Jakim programem skrócić film o kilka sekund?

Mam nakręcony króciutki filmik (ponad minutę) ale jeszcze chciał bym go skrócić o kilka sekund. Jeśli jest taka możliwość to czym i jak?

Hej,

Na przykład programem Freemake Video Converter.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki, program pobrałem. 

Teraz muszę wyczaić  jak go rozszyfrować.

Hej,

Wrzucasz do programu materiał wideo, klikasz dwukrotnie na wyświetlonym materiale i przechodzisz do okna edycji. A w nim spokojnie możesz przyciąć film. Później już tylko eksport filmu do wybranego formatu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niby wszystko ok. ale widocznie klatka filmu za duża  (1280x720) i nie mieści się w monitorze, bo nie widzę dolnych przycisków. 

Hej,

Trochę dziwne. Ja otwierając pliczek o rozdzielczości 1280 x 720 na laptopie z matrycą 1366 x 768 widzę obraz bezproblemowo. Zresztą po screenie i jego wymiarach widać, że materiał jest skalowany tak, by okno z podglądem i przyciskami zmieściło się na ekranie.

41489748893398478106_thumb.jpg

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dla mnie też to jest dziwne. Niby wiem, że coś tam jest, ale nie wiem co?

post-211741-0-78942000-1388238471_thumb.

Hej,

Spróbuj ukryć pasek startu w systemie (opcja Autoukrywanie paska start) - dzięki temu będziesz mógł zobaczyć i kliknąć odpowiednie przyciski do edycji pliku.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Widocznie coś u mnie w ustawieniach  jest nie tak bo w dalszym ciągu materiał do obróbki widzę jako za duży. 

Rozdzielczość matrycy to 1600x900 a widać to co widać.

post-211741-0-42012600-1388293845_thumb.

post-211741-0-35077900-1388293879_thumb.

Jaki za duży?

Podstawowa funkcjonalność okien kłania aż się dziwię, że tego nie znasz/nie umiesz, a że Dimatheus  tego nie zauważył…

Kliknij na element zaznaczony na tym obrazku:

post-119811-0-90427900-1388297205_thumb.

Znam to, znam i screny mam robione na minimalizacji. Na pełnej stronie nie było by widać obrzeża obrazka pokazujące marginesy strony pod nim. 

Możesz jaśniej?

Jakie obrzeża? Jakie marginesy?

Widać dokładnie, że problemem jest to o czym pisałem wcześniej sprawdziłem u siebie i jeśli okno jest zmniejszone występuje taki sam objaw.

Hej,

Cedar , cały problem jest w tym, że czasami maksymalizowanie okna nie działa. Nie wiem dlaczego, ale przy niektórych materiałach filmowych nie da się tej ikonki kliknąć. Podejrzewam, że może mieć to związek z rodzajem użytego kodeka video w materiale.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jestem pewny że rozmawiamy o tym samym, ale tak jakby patrzyliśmy na to z dwóch stron.

Patrząc z mojej strony to scren obrazka przy pełnym oknie jest  u mnie 1600x844

a przy zmniejszonym oknie ten sam obraz mam o wymiarach 1132x900

i w dalszym ciągu nie mam dostępu do dolnych przycisków.

post-211741-0-26040000-1388325057_thumb.

 

post-211741-0-60298400-1388325087_thumb.

Hej,

A jaką masz natywną rozdzielczość monitora? Właśnie 1600 x 900?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie rozumiem słowa natywną, ale rozdzielczość monitora mam właśnie taką. 

Hej,

Natywna rozdzielczość to taka, do wyświetlania której został stworzony monitor. Ale skoro natywna to właśnie 1600 x 900, to ustawienia są dobre. Spróbuj w ustawieniach programu włączyć przyśpieszenie sprzętowe. Cokolwiek to zmieni?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Dzięki, a z włączeniem przyśpieszenia sprzętowego zaczekam na odwiedzenie mnie przez młodsze pokolenie. Zapowiedzieli się że przyjadą.  :-P 

Najlepiej użyć Sony Vegas Movie Studio HD Platinum 12. Program nie jest darmowy, ale 30-dniowy trial nie ma żadnych ograniczeń więc śmiało można robić podstawowe operacje. Do tego po polsku. Najlepszy program do amatorskiej obróbki wideo jaki miałem. 

Hej,

 

Nie jest tak źle. Wystarczy w programie w menu wybrać kolejno: Plik -> Opcje - zakładka Przyśpieszenie i zaznaczamy w niej pole Automatycznie wykrywaj optymalne parametry konwersji. Później już tylko OK i gotowe.

 

Pozdrawiam,

Dimatheus