co wiem naprawde ładnie się kręcą, hehe to znów są ubytki lepszych pamięci, co nie przeszły testów na szynie 533MHz i były(może są)sprzedawane jako ddr400. Jednak jakoś nie sprawia im to kłopotu, żeby pracowały z większą częstotliwością :slight_smile: w szczególności te co podał kolega husar :slight_smile:

(Pyrtol) #7

no ale moge tylko ciagnac PC2100 wiec ddr400 odpadaja :confused:

(Wigrus1) #8

tylko, że te 21oo są troszke droższe od 32oo, nie będzie problemu gdy włożysz 32oo poprostu zmniejszy Ci się częstotliwość(dzięki czemu możesz zmniejszyć timingi :mrgreen: )

(Pyrtol) #9

No a nic sie nie stanie z moja plyta glowna albo tymi pamieciami??

Jak mam pc2100 a wloze tam pc3200 to stanie sie cos??

(system) #10

No niewiem czemu tak piszesz. Bo niezawiodłem sie na nich podkrecać też sie da może, nie tak jak PDP ale żeby od razu tak mowić :x , zreszta nie każy musi podkręcać

Nic sie nie stanie zazwyczaj pojda na tyle ile płyta pozwoli czyli u Ciebie 266

Ewentualnie może płyta na nich nieruszyć ale to rzadko bywa.

Nic tylko próbować :smiley:

(Pyrtol) #11

Aha, to teraz wszystko zalezy na jaki model trafie z tego Hynixa :confused:

Ok porozgladam sie jeszcze za innymi

dzieki Wam :* :stuck_out_tongue:

(Wigrus1) #12

pyrtol bierz

(Pyrtol) #13

hehe narazie mam Elixira 256MB wiec raczej nie pasuje wlozyc do niego Hynixa albo cos innego :smiley:

(McDracullo) #14

Ale mowa była o najlepszych a jakby nie patrzeć to troche lepsze pamięci robi teraz PDP i Geil. Niższe taimingi wyższe częstotliwości. A jeśli ktoś nie podkręce to sądze że starczą Kingostiony czy good Ramy, ale mowa była o najlepszych. Zresztą ja też mam Kingstony. Nie to żebym się na nich zawiódł. Ale można kupić lepsze pamięci np. PDP.

(Neon1992) #15
  1. Kingston

2. Goodram

Bardziej polecam te pierwsze!

(Dod) #16

Jak dobrze pamiętam to Kingstone ma dożywotnią gwarancję :slight_smile:

pyrtol : zdecyduj się najpierw piszesz że z kasą nie ma problemu a potem że szkoda ci wyżucić 200 zł...

(:: MARIO ::) #17

wiekszosc memków ma dozywotnia gwarancje :wink:

(Paluszczak) #18

twimmoos i goodram chyba tez dobre i w miare tanie

(system) #19

Ja wybrałem Geila :slight_smile:

(Tommekx) #20

goodram :o to ciekawe. Nie powiedziałbym, ze takie dobre, niby dlaczego dlatego ze maja dozywotnia gwarancje?

Zdecydowanie najlepsze to geil i patriot, pozniej twinmos, corasair.