Jakiej bazy danych powininem uzyc?

Hej,

Przedstawię najpierw obecną sytuację, a później, co bym chciał osiągnąć.

Jesteśmy centrum treningowym, posiadającym nie więcej niż pięciu użytkowników (mam na myśli pracowników, nie uczniów), którzy wprowadzają dane. Musimy oczywiście zapisywać dane o naszych klientach.

Na chwilę obecną, trzymamy wszystkie informacje w arkuszach kalkulacyjnych (używamy Excela). Używamy tylko kilku, rejestracje, obecność kroki, jakie podejmują uczniowie. Niektóre z nich pobierają informacje z innych arkuszy.

Trzymamy wiele informacji które nie są potrzebne, i żeby było gorzej, wiele danych jest powtarzanych.

Aby temu zaradzić stwierdziłem, że potrzebujemy nic innego, jak bazy danych. Rozplanowałem już tabele, jak utworzyć relacje itd. I tutaj pojawia się moje pytanie, – jakiego oprogramowania użyć?

Nasze aktualne oprogramowanie to:

  • 1 Windows SBS 2008 Server, pracujący jako DC, Exchange server itd.
  • Wszystkie komputery pracują w dominie
  • Wszystkie komputery pracują pod kontrolą Office 2013 Professional Plus
  • Sieć pracuje w standardzie Base1000-Tx

Czy powinienem użyć Access 2013? Czy może SQL Server na SBS?

Baza danych będzie używa przez kilku użytkowników w tym samych czasie, u życiem formularzy, i będzie musiała komunikować się z Excel.

 

 

Myślę ze Access będzie najlepszym rozwiązaniem, już go znasz i nie musisz za wiele kombinowac.

Porobisz ładne formatki do wprowadzania i po sprawie.

 

Możesz dane z Excela wczytać do Accessa :wink:

Jak zrobisz w Access to możesz potem przemigrowac dane do MS-SQLa i zrobić z tego np aplikacje WWW.