Jakiego starego sprzętu używacie?

Jaki stary sprzęt elektroniczny jest jeszcze u Was w użytku i dlaczego go używacie?

Ja używam:

-walkman SHARP

-monitor HYUNDAI ImageQuest(kineskopowy)

-TV PHILIPS(kineskopowy)

-magnetowid GOLDSTAR

Obecnie, szczerze nawet z niczego.

Z tego co leży to gdzieś mam monitor kineskopowy, w domu leży telewizor z kineskopem, magnetowid no i to chyba tyle :wink: Wszystko oczywiście działa, no ale nie ma potrzeby używania :slight_smile:

Po pierwsze, ankieta powinna być wielokrotnego wyboru jeśli chcesz mieć w miarę wiarygodne wyniki.

Sam korzystam ze sprzętu grającego UNITRA - mocny wzmacniacz + korektor + odtwarzacz płyt CD Diora oraz magnetofon. Czemu? Nikt ale to naprawdę nikt mi nie powie, że jakieś nędzne nagłośnienie w systemie 5.1 czy 7.1 jest lepsze od dwóch lub czterech 100 wattowych (moc wyjściowa, nie muzyczna :slight_smile: ) głośników. Sprzęt działa dzień w dzień od 30 lat a dostałem go w spadku po ojcu :slight_smile:

Dodatkowo korektor został przerobiony tak, aby mógł on działać jednocześnie z gałkami odpowiedzialnymi za tony wysokie i niskie które są wbudowane we wzmacniacz (a które nie działają po podpięciu nieprzerabianego korektora)

Istne cudeńko :slight_smile:

Mam tylko nadzieję, że posłuży mi jeszcze trochę bo naprawdę przywiązałem się do tego sprzętu :slight_smile:

Używam TV Grundig oraz jest w użyciu (w sumie działa nas niewykorzystywanym numerze) Nokia 5110.

Leży w zapasie TV Kendoo I monitor IBM (koloru ma lepsze od LCD).

Witam,

To i ja się trochę pochwalę.

Używam wciąż z tymi samymi emocjami Atari 130XE+stacja dyskietek+2joysticki(QuickFire II)+monochromatyczny (zielony) monitor Philips. Dlaczego używam. Bo nic nie daje takich emocji i frajdy jak dożynanie joystick’ów w KarateKid, RiverRaid itp.

Ponadto gramofon unitra, magnetofon Kasprzak, całość podpięta do wzmacniacza własnej konstrukcji (schemat zaczerpnięty z netu) 4x60W no i głośniki 4x80 (własna konstrukcja - schemat z netu).

Z innych zabawek to kolejka PIKO w standardzie TT z 5 lokomotywami i 18 wagonikami, zasilacz, zwrotnice, tory, sterowanie elektryczne całością (własnej konstrukcji).

Pozdrawiam wszystkich retro :slight_smile:

Czy ktoś zna coś takiego jak

:arrow: SZTANDAROWA UNITRA EMERSON HI-FI WS503 TSH113 MSH

dlaczego używam, bo … nadal gra i to od 30 lat

Gramofon Unitra Fonica WG 417 z przełomu lat 70 i 80 z głośnikami aktualnie podlaczony pod laptopa :smiley: gra głośniej od niejednych głośniczków do kompa:D

  1. tv JVC 21"

  2. amplituner Yamaha R-500 (produkcja 1980-82) po kapitalnym remoncie gra lepiej od wielu drogich sprzętów + kolumny Sony 60W ok. 10 lat - poluję na Altusy w dobrym stanie i cenie :lol:

maszyny do pisania consul model 2226 zrobionej w Czechosłowacji :slight_smile:

1423214-pisaci-stroj-consul-2226-4.jpg

BTW posiadam jeszcze monitor CRT15’’ linkom z 97 roku ale nie jest aktywnie używany ale nadal i wciąż sprawny :slight_smile:

Mój główny telewizor to nadal CRT Grundig, ale ostatnio zaczyna się coś psuć. Do tego magnetowid, wygodne i proste nagrywanie czegoś czego nie mogę obejrzeć w czasie kiedy jest nadawane, bez żadnego szyfrowania, DRM i innych wynalazków. Do tego ma gdzieś jeszcze analogowy tuner satelitarny. ale go nie używam. Aha i jeszcze w szafie leży laptop Pentium I 133Mhz i 40MB RAM a do tego dysk 4GB i nadal jest sprawny :stuck_out_tongue: .

Ja posiadam amplituner Kenwood KR-5200. Kupiłem go dosyć niedawno, ponieważ głośniki komputerowe odmawiały już posłuszeństwa, a poza tym chciałem mieć coś, co liczy sobie “kilka” latek :slight_smile:

Sprzęt jest po prostu świetny. Moim zdaniem gra to o wiele lepiej, niż dzisiejsze amplitunery/wzmacniacze budowane na układach scalonych.

Ja korzystam ze wzmacniacza lampowego roboty mojego ojca :slight_smile:

Wzmacniacz Unitra At9100 :smiley:

Głośnik podłączony obecnie w aucie pod CB-radio. UNITRA rocznik 1974 - nie ma lepszego :smiley:

Kolumny Altona, Amplituner Fishera, TV kineskopowy Grundig. To chyba wszystkie starocie jakie używam.