Jakim kablem taniej wyjdzie podłączyć rzutnik?

(Dimm Dna) #1

Pragnę zainstalować w sali informatycznej rzutnik na stałe. Mam już odpowiedni zestaw do montażu, ale nie wiem jakim kablem go podłączyć. Odległość od stacji to jakieś 4/5m. Mam możliwość VGA, S-Video i Video [3x RGB]. Myślę że nie znajdę tak długiego kabla VGA o dobrej jakości. Jaki wy byście wybrali sposób łączenia? Od razu zaznaczam że nie ma HDMI.

(scripter1) #2

Tylko VGA zagwarantuje ci dobrą jakość (można bez problemu dostać odpowiedni przedłużacz), S-Video i RGB są zbyt wrażliwe na zakłucenia.

(Ideolog) #3

A nie ma złącza HDMI, lub DVI?

(lith) #4

jak nie ma cyfrowego to koniecznie vga

(Dimm Dna) #5

Sądzicie że taki kabelek jest dobrej jakości?

http://allegro.pl/kabel-vga-hdb-15pin-m ... 62835.html

Czy

15PIN gęsty brak 9 pinu +5V

będzie dobry? Aktualnie używam kabelka jak do monitora i nie wiem czy ten jest taki sam? Sorry, ale nie interesowałem się standardami kabli.

(scripter1) #6

Ta informacja trochę mnie zaniepokoiła bo to oznacza że nie jest to pełnowartościowy kabe ale trochę poszukałem w sieci i wydaje się że ten pin nie jest konieczny (w sumie to i tak niemal wszystkie monitory itp mają własne zasilanie a te 5V nie jest im potrzebne i nawet by nie starczyło).

Jednak nie decyzję w tym wypadku musisz sam podjąć, ja nie chcę brać odpowiedzialności w razie jakby się okazało że ci nie zadziała...