Jakiego Windowsa używasz?

Jest już jakiś czas po premierze Windows 7, można by rzec, że Windows 8 jest na horyzoncie. W związku z tym chciałem się dowiedzieć, jak wygląda statystycznie użycie poszczególnych okienek w chwili obecnej. Umieściłem ten post tutaj, ponieważ tyczy się on wszystkich systemów spod znaku MS, a nie jednego, natomiast działy na forum są podzielone na każdy system z osobna, więc umieszczanie tej ankiety tam byłoby bez sensu.

Do posiadaczy Visty mam osobne pytanie: jak teraz Wam działa Vista, co o niej sądzicie? Czemu nie przesiedliście się na 7?

W ankiecie brak innych systemów, gdyż tyczy się ona jedynie Windowsów.

Żadnego ;p

Z początku używałem visty jakieś 2 lata bo była dołączona do komputera nie dawno przesiadłem się na 7 jakieś 2-3 tyg na niej śmigałęm ostatecznie wykasowałem windowsy i main system to Linux.

Co do Visty nie polecam ciężko z nie którymi grami (dziwaczne problemy jakich świat nie widział)

7 też fajna jednak jak każdy windows nie masz systemu tylko prawo do korzystania do niego.

Linuxa ustawiasz pod siebie, ustawiasz co chcesz. Z grami też nie ma problemu(czasem z tymi nowymi ale szybko to się zmienia)

Cóż… korzystam z XP/Fedory na netbooku - zależy czy potrzebuje konkretnego oprogramowania czy też nie. Na PC mam Win7… Nie raz próbowałem się przesiąść na Linuksa, ale już nie próbuję, czemu? Za dużo programów dedykowanych na Win i brak alternatywy. Lubię Linuksa, ale cóż na Windowsie lepiej mi się pracuje/gra/przesiaduje.

Z użyciem systemów to zacząłem to u mnie przygoda wyglądała tak: 3.11 => 95 = >Milenium = > 98(stabilniejszy od milenium) = >XP = > I teraz Win7

Nie wiem jak będzie wyglądać sytuacja po wyjściu Win8. Ale jak na razie siedzę na Win7 z powodu bezpieczeństwa, aktualizacji oraz sprzętu. Na XP bym nie wrócił.

7 Enterprise x64 trial :smiley:

7HP x64 i jest OK :slight_smile:

Windows 7 :stuck_out_tongue:

Osobiście jadę na Win7 x64 i jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że przy premierze Win8, jego poprzednik nie pójdzie w odstawkę, tak jak teraz Vista…

Ja mam na swoim komputerze Win XP ale miałem okazję serwisować znajomym komputery z Vistą i skomentuję to jednym słowem - koszmar.

Mam jeszcze swoją legalną Vistę ale ona jest tragiczna i dlatego trzymam się swojego również legalnego XP (w tym wypadku “XP” często tłumaczone na “Experience” naprawdę oznacza “doświadczony system”) tylko dlatego że jest on legalny.

Jedyne z Visty czego mi brak w moim XP to mikser z regulacją głośności poszczegulnych programów.

Ciekawa propozycja ale moja odpowiedź w ankiecie by się nie zmieniła.

Ja używam XP, ale powoli rozglądam się za 7.

Nie stawiaj wszystkich na równi ze sobą :razz:

Na laptopie mam Windows Vista i nie mam z nim żadnych problemów, działa tak samo jak Windows 7 który jest zainstalowany na drugim komputerze :slight_smile:

Windowsy są w wersji Home Premium :slight_smile:

Witam,

Na wszystkich stacjach roboczych legalny Win Xp Professional (3szt), a na serwerach Win2003 SBS (2szt).

Pozdrawiam

XP,ale za 3 lata i tak trzeba będzie zmienić,im ktoś ma nowszy komputer,tym nowszego systemu używa,na nowej maszynie XP może nie dać się do końca zainstalować przez brak podstawowych sterowników

  1. W moim, moim Win7 pro

-chwilowo mam zarekwirowany siostrze xp home

W domu gdzie kompy są dość luźno przypisane do osób są jeszcze 2 xp pro i 2 xp home)

Windows 7 x64 i jestem bardzo zadowolony, już nie powrócę do xp

Vista, dlaczego ? Bo to świetny system. Gdy u kolegi na XP muszę coś zrobić to okazuje się, że albo trzeba szukać programów, albo grzebać w systemie “głębiej”. Z 7 nie mam styczności, a wątpię aby miał coś wartego kupna (po 2 latach użytkowania V nie zauważam żadnych specjalnych wad, które mogły zostać poprawione w 7).

Gdy Vista straci wsparcie zapewne wymienię sprzęt, a co za tym idzie dostanę W7, kto wie, może już 8 ;}

Pociskam na XP, gdyby do Radeona 9200 były sterowniki, to bym miał 7 - miałem i po małym tuningu w postaci wywalenia kilka zbędnych rzeczy chodził fajnie, szybko, no ale nie mogę ustawić mojej rozdzielczości…

Chcę się nie co zaprzyjaźnić z Mintem (tak wiem, to nie temat o Linuxie), ale coś czuję, że nie wyjdzie, bo chyba jestem skazany na Windows :lol: :lol: :lol:

Na laptopie kiedyś Vista, teraz XP, no bo gdy na Viście odpalę coś mocniejszego, to potrafi się trochę spocić :smiley:

Lubię Windows XP Pro lecz nie gardzę Sevenem. To dobry system ale mam za słabego kompa na niego. Tak bym go używał. A o Viście no comment :!:

Zgadzam się. Ci którzy mają jakieś ALE że Siódemka jest zła… Nie, nie jest. Bardzo dobry system.

7-demka to chyba najlepszy system, ale bez wad nie jest - dla mnie jedyną, którą znalazłem to jest ta sama beznadzieja co w Vista - w Menu Start trzeba wszystko przewijać, co przy długiej liście jest… denerwujące.