Jakieś dziwne połączenia

Mam na notebook’u dwa konta: nazwijmy je A i B, B jest moim kontem na którym się łącze z neostrada bez problemu, a na koncie A czasami mi wyskakuje coś takiego:

9468a6346e95ee1em.gif

prócz tej neostrady miałem kiedyś dodatkowo jeszcze dwie inne możliwości połączeń ( nie pamiętam tylko jak się nazywały - jak mi się pokażą to wstawie screen’a ), jak kliknę na Połącz to wyskakuje mi to:

479a593fc6940185m.gif

o co tu chodzi :?: :expressionless:

Twoja karta wykrywa inne sieci bezprzewodowe.

Chodzi o to, że masz sieć bezprzewodową na hasło ;] I żeby się połączyć, musisz wpisać rzeczone hasło :slight_smile:

tzn. chodzi o to że mogę korzystać z internetu w danym miejscu gdzie mam darmowy dostęp do internetu np. w parku :?:

ale hasło jakie :?: , jak do tej pory nic nie wpisywałem i jest to tylko na tym koncie A, jak przechodzę do konta B to tradycyjnie mi neostrada łączy się z internetem i wtedy przechodzę na konto A i połączenie jest.

Co do tego wykrywania - tak. Możesz się łączyć w punktach dostępowych, do których albo znasz hasło, albo takiego nie ma (np. porty lotnicze czy McDonald).

A co do tego hasła… hmm nie mam bladego pojęcia, ściągnij na to konto B program Wireless Key View. Odpal, i sprawdź czy do tej Neostrady nie ma hasła. Bo może jest, ale po prostu Cie o nie nie prosi, bo łączy automatycznie i nie wpisujesz go za każdym razem, a konto A ma coś nawalone w ustawieniach :wink:

może to mieć coś wspólnego że na koncie B jestem administratorem, a konto A ma ograniczone funkcje :?:

To raczej nie powinno mieć nic do tego, zwykłe konto, tzn z ograniczeniami powinno tak samo działać w tym wypadku myślę. Sprawdź jeszcze to hasło ; ))

LB ma domyślnie WEP;a-2min i złamane.

Zmień to na WPA, hasło możesz sobie wygenerować i wtedy takie hasło jakie ustawisz w routerze(dajmy z generatora) takie wpiszesz i do konta A i do konta B i będzie działało o i sieć będzie lepiej zabezpieczona.