Jakiej dystrybucji Linuxa używasz?

Jakiej dystrybucji Linuxa używasz??

radzik radzik brakuję odpowiedzi Nie korzystam z żadnej.

Jak już rób to porządnie (brakuje paru znaczących dystrybucji)

np. Slackware (można powiedzieć “matka” linux-a) no i Gentoo jeszcze by się przydało

Ale nie moge tego zmienić ;/ Jak to zrobić, opcja zmien nie przesyła mnie tam gdzie powinna ;/ ;/ ;/

Że o rodzinie BSD nie wspomnę

(no ale w końcu ankieta ma tytuł Jakiej dystrybucji Linux-a używasz więc BSD (np. FreeBSD) mogę Ci wybaczyć :smiley:

Do informacji moderatora, chciałem dodać opcję: Innej i nie korzystam z żadnej ;/ Nie mogę tego zrobić.

Zaznaczyłam Ubuntu… chociaż dopiero zaczynam z nim przygodę (pisze się o nim wiele… wielu go poleca, więc postanowiłam spróbować), i to raczej jako “chcę poznać!!” a nie “używam tylko jego!!”… ale też chyba się liczy :wink:

Kubuntu

zadnej :stuck_out_tongue: ale jak by mi ktoś wytłumaczył co i jak albo wpadł do mnie na kilka dni zainstalował Linuxa i przez te kilka dni nauczył o co w nim kaman to na bank bym se poużywał

ja używałem przez 2 dni ubuntu i nie przypadł mi do gustu :stuck_out_tongue: teraz nie mam żadnej :wink:

debian

No fakt, brakuje kilku podstawowych i ambitniejszych distr (slackware, arch, gentoo itp)

Ale z tych co są wymienione to najblizej mi chyba do Fedory Core 6, bo debiana chyba jako jedynego slawnego distro jeszcze nie “ugryzlem”.

Chwilowo nie uzywam zadnej, testuje Vistę, co tam nowego wymyslil Mikro Miekki. Jak wroce na lina to jeszcze nie wiem co zainstaluje. Mam troche dylemat bo kazde distro ma coś w sobie, na pewno nie bedzie to ubuntu ani suse.

Ja używam MANDRIVA 2007 i UBUNTU 6.12. Mam zainstalowane te dystrybucje

obok WINDOWS XP. Zrobiłem sobie jeszcze miejsce na UBUNTU 7.04- i czekam

na stabilną wersje.Początkującym w linuxie polecam zainstalowanie przynajmniej dwóch dystrybucji linuksa. Można wtedy zapoznać się z różnymi środowiskami , jak i z innymi rozwiązaniami odnośnie konfiguracji repozytoriów.

Ja też jestem początkującym na linuxie.Rozgryzam go trzy miesiące.

POZDRAWIAM! !!

Ubuntu 7.04

i ja

Dlatego nie zaznaczam żadnej opcji. Przez ostatnie dwa lata (może dłużej) używałem Slackware , ale kilka dni temu przesiadłem sie na Arch’a i jestem bardzo mile zaskoczony.

Ubuntu 6.12 :slight_smile: