Jakieś problemy z obrazem

Oto Screen co jest przyczyną takiego wyświetlania.

beztytuuyo1.th.jpg

  1. Przeinstaluj sterowniki na świeższe.

  2. Może to jest wina monitora.

Monitor sprawdzony to nie jego wina. (sprawdziłęm 2 monitor i to samo)

Co do karty, to zmiany sterowników nic nie dają. Niedługo sprawdze inną i się okaże.

Podociskaj wtyczki na kablu komp-monitor, co to za grafika? Jaki zasilacz?

Mam właśnie inna karte graficzną i wszystko działa. A więc teraz przyjrze się starej dokłądnie.

Najdziwniejsze że pojawiło się to nagle.

Kręciłeś karte?

Najwyraźniej się grzeje lub pamięci siadają

Właśnie o to chodzi że nic nie robiłem.

Właśnie ją rozkręciłem czyli to jest Radeon 9800 Pro i nie widzę niczego przepalonego. Pod wentylatorem też wszystko Ok. Wentylatorek czysty. jutro to po przeczyszczam i dam nową paste do chłodzenia może to coś da.

Jaka częśc w karcie może być tego przyczyną (pamięci?) i czy da się to jakoś naprawić bez wymiany karty

Ale dzieje ci się tak cały czas? Od razu po starcie systemu, czy później po dłuższej pracy przy kompie.

Karta raczej już kończy swój żywot

definitywnie, spróbuj obniżyć takty dla pamięci może coś pomoże, albo chociaż wydłuży odrobinę jej żywot

Od razu po włączeniu komputera tak się dzieje. (kolory pasków się zmieniając, są też w innych pozycjach)

Zrobiłem jej jeszcze kilka testów. I Żadna gra nawet się nie uruchomi w czasie ładowania się zawiesza. Filmy też się nie uruchamiają oprócz 1.

Czy myślicie że zasilacz może być tego przyczyną? Mam stary 300 W zasilacz. Właśnie niedługo miałem go wymieniać.

Najwyraźniej spóźniłeś się z wymianą zasilacza =D> Potraktował grafikę w sposób okrutny. Nie oszczędzaj na nowym zasilaczu. Nie kupuj niczego ze sklepu poniżej 100 zł. Polecam markowy sprzęt. Inny niż ten, to jak puszka Pandory dla komputera - używając porównania. Nie będę rozpisywał się na temat zasilaczy. Zasilanie z zasilacza daje “jedzenie” komputerowi. PC - nie jest na korbę. :-

Podtrzymuję swoje stanowisko w sprawie wymiany karty grafiki i zasilacza na firmowy np. http://www.allegro.pl/search.php?string … &country=1

Przydane byłyby dokładne pomiary wszystkich napięć jeśli chcesz mieć potwierdzenie moich słów. Monitorowanie napięcia jest czasochłonne, ponieważ zasilacz przez długi okres czasu podaje dobre napięcie a w pewnych krótkich odstępach czasu jedno - dwusekundowych dochodzi do “szczału” przepięcia lub gwałtownej zniżki potencjału elektrycznego. Jest to też trudne do wykrycia. Kiedyś cztery godziny czekałem na zaobserwowanie tego zjawiska.

dokladnie, poruszaj nim troche i zobacz co sie dzieje, wydaje mi sie ze to wejscie w karcie graf

Mam już nowy zasilacz i karte graficzną. Nie dośc że komputer działa znacznie szybciej to w dodatku jest niesłyszalny.