Jakiej klasy mam zasilacz?

chciał bym się spytać jakiej klasy mam zasilacz bo nie wiem czy jakiś złom czy coś czy lepszy a oto nazwa

Tracer 4life 450W a na pudełku pisało 400W co za baran pisał :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Złom :smiley:

Wymiana cie czeka ;]

Na Modecom MC 400W

To nie jest złom, tylko przeciętny zasilacz (są lepsze i gorsze).

To nie jest przeciętny zasilacz to jest złom. Przeciętny to jest Modecom Feel do Celeronków i Sempronków, a Tracer to już w ogóle zal.pl

Szrot, poczytaj:

http://www.oc-forum.org/index.php?showtopic=13020

to co lepiej było by wymienić na lepszy ?? czy może pozostać na miejscu tylko co będę dodawał do kompa to karta graficzna radeona X1950 i tylko tyle wytrzyma

Modecom MC 400W lub o ok60-80zł droższy OCZ StealthXStream 500W. To co masz teraz prawdopodobnie nie pociągnie tej karty.

Czym prędzej wymieniaj zasiłkę (też ją miałem wcześniej i to ze słabszym trochę zestawem) - jeśli przewidujesz poważniejsze upgrade’y to w okolicach 200 zł kupisz, jak powiedział sk91, OCZa StealthXStream 500 W

A jest jakaś mozliwośc jak sprawdzić ile teraz ciągnie prądu aktualnie??

nie chodzi przecież o waty tylko stabilność napięć… na tracerze napięcia skaczą przez co mogą spowodować uszkodzenie komputera w tym karty graficznej…

Zasilacz czy PC? OCZ ma sprawność 80%+ a ten Tracer pewnie poniżej 50%. Co za tym idzie, po wymianie na OCZ będziesz płacić o 30% mniej za prąd pobierany przez PC.

Jeśli chodzi o komputer to nie ma znaczenia czy byś miał zasilacz Tracer 600W a PC ciągnał tylko 150W. To jest TRACER = wymiana.

modecom mc ma ok. 50%… ten tracer nie ma więcej niż 30%

czyli płacisz jak za 3 kompy :smiley: a jak kupisz ocz stealthxstream 500w to będziesz płacić 3x mniej za prąd :wink:

A wiesz jestem ciekaw jak spisują się te zasilacze. Masz może jakieś testy? z chęcią poczytam :smiley:

Ok postaram się jak najszybciej wymienić zasilacz tylko będę musiał iśc do kolegi bo ja to sam nie zrobie umiał bym to zrobić ale boje że coś spi******** i nie będzie dział

Ale które? xP Tracery czy OCZe 500 W :)? Jeśli chodzi o Tracera4Life, to babcia strasznie narzekała na wzrost rachunków za prąd po kupnie kompa, a teraz jakoś mniej xP (po zmianie na OCZa)

Misiek, nie martw się, nic nie sp******, bo wtyczki nie są symetryczne :).

Gdybym nie wiedział jak sprawuje się OCZ to bym go nie polecał. Mówiłem o Codegenach, Tracerach itp. Jestem Ciekawe jakie tortury potrafią wytrzymać. :smiley:

codegen wytrzymuje OC ale nie dłuo… po miesiącu od podkręcenia komp się przestał włączać i płyta główna była do śmieci… (celeron, płyta msi niepamiętam jaki model, 256mb ram i wd 80gb)

teraz leży na szafce z wyciętymi kablami i bez wiatraczka żeby ktoś go przypadkiem nie podłączył :slight_smile:

Ja miałem tego Tracera na procku ze stopki podkręconym bodajże do 2,35. Więcej się bałem, bo miałem w planach wymianę zasiłki. :wink:

U mojego kumpla po OC karty graficznej jakiegoś szrota 64mb trzeba było wymienić dysk twardy no i oczywiście zasilacz, ale tu to normalnie kabaret z Codegena przeszedł na Take.Me xDDDDD to się nazywa “BYć WIERNYM SUPER JAKOŚCI” :stuck_out_tongue:

Wymień ! Ja też miałem ten zasilacz 400W, teraz mam Modecom MC-350 i hula aż miło :wink: