Jakim kablem taniej wyjdzie podłączyć rzutnik?

Pragnę zainstalować w sali informatycznej rzutnik na stałe. Mam już odpowiedni zestaw do montażu, ale nie wiem jakim kablem go podłączyć. Odległość od stacji to jakieś 4/5m. Mam możliwość VGA, S-Video i Video [3x RGB]. Myślę że nie znajdę tak długiego kabla VGA o dobrej jakości. Jaki wy byście wybrali sposób łączenia? Od razu zaznaczam że nie ma HDMI.

Tylko VGA zagwarantuje ci dobrą jakość (można bez problemu dostać odpowiedni przedłużacz), S-Video i RGB są zbyt wrażliwe na zakłucenia.

A nie ma złącza HDMI, lub DVI?

jak nie ma cyfrowego to koniecznie vga

Sądzicie że taki kabelek jest dobrej jakości?

http://allegro.pl/kabel-vga-hdb-15pin-m … 62835.html

Czy

15PIN gęsty brak 9 pinu +5V

będzie dobry? Aktualnie używam kabelka jak do monitora i nie wiem czy ten jest taki sam? Sorry, ale nie interesowałem się standardami kabli.

Ta informacja trochę mnie zaniepokoiła bo to oznacza że nie jest to pełnowartościowy kabe ale trochę poszukałem w sieci i wydaje się że ten pin nie jest konieczny (w sumie to i tak niemal wszystkie monitory itp mają własne zasilanie a te 5V nie jest im potrzebne i nawet by nie starczyło).

Jednak nie decyzję w tym wypadku musisz sam podjąć, ja nie chcę brać odpowiedzialności w razie jakby się okazało że ci nie zadziała…