Jakim kablem podłączyć tv z komputerem?


(Angelo7) #1

Witam,

zdecydowałem się na zakup tv lcd (jak ma to znaczenie totaki). Zamierzam na stałe sparować go z komputerem przy użyciu kabla i zastanawiam się jak uzyskać najlepszy efekt. Posiadam kartę graficzna GTX260, która ma zarówno wyjście hdmi jak i dvi dlatego lepiej użyć kabla hdmi-dvi czy hdmi-hdmi? Potrzebuje około 7,5 m kabla, który niekoniecznie będzie przesyłał dźwięk (wykorzystywać będę głośniki 5.1 z komputera). Ważne jest żeby w łatwy sposób można było przestawiać tryb wyświetlania pomiędzy monitorem a telewizorem. Również prosiłbym o propozycje takiego kabelka w sensownej cenie ~75-100 zł z przesyłką.

Pozdrawiam


(sadaj72) #2

http://allegro.pl/kabel-hdmi-hdmi-ver-1 … 14220.html

10m kabla

hdmi i dvi to praktycznie to samo, różnica jest taka że dvi przesyła obraz bez dźwięku, a hdmi z dźwiękiem.


(Angelo7) #3

Czyli, że nie będzie żadnej różnicy w podawanej rozdzielczości z strony karty graficznej? Będę mógł w ten sposób grać w gry w rozdzielczości FullHD?


(scripter1) #4

Różnicy w jakości obrazu miedzy hdmi a dvi nie ma żadnej i tak samo nie ma żadnej różnicy w sposobie przełączania ekranów, jedyna różnica to taka że standard hdmi przewiduje też przesyłanie dźwięku (choć nie każda karta graficzna posiadająca to gniazdo potrafi przesyłać dźwięk) a dvi nie przewiduje tego (choć są karty które potrafią przesyłać dźwięk przez wyjście dvi przy użyciu niestandardowej przejściówki dvi->hdmi).

Co ważniejsze nie ma też różnicy w jakości między drogimi kablami hdmi a tanimi kablami hdmi więc nie ma sensu przepłacać.

W kwestii wyboru między kablem hdmi a dvi to ja bym wybrał hdmi ale tylko ze względu na to że taki kabel jest bardziej uniwersalny (można go podłączyć do gniazda dvi używając zwykłej przejściówki dvi->hdmi).


(Lasarus) #5

Tak, kabel kup jak najtańszy ponieważ to i tak obraz przesyłany cyfrowo.


(Angelo7) #6

Dzięki za odpowiedź :slight_smile: co do kabelków też czytałem, że różnice w cenie są chwytem marketingowym coś jak dobra luksusowe :slight_smile: Zastanawiałem się jedynie czy karta graficzna ,czuję" jakąś różnice w wysyłaniu obrazu, ale skoro nie to biorę hdmi-hdmi. Raz jeszcze dziękuję Wszystkim za pomoc!

Ps. Mimo, że z kabelkami jest wszystko jedno to czy ten też będzie odpowiedni? Z zewnątrz jest oplatany podobnie jak kable zasilacza, ale czy to odpowiednio ekranuje kabel? Czy może lepiej na wszelki wypadek wybrać inny?


(scripter1) #7

Oplot, filtry przeciwzakłóceniowe i pozłacane złącza na kablach hdmi to też chwyt marketingowy i nie mają znaczenia chyba że kabel ma być używany w bardzo trudnych warunkach (oplot i filtry tylko wtedy gdy w pobliżu kabla coś generuje silne zakłucenia a pozłacane wtyczki to sam nie wiem co kogą dawać, może większą odporność na ścieranie jeśli kabel ma być non stop podłączany i odłączany).


(Angelo7) #8

No właśnie silne zakłócenia. A czy komputer przypadkiem nie należy do takich generatorów? Mam przy nim ogrom kabli(chociażby od głośników 5.1). Blisko jest też gniazdko elektryczne (~30cm)


(sadaj72) #9

Oba są ekranowane, różnią się tylko wyglądem, przy dłuższym kablu możesz wziąć taki ekranowany, tak na wszelki wypadek.

Osobiście wziąłbym ten tańszy. Ale są tacy, którzy za 1.5m kabla płacą po 200zł, a że nie widać różnicy w porównaniu z tańszym kablem… no cóż skoro kogoś stać to może sobie kupić hdmi nawet za pół tysiąca za metr…


(system) #10

Witam . Tak sobie czytam wypowiedzi na temat kabli HDMI i …skoro tu są sami znawcy tych kabli to powiedzcie, po co te firmy robią takie kable? czy mają n-p za dużo złota? Czy ktoś z Was wypróbował tani i drogi kabel? Ja czytałem wiele testów tych kabli i zawsze było stwierdzone że jednak jest różnica miedzy tanimi , a drogimi kablami…no w końcu sami chyba potwierdzicie że jeżeli coś jest droższe to jest lepsze…karty graficzne , dźwiękowe, procesory itd. …Pozdrawiam


(Lasarus) #11

Można prosić linki do tych testów, lub jak to jakieś gazety/czasopisma to numer, chętnie poczytam.


(scripter1) #12

Bourbon_Kid , ja mam zwykły kabel hdmi 10m (bez żadnych wizualnie widocznych oplotów czy filtrów) który idzie od biurka z kompem i całą masą innego sprzętu elektrycznego (w tym stary wzmacniacz), biegnie tuż przy kablu elektrycznym, dalej obok listwy rozdzielającej prąd na kilka urządzeń, potem idzie w wiązce z kablem od neta oraz kablem którym puszczam dźwięk aż na końcu przebiega obok drugiej listwy zasilającej kilka urządzeń zanim dojdzie do tv - zero zakłóceń czy jakiegokolwiek spadku jakości sygnału.

Pisząc o źródle silnych zakłóceń miałem namyśli coś w tak silnego jak mocny nadajnik częstotliwości radiowych lub kuchenka mikrofalowa, wszystko inne nie ma większego wpływu i nie może go mieć bo by nie było dopuszczone legalnie do sprzedaży.

Dodane 01.08.2011 (Pn) 22:49

lasarus , proszę: http://www.kinodomowe.idg.pl/news/369751/Wszystkie.kable.HDMI.sa.takie.same.Dowiedz.sie.dlaczego.nie.warto.przeplacac.html

(mój kabel wygląda identycznie jak ten co jest na foto w tym artykule)

MarianW. , wcale droższe nie znaczy automatycznie lepsze, w cenę często jest wliczone logo znanej marki (za które fabryka fizycznie produkująca daną rzecz zwykle musi sporo płacić), koszty opakowania oraz koszty marketingu i reklamy.

Oczywiście produkty super tanie zwykle okazują się bublami które się szybko psują (nie chodzi mi tu o kable ale ogólnie różne produkty) ale z drugiej strony producenci często wykorzystują niewiedzę ludzi i sprzedają po zawyżonych cenach pisząc że ich produkt jest leszy od innych i argumentują to czymś co tak naprawdę nie ma znaczenia…


(system) #13

http://audio.blogbiznes.pl/2008/06/13/kablem-hdmi

http://www.komputerswiat.pl/testy/sprze … px#content …znalazłem nawet odmienny test

http://techtrendy.pl/title,Test-kabli-H … caid=6cc46

takich testów jest dużo więcej …w necie Pozdrawiam

Dodane 01.08.2011 (Pn) 23:00

Ja nie mówię że droższe są lepsze…ja używam tez tani kabel Hdmi , ale na własnej skórze nie przekonałem się że droższy kabel wcale nie jest lepszy , dlatego wspomniałem o testach.

Dodane 01.08.2011 (Pn) 23:14

scripter1…przeczytaj to co do mnie pisałeś, …z tego co napisałeś ja rozumie to tak . Znana firma powiedzmy ADIDAS wydaje kupę kasy na marketing , reklamy , logo firmy i opakowanie …a do kartonów wkłada …tenisówki…