Jakiej przeglądarki internetowej używać?

Cześć, właśnie zdecydowałem się zmienić moją dotychczasową przeglądarkę IE i postanowiłem się przerzucić na coś lepszego a więc co proponujecie?

Ja osobiście wolę Chrome, ponieważ interfejs nie zagraca, jest duża wszechstronność dodatków, możliwość połączenia konta z YT, tłumaczenie stron i niewielkie zużycie zasobów komputera.

Jeśli Chrome Tobie nie przypadnie do gustu, wybierz Operę.

I pozwolę sobie na przedstawienie największych moim zdaniem głównych minusów reszty popularnych przeglądarek.

-Firefox - zbyt duże użycie zasobów komputera

-Opera - problemy z wczytywaniem niektórych stron

-Safari - mało dodatków

Do wyboru, do koloru: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przegl%C4% … nternetowa - potestuj i będziesz wiedział, która Ci najbardziej odpowiada :wink:

Najpopularniejsze to chyba Firefox, Opera, Chrome i Safari - tylko 4 , na początek mało testowania.

Najlepiej jak sam sobie przetestujesz kilka przeglądarek i wybierzesz taką która najbardziej Tobie odpowiada.

przyłączę się do głosu cedara ,

zainstaluj te podstawowe przeglądarki i wybierz taką, która Tobie przypadnie do gustu. W tym temacie ciężko się sugerować opiniami innych, a szczególnie wypowiedziami “fanbojów” danej przeglądarki.

To zależy od twoich preferencji:

IE - jak jesteś sadystą :stuck_out_tongue:

Firefox - jak lubisz instalować dużo dodatków.

Opera - jak cenisz sobie szybkość oraz dużo opcji od razu po zainstalowaniu

Chrome - jak cenisz sobie szybkość oraz duzo dodatków.

Eee… że co? sadystą?

Poza tym przeczytaj pierwszy post - autor szuka alternatywy dla IE!

@mjetek,

zapomniałeś napisać o tej szybkości, że chodzi Tobie o milisekundy :smiley:

I zacznie się spam na kilka stron. Ciężko jest coś doradzić konkretnego i wyłonić lidera, ale jak wybierać to pomiędzy Operą, firefoxem i chromem. Firefox jest póki co bardzo pamięciożerny, ale mają to poprawić z kolejną wersją. Chrome jest szybki, lekki i posiada wiele dodatków. Opera też jest bardzo dobra… Sam musisz zdecydować co Ci odpowiada. Ja obecnie używam firefoxa, tydzień temu jeszcze miałem chroma, ale wieszała mi się i musiałem ją zmienić, gdyby nie to, to pewnie bym przy chromie został, bo odpowiadała mi bardzo.

Dobra mój błąd, nie doczytałem.

Kolejny mój błąd: nie chodziło mi o sadystę. Źle znów napisałem…

Przypomniałeś mi testy na youtube szybkości Chrome i Opery :] (ostatnio był o tym artykuł na vortalu)

A tu trochę bardziej rzetelne wyniki testów szybkości: http://service.futuremark.com/peacekeep … ics.action

ale i tu wyniki są uśrednione, więc mówię to co inni - testuj aż znajdziesz najlepszą dla siebie :wink:

Zainstaluj sobie dwie trzy przeglądarki i przetestuj je przez tydzień i wybierz jedna która ci się spodoba.Ja używam od 4 lat Opery moim zdaniem najlepsza przeglądarka.

Uważam, że bardzo dobry jest Firefox- ze względu na dodatki.

Alternatywą dla Firefoxa jest przeglądarka Lunascape 6, która ma trzy silniki- Gecko ( Firefox) , Trident ( IE ) i Webkit (Safari). Jest anglojęzyczna. Używam silnika Gecko i jest on kompatybilny z większością wtyczek do Firefoxa.

Uważam też, że dobra jest Opera.

to ja się wypowiem.

Zainstalowałem sobie ostatnio wszystkie najpopularniejsze przeglądarki żeby je sobie porównać i powiem tak najszybciej działał chrome ma przyjemny wygląd i nawet dużo dodatków firefox ma bardzo dużo dodatków ale chodzi troche wolniej niż chrome nie dużo jak jest bez żadnego dodatku ale o 3-5 sekund się dłużej włącza iu strony też z 3 sec dłużej się wczytują opera na wczytanie strony dp potrzebował prawie minuty jeżeli nie więcej ale ogólnie ma przyjemny interface safari no cóż pod względem szybkości jest bardzo podobna do ff i ma nawet przyjemny wygląd ale nie ma dodatków jeżeli dobrze się orientuję o ie to wole nawet nie mówić ale przyznam że dosyć szybko się uruchamia. komp taki jak mam w podpisie więc nie jest zły. jak bym miał ci polecić to powiem że albo chrome albo firefox reszta taka sobie. to już bardziej zależy jakie strony przeglądasz i do czego używasz przeglądarki.

@Evil Coca Cola,

wybacz Kolego, ale stworzyłeś chyba najdłuższe zdanie w języku polskim =D>

Zrozumieć Twój wywód też jest ciężko, nie mówiąc o jego czytaniu.

Jeżeli u Ciebie Opera potrzebuje ponad minuty na wczytanie strony DP, to wybacz ale to sprawa łącza a nie przeglądarki.

Zgodzę się, iż Fx uruchamia się trochę dłużej niż pozostałe ale to nie jest program, który po obejrzeniu strony musisz zamykać. Zresztą kolejne uruchomienie jest już dużo "żwawsze "

mam łącze 1mb a tylko w operze mi tak wolno wchodzi w chrome np w 3 sec się wczytuje. co do tego zdania to sorry ja mam jeszczę lekkie trudności z językiem polskim którego się ucze stosunkowo krótko (mój język ojczysty to niemiecki) mam nadzieje że mi wybaczycie.

Dodam, że Chrome chodzi znacznie szybciej od Firefox’a gdy korzysta się z mobilnego internetu. Nie będę się zagłębiał w szczegóły dlaczego tak się dzieje, ale sprawdziłem to na 4 różnych konfiguracjach sprzętowych z usługą iPlus.

Wyłącz opcję Turbo w Operze. Przy takim łączu może spowalniać wczytywanie się stron.

Ja też na tym samym łączu, stronę dp wczytuje w 3 sekundy.

Wracając do tematu: testu, testuj i jeszcze raz testuj. Ja kiedyś testowałem przeglądarki i wybrałem Operę. Jestem jej dumnym użytkownikiem :slight_smile:

mjetek , Menu>ustawienia>preferencje>zaawansowane>ładowanie stron>wybierz Wyświetlaj na bieżąco

Również polecam przetestowanie każdej przeglądarki. Wtedy będziesz wiedział, która uruchamia się szybciej, szybciej wczytuje strony, jest ładniejsza, bardziej funkcjonalna itd. :smiley: