Jakim programem i jak bezpiecznie podkręcić Radeon 9600 PRO?

Mam już jak wcześniej napisalem karte Ati Radeon 9600 pro…ze sterownikami jest juz w porządku i uzyskłem nie 3120 punktow lecz 3604 punkty w 3D Mark lecz chciałbym ja bezpiecznie podkręcić…boje sie troche bho moj komputer jeszcze jest na gwarancji…

Jakim programem podkręcac taktowanie karty graficznej, o ile i jakie mogą być skutki negatywne i pozytywne podkręcania mojej karty…

Pozdro dla administratora :smiley:


Ati Tray Tool

Jeśli podkręcisz zbyt wysoko rdzeń - komp może się zawiesić, jeśli zbyt wysoko pamięci to na ekranie pojawią się artefakty.

Dzieki…mam ten program

Klikam naati tray tools–> Hardware–>Overclocking settings–>powoli przesuwam ssuwaki i apply

Nie wiem czy dobrze robie proszę o odpowiedź

Dzięki


Najlepiej naciśnij Show 3D Renderer,a następnie GPU i czekasz (jakieś 20 min) komp się zawiesza i robisz restart po włączeniu PC-eta wyskoczy ci wynik GPU zapisz go,a kiedy będziesz potem ustawiał wartości to ten wynik dobrze by było zaniżyć o ok 4-5 Mhz.Analogicznie postępujesz dla pszycisku MEM.

Zapomniałem dopisać że jest to metoda na automatyczne kręcenie karty do mniej więcej jej MAX możliwości.

Pozytywne : lepsza grafika w grach

Negatywne : spalenie karty, a w najgorszym wypadku zepsucie płyty głównej i zasilacza

Póki masz komputer na gwarancji lepiej nic nie kombinuj z kręceniem.

Poczytaj w karcie gwarancyjnej, czy jeśli spowodujesz uszkodzenie jednego z podzespołów to ci gwarancja przepada.

To już lepiej poczekam sobie na koniec gwarancji

Testowałem sobie komputer 3D Mark03 i wynik chyba dobry jak na ten sprzęt: 3512 punkty

Intel Celeron 3.20Ghz

512 ram nie wiem jakiej marki

Odpiście czy to dobry wynik! Z góry dzięki tak wogole teraz wiem jak to trzeba robić…pozdro…


Myśli, że w serwisie akurat się domyślą, że karta graficzną jest uszkodzona, bo ją podkręcałeś? Szczerze wątpie(chyba, że powiesz im to osobiście) W niewielu przypadkach można się domyślić, że przy karcie było coś majstrowane.

Masz racje…przeciez nie dowiedzą się…chyba że podłączą twardy dysk i zobaczą co było ostatnio uruchamiane lub sprawdzą w progsach do podkręcania :mrgreen:

A jak ma niby spalić grafike jeśli nie podniesie na niej napięcia?? :roll:

Chyba że ma zasilacz fatalny… :frowning:

:o Ktoś ci kręcił procka czy jak.Najwyższy Celeron 3,06

OT

Mnie się udało dobić go do 3600Mhz 8) ale MoBo jest Gigabyta więc …

Swoją drogą dlaczego na sprzęcie

Celeron 3,06

512 DDR Kingston 400Mhz(nie DUAL)

GF 6200 350/500 krcone na 400/540

Mam w 3d smarku tylko 2500pkt??Czy to dobrze czy nie??

Tu, ześ mnie kolego zaskoczył :expressionless: lepsza=wiecej efektow?

W ktorym 3dmk?

Celek to nie demon wydajnosci, jedna kostka 512 ramu nie moze pracowac w dualu, noi ten GF to taki sredniak ;|

2003

Jednak 2500 po O/C chyab maalo P.S. Celek leciał na 3600Mhz w tym teście

wiecej mialem na R9550 o/c i Celku 1,2@1,5ghz :smiley:

:kreci: :x

Powiedz ze to nieprawda