Jakiego urządzenie potrzebuję do sieci Wifi? Router czy AP?

Witam.

Przejrzałem podpięte tematy w tym dziale i niewiele mi to uświadomiło, więc dodaje nowy temat.

Obecnie mam router z którego wyprowadzony jest kabel bezpośrednio do komputera (zwykły rj)(a od routera oczywiście jest kabel do anteny, mam internet radiowy). Kupuję laptopa i będzie mi potrzebny również sygnał wi-fi. Mam coś takiego http://pl.airlive.com/product/WL-5460AP_v2

Potrzebuję urządzenie które będzie nadawało sygnał wi-fi i miało w sobie wejście na rj, żebym mógł podłączyć stary komputer kablem. Co powinienem kupić, router czy AP?

To nie jest router tylko, jak zresztą nazwa wskazuje, access point, który u Ciebie prawdopodobnie działa w trybie WISP, tzn. odbiera sygnał od dostawcy i przekazuje go po kablu. Tryb WISP od AP Client różni się tym, że pracuje jako router i rozdziela sygnał na kilka komputerów, gdy AP Client działa po prostu jak karta sieciowa.

Ty access point już masz, więc potrzebujesz router z możliwością pracy w trybie WISP, a obecny access point, będzie tworzył nową sieć Wifi. Natomiast jaki konkretnie router wybrać, to pytaj już w tym temacie :arrow: wybor-routera-kablowego-kablowki-osiedlowki-upc-itp-t420294.html