Jakim Edytorem tekstu podzielić wiersze?

Windows 7 64-bit

 

Jakim Edytorem mogę podzielić ten wiersz:

 

ĘB ĄBC Z AB 

 

aby wyglądało tak:

 

ĘB

 

ĄBC

 

Z

 

AB

__________

lub ten wiersz

_________

ĘĄZA 

 

Ę

Ą

Z

A

 

Przejrzałem najbardzie popularne Edytory, które niby mają takie funkcje jak

Podziel wiersze, Rozłącz linie, Split Lines ale nic ne robią lub są wyłączone.

Może to tylko u nie nie chce działać?   :shock:

Czy tobie chodzi o to aby każda litera była w nowej linii??

To zrobi każdy edytor łącznie z notatnikiem poleceniem zamień ale najlepiej np w Wordzie bo tam w zamień w opcjach zaawansowanych mamy możliwość wstawienia kodu zastępującego znak nowego wiersza czyli enter

Zamieniamy spację (wstawiamy z klawiatury) na znak nowego wiersza (wybieramy z listy)

 

W prostych edytorach będzie trochę problem wstawić znak entera (nowego wiersz) bo tego się nie zrobi klawiaturą.

Ma być po zamianie w pionie jedna pod drugą.

 

“Zamieniamy spację (wstawiamy z klawiatury) na znak nowego wiersza (wybieramy z listy)”

z jakiej listy?

I pomińmy kombajn: WINWORD.EXE

 

Właśnie w Wordzie  jest najprościej bo w prostych edytorach entera nie wstawisz.

Chyba że znałbyś kodowanie jego ale to trochę inna bajka.

Otwierasz okienko zamień

Masz 2 linie

Znajdź - tu wstawiasz spację z klawiatury

Zamień - tu wstawiasz znak entera ale z listy która jest w “więcej”  “specjalne”  

Znak entera?, a który to jest?

 

Office 2013.

Nie pisałeś że jesteś na poziomie zerowym z wiedzą. Już w pierwszej odpowiedzi ci pisałem że enter to nowy wiersz czyli akapit (pierwszy od góry

Chyba jak w pisaniu naciskasz enter to wstawiasz nowy wiersz czyli tworzysz nowy akapit.

ĘĄZA 

 

Ę

Ą

Z

A

 

a to jak podzielić?

Zamień każdą literę na literę i znak nowej linii :arrow: użyj wyrażenia regularnego dla wyszukania dowolnej litery

Nie rozumiem, mam każdą literę zmieniać ręcznie, a jak ich będzie 1000?

Jak napisał drobok ale może dla ciebie to nie wystarczy :slight_smile:

Więc tak

w znajdź wybrać z listy dowolna litera

w zamień “znajdź tekst” (10 na twojej liście) i za tym “znak akapitu” (wstawiasz te 2 polecenia).

 

Przed chwilą to przetestowałem :slight_smile:

Dzięki działa, tylko jak pisałem wyżej to kombajn, to tak jak bym chciał rozjaśnić zdjęcie Photoshop’em  :slight_smile:

 

Wiele edytorów ma taką funkcję “Split lines” lub Podziel wiersze albo Rozłącz linie i jest ta funkcja nieaktywna

albo nie działa. Próbowałem na różne sposoby zaznaczać ten tekst i nic.

Albo czegoś nie wiem albo to nie tam działa.

Tak jak ci napisał drobok wystarczyłoby umieć skorzystać z “wyrażeń regularnych” a zrobiłbyś to w każdym edytorze nawet najprostszym  wpisując odpowiednie wyrażenie oznaczające “dowolną literę”  oraz “znak akapitu”

To są środki zastępcze.

 

A do czego służą wbudowane do tego celu polecenia w edytorach z których nie można korzystać?

To nie są środki zastępcza a tylko kompleksowa umiejętność korzystania z wiedzy informatycznej :slight_smile:

Jeżeli chcesz aby takie sprawy były podane na talerzu to musisz jeszcze poczekać aby inni udoskonalili informatykę albo sam się za to wziąć :slight_smile:

To nie wyjaśnia do czego służą wbudowane do tego celu polecenia w edytorach z których nie można korzystać?

Mogę podać co najmniej  6 przykładów takich edytorów.

Wszystkie mają błędy?

Przypuszczam, że to nieprawidłowa obsługa, tylko gdzie jest ten pies pogrzebany?

Oprócz Office 20##, można to zrobić prostym Edytorem AkelPad.